Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смисълът от автомобил след 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При мен в сервиза ми често оставят за продан телевизори втора употреба . Преди време имах оставени три малки телевизорчета с дистанционни за по 60лв единия. Идва един клиент поогледа ги и каза че цената е много висока и в метро ги имало нови по 120лв .Замина си без да купи. На сутринта го гледам да чака пред сервиза заедно с жена си . Казва ми : жената ме убеди вместо за 120лв да купим едно телевизорче то по добре да купим две от тия за тия пари . Така и направиха .Мисля си, че правилно постъпиха в случая. Може би така е и при колите .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      коцев написа:
      При мен в сервиза ми често оставят за продан телевизори втора употреба . Преди време имах оставени три малки телевизорчета с дистанционни за по 60лв единия. Идва един клиент поогледа ги и каза че цената е много висока и в метро ги имало нови по 120лв .Замина си без да купи. На сутринта го гледам да чака пред сервиза заедно с жена си . Казва ми : жената ме убеди вместо за 120лв да купим едно телевизорче то по добре да купим две от тия за тия пари . Така и направиха .Мисля си, че правилно постъпиха в случая. Може би така е и при колите .
      Да, Коцев, да, сигурно е така и при колите. Ей пуста алчност, две да са. И в тоалетната да сложат един, а?Всеки иска повече и повече. Само дето телевизорчето я изхарчи 20 лв ток я не. А пари за поддръжка? И после идва една "оптимизация" на разходите. За съжаление хората не разбират, че притежаването на кола освен удобство е и отговорност към останалите на пътя.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        Lane Staley написа:
        А пари за поддръжка? И после идва една "оптимизация" на разходите. За съжаление хората не разбират, че притежаването на кола освен удобство е и отговорност към останалите на пътя.
        Пешо, аз за Дедрата за 4 години не съм дал толкова пари за ремонти и подръжка, колкото на тебе ти е само за 1 година каското.Ако сложим и смяната на масло, бих казал, че съм карал МНОГО МНОГО по-евтино.Пък ако сложим и обезценяването на новите коли, то излиза, че е по-евтино да се возиш на такси.Отговорността към останалите на пътя не се изразява в карането на нова кола, а в разумното каране и спазването на закона.Мога да карам много по-безопасно едно Жигули, отколкото някой друг чисто новия си Мерцедес.Катастрофите са следствие неразумните действия на водачите, а не следствие на възрастта и екстрите на автомобилите. Поне в 99% от случаите.

        Коментар


          Стига с това евтино бе, хора. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

