Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смисълът от автомобил след 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Добре че, автопроизводителите не разчитат на българския потребител,да са фалирали досега.Излиза че е проклятие да си купиш нова кола.

    Коментар


      #77
      mb написа:
      Добре че, автопроизводителите не разчитат на българския потребител,да са фалирали досега.Излиза че е проклятие да си купиш нова кола.
      Чак проклятие не е, но от темата разбираме, че производството на автомобили е достигнало своя апогей с фиат типо и оттам нататък нищо друго няма смисъл. С изключение, разбира се, на ланча либра, която е нещо като бентли или ролс ройс, но малко по-висок клас от тях.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #78
        mb написа:
        Добре че, автопроизводителите не разчитат на българския потребител,да са фалирали досега.Излиза че е проклятие да си купиш нова кола.
        ако си мислиш, че в т.нар. Западна Европа всичко живо си купува САМО нови автомобили - значи живееш в твърде голямо заблуждение...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #79
          snake написа:
          mb написа:
          Добре че, автопроизводителите не разчитат на българския потребител,да са фалирали досега.Излиза че е проклятие да си купиш нова кола.
          Чак проклятие не е, но от темата разбираме, че производството на автомобили е достигнало своя апогей с фиат типо и оттам нататък нищо друго няма смисъл. С изключение, разбира се, на ланча либра, която е нещо като бентли или ролс ройс, но малко по-висок клас от тях.
          Змия!Ебати изказванията имаш честно.
          Bravo 1.2 16v
          Lancia Dedra 1.8 16v
          Suzuki GSXR250R

          Коментар


            #80
            Необходимо ли е да слагам емотикони, за да е ясно, че съм го написал на майтап, с ирония?
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #81
              snake написа:
              Необходимо ли е да слагам емотикони, за да е ясно, че съм го написал на майтап, с ирония?
              Сори батка!Така и не можах да разбера твойто чувство за хумор
              Bravo 1.2 16v
              Lancia Dedra 1.8 16v
              Suzuki GSXR250R

              Коментар


                #82
                Всеки се простира според чергата си! Знаете ли - преди почти година, майка се спомина от рак. Ако имах парите за по-нова кола - щях да ги дам за лечението й. Тя много харесваше Живка и по нейно настояване избрахме и за тати такова същото типо.Та мисълта ми е следната - ако колата е достатъчна за момента (щото винаги може да дойде момент да сменим спортната двувратка със семейно комби) по-добре да ги наместим тия пари за нещо по-смислено! Колата е само купчина желязо!

                Коментар


                  #83
                  Така е, Живко, всеки се простира според чергата си. Имаш ли бол пари, надвил ли си на масрафа, защо да не си купиш по-нова или чисто нова кола? Нямаш ли, ще търкаляш старото. Надявам се, че не съм те засегнал с коментара си за типо-то. Беше просто майтап.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #84
                    Не, не! Не си ме засегнал! Както са казали италианците - от всички фиати само типото е истинска кола! Но това е друга тема! пп. Сега аз мога ли да кажа - майко, имам едни кинти за нова кола, но те моля да се върнеш! Дори и да бях продал Живето - нямаше да стигнат за лечението й! Няма как да стане! По-добре да пратя на децата от дома!

                    Коментар


                      #85
                      И съвсем по темата: колата ми е произведена през 2004 г. Когато я купих миналата година, беше 6-годишна. Реално по пътищата - няма и 5 години. Имах възможност, купих я. Когато се качих в нея, сравнението с мареата беше както при първата ми лично моя кола, сравнена с вехтата шкодичка на баща ми. Данъкът й е смешен - 30-ина лева. Обслужването - по-евтино от това на мареата. За година и нещо и повече от 15 000 км. съм правил следните неща по нея. Сами преценете дали е по-скъпо в сравнение с по-старите коли:- Първоначално обслужване - 300 лв.- Пристъргване на ръбчета на барабани - 20 лв. (не беше карана половин година и бяха ръждясали)- Капачка на маслото - 15 лв.- Профилактика на климатика и смяна на филтър купе - 120 лв.- Смяна на биалетки - 60 лв.- Смяна на свещи - 54 лв.- Смяна на гумички на клапаните - 86 лв.- 2 смени на моторно масло и филтри - 160 лв.- Смяна на 5 крушки - 40 лв.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #86
                        Един пич със Субару джип идва и вика - майсторе, минах с 20 през легнал полицай и нещо се разхлопа отзад. Да видим какво е! Вдигам я аз на подемника и какво гледам уж здравата джипка скъсала стержена на амортисьора. Щях да падна! Иоще нещо! Нашия ми вика, че в субару му искали... обърни внимание 1000 лева за предни и задни накладки и смяната!Ъъъъъъм... че Гумички на клапаните на 6 годишна кола! Те това е смех у залата!

                        Коментар


                          #87
                          6-годишна, но е на 200 000 км.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #88
                            Значи е взела-дала!

                            Коментар


                              #89
                              Е ти па сега вече ме уби - на 200 000, взела-дала. Хайде малко по-сериозно .
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                #90
                                Живето на 18 години беше на толко пробег - смея да го твърдя! Без да гледм километража си имам съображения за това... А твоята е убита от бой! Мисли му! Ето, че имаме и друг аспект по въпроса - пробег/възраст!

                                Коментар

                                Working...
                                X