Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смисълът от автомобил след 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    А бе тук само си защитавате тезите гледани само от нашата градинка. Демек от средно статистически българи на относително средно статистическа заплата. За нас автомобила е от стоките, които минават в графата "лукс". За това караме средно статистически талиги и всеки ден харчим не малка част от финансите на семейството именно, за да си караме колите.Но погледнете от другата страна, моля ви.Ако имаш големи доходи, наистина големи, тогава закупуването на един чисто нов автомобил от магазина няма да представлява никаква финансова тежест. Тогава мисленето се променя и по-скоро минава в раздела - аз тези пари ако ги вкарам там (еди къде си) ще изкарам повече пари от колкото ако към дадения момент си купя чисто новата кола. И за това разумните богати хора (не неземно богати) обикновено си правят тази сметка и купуват автомобил, който е на 2-3 години и с поне 30-40% обезценяване.Другото нещо, е че колата има и представителен ефект.jenshen73, искам лично да видя човека, който му се възхищаваш (преувеличение, не се захващай за думата), че карал някаква убита кола, да отиде с нея на преговори с инвеститори и очаква да инвестират 20 милиона в бизнеса му.Друго както вече се спомена в сигурността. Е извинявай, но предпочитам да дам 5000 лева за едно Стило справящо се не лошо в креш тестовете, вместо да рискувам ако допусна грешка зимата и се изтъркалям по таван (по моя грешка, да не обвинявам други хора) шанса да оцелея аз и моето семейство да е поне с 500% по-голям.А повярвай ако имам да инвестирам по 0.5 милиона в бизнес, то какво пречи Стилото да е кошница? Какво ми пречи да се отнасям така както към старата бричка. Какво като ми го одерат? Какво като някой ми подпре бронята? Даже шанса да ми одере някой колата ще е по-малък, защото ще изглежда малко по-лъскава и ще имат малко по-голям респект. Съответно въпроса "дали ще мина" ще действа в защита. Ей на този въпрос ми е чудно какво ще отговори онзи, който си прави дребни сметки.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар

    Working...
    X