          Коментар


            Immortal написа:
            Lane Staley написа:
            А пари за поддръжка? И после идва една "оптимизация" на разходите. За съжаление хората не разбират, че притежаването на кола освен удобство е и отговорност към останалите на пътя.
            Пешо, аз за Дедрата за 4 години не съм дал толкова пари за ремонти и подръжка, колкото на тебе ти е само за 1 година каското.Ако сложим и смяната на масло, бих казал, че съм карал МНОГО МНОГО по-евтино.Пък ако сложим и обезценяването на новите коли, то излиза, че е по-евтино да се возиш на такси.Отговорността към останалите на пътя не се изразява в карането на нова кола, а в разумното каране и спазването на закона.Мога да карам много по-безопасно едно Жигули, отколкото някой друг чисто новия си Мерцедес.Катастрофите са следствие неразумните действия на водачите, а не следствие на възрастта и екстрите на автомобилите. Поне в 99% от случаите.
            Дидо, тук не става въпрос за абсолютен размер на разходи.Да не влизаме в тази насока.Друга ми беше идеята, мисля, че ако прочетеш пак поста ми ще ме разбереш.Както и да е, всеки си смята има ли смисъл или не.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              Plastex написа:
              jenshen73 написа:
              ... Текущо обаче кара един ситроен дизелов, който я струва 1200лв. я не. Питах го защо така - каза "яд ме е да оставя много пари на улицата...
              Кажи му да си вземе една дачия дъстър, не за друго, а да не му отсече главата на пътя някой пръдльо с 15 годишен джип и после друг да му харчи парите. Сигурността е единственото, заради което си струва да се охарчиш, е, след гъзърнята, естествено Единственото, което ме притеснява в бравото е, че няма никакви шансове срещу идиота с джип, микробус, или с 200 км/ч, от камионите няма спасение.
              По твоята логика по-изгодно и по-сигурно ще е да си купи един бордови зил - така единственият който ще може да се мери с него по габарити е КАМАЗ Примерно, или някой сибирски МАЗ. Хайде без постулати, колко сигурни са "съвременните" жипове, щото последно помня как изглеждаше жипарата на оня главорез от София - G клас на мерцедес...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                интересно ако всички мислеха така и не купуваха нови коли, какво щяхме да караме :D колите втора ръка щяха да са адски дефицитниа за заможните хора, каращи Ситроени за 1200 лева...без коментар
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  Immortal написа:
                  Lane Staley написа:
                  А пари за поддръжка? И после идва една "оптимизация" на разходите. За съжаление хората не разбират, че притежаването на кола освен удобство е и отговорност към останалите на пътя.
                  Пешо, аз за Дедрата за 4 години не съм дал толкова пари за ремонти и подръжка, колкото на тебе ти е само за 1 година каското.Ако сложим и смяната на масло, бих казал, че съм карал МНОГО МНОГО по-евтино.Пък ако сложим и обезценяването на новите коли, то излиза, че е по-евтино да се возиш на такси.Отговорността към останалите на пътя не се изразява в карането на нова кола, а в разумното каране и спазването на закона.Мога да карам много по-безопасно едно Жигули, отколкото някой друг чисто новия си Мерцедес.Катастрофите са следствие неразумните действия на водачите, а не следствие на възрастта и екстрите на автомобилите. Поне в 99% от случаите.
                  По тази тема заставам на 100% зад думите на Дидо.Предпочитам кола 2-ра ръка колкото и да си има риск,отколкото нова и изключително скъпа кола за стандарта ни на живот в БГ.
                  FIAT BRAVO 1.6
                  FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                  LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                  Коментар


                    Sev написа:
                    интересно ако всички мислеха така и не купуваха нови коли, какво щяхме да караме :D колите втора ръка щяха да са адски дефицитниа за заможните хора, каращи Ситроени за 1200 лева...без коментар
                    Да ти снимам утре колата и магазина? М?Както са тръгнали нещата - нормалните, вървящи автомобили втора употреба скоро НАИСТИНА ще са дефицит. А едно "авторитетно" според този форум списание твърдеше, че е по-добре да си купиш хубава кола втора употреба на 3-4 години, когато всички детски заболявания са излекувани от предходния собственик вместо да си я лекуваш нова от магазина Цитирам по памет. Единия от баровците за които работех плащаше над 5000лв./година само за каско на единия от джиповете... Сега няма нито един от джиповете, а аз си карам Мареата... Някак си - логиката и смисъла на гъзарията ми чезнат.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      снимай си, не мисли че не ти вярвам :D но просто не го разбирам този човек, че той не мисли за собствената си безопасност и тази на близките които вози със себе сигледал съм тук там хора по белите странизаможни хора по тамошния стандарт - карат стандартни автомобили, които не са купили втора ръка...обикновено имат 2 коли, една всекидневна за града и едно семейно комбиникога изгъзици от сорта на Х6, Q7 и подобни - такива коли карат само наистина богатите или балкански субекти видели се с някой лев из Европата :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        nikolovvd написа:
                        Та в този ред на мисли, един въпрос към почитателита на старите автомобили. Защо не си купувате хладилници, телевизори, печки и дрехи втора ръка, демек нов внос?
                        1-во - защото новите хладилници, телевизори, печки и други не струват по 20-30 хиляди лева, а максимум по хиляда.2-ро - защото хладилник, телевизор или печка се купува с идеята да се ползва докато изкара, никой не продава хладилника си на 2 години, само за да си купи нов. Поне не и масовия потребител.3-то - защото купената за 35.000 лв кола, само след седмица струва 30.000. След 5 години вече струва не-повече от 10.000, а след 10 - не повече от 5.000. За 10 години си загубил 30.000 лева или по 8.20 ВСЕКИ ден, като не включваме разходите за обслужване (в пъти повече от на по-старите коли, за каско и горива.П.П. Макар че аз лично нямам скрупули срещу телевизор, хладилник или печка втора употреба... Защо не?

                        Коментар


                          аз пък не разбирам смяната на кола през 2-3 години
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            Sev написа:
                            а за заможните хора, каращи Ситроени за 1200 лева...без коментар
                            В интерес на истината, първата ми лично моя кола, Ситроен ВХ, купих за 1300 лв от управителя на банка ДСК в Сливен.Жената на човека живееше от няколко години в САЩ, като там притежаваха лична къща. Той прескачаше при жена си от време на време, до момента, в който напусна банката и се премести за постоянно при жена си (това доста след като ми продаде колата си).Ситроенът беше личната му кола, в интерес на истината той ползваше по-често някакво служебно Деу Есперо. Тъй че подкрепям, че има такива хора.Другото, което ще кажа, и което и друг път май съм казвал:Правих тест на чисто новата Дачия Сандеро, след което се качих на старата си Дедра. Ми извинявайте, ама 15 годишната ми Дедра е 100 пъти повече кола от чисто новото Сандеро. По абсолютно всички показатели. Ама по абсолютно всички.

                            Коментар


                              Immortal написа:
                              Sev написа:
                              а за заможните хора, каращи Ситроени за 1200 лева...без коментар
                              В интерес на истината, първата ми лично моя кола, Ситроен ВХ, купих за 1300 лв от управителя на банка ДСК в Сливен.Жената на човека живееше от няколко години в САЩ, като там притежаваха лична къща. Той прескачаше при жена си от време на време, до момента, в който напусна банката и се премести за постоянно при жена си (това доста след като ми продаде колата си).Ситроенът беше личната му кола, в интерес на истината той ползваше по-често някакво служебно Деу Есперо. Тъй че подкрепям, че има такива хора.Другото, което ще кажа, и което и друг път май съм казвал:Правих тест на чисто новата Дачия Сандеро, след което се качих на старата си Дедра. Ми извинявайте, ама 15 годишната ми Дедра е 100 пъти повече кола от чисто новото Сандеро. По абсолютно всички показатели. Ама по абсолютно всички.
                              Виж, това с обезценяването май никой не го взима в предвид. Ако имаш печеливша фирма и си купиш един джип за официални срещи - след 3 години е амортизиран и ти струва 0 пари на фирмата. Да обаче, ако си купиш личен джип за 173 768лв. с ДДС - след 3 години тоя същия джип ще струва някакви пари, но в никой случай няма да е 100 000 примерно, а не повече от 50 000. И то ще струва толкова, ако намериш идиот да ти ги плати тия пари. Ей сега се продава едно BMW XD530 супер изгодно, на само 3 години. Хайде на чисто новото BMW! Има всички екстри без "завиващи" фарове. Цена "купи сега" 53800лв.!
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                Immortal написа:
                                Sev написа:
                                а за заможните хора, каращи Ситроени за 1200 лева...без коментар
                                В интерес на истината, първата ми лично моя кола, Ситроен ВХ, купих за 1300 лв от управителя на банка ДСК в Сливен.Жената на човека живееше от няколко години в САЩ, като там притежаваха лична къща. Той прескачаше при жена си от време на време, до момента, в който напусна банката и се премести за постоянно при жена си (това доста след като ми продаде колата си).Ситроенът беше личната му кола, в интерес на истината той ползваше по-често някакво служебно Деу Есперо. Тъй че подкрепям, че има такива хора.Другото, което ще кажа, и което и друг път май съм казвал:Правих тест на чисто новата Дачия Сандеро, след което се качих на старата си Дедра. Ми извинявайте, ама 15 годишната ми Дедра е 100 пъти повече кола от чисто новото Сандеро. По абсолютно всички показатели. Ама по абсолютно всички.
                                този човек е имал планове да напусне корабаимал е и служебна коланещата са различнизащо сравняваш Сандеро с Дедра?
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X