Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на пералня 2011

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    krasio_79bs написа:
    А тая пералня за 15 години колко ще е остаряла технически? Не сме 80те години. Техниката се променя ежемесечно.
    И като се променя ежемесечно, по-надеждна ли става? :D Да не мислиш, че безремъчната е по-надеждна от старите? Знаеш ли колко струва контролера на мотора, а той не е връх на безпроблемието. Неограниченият брой програми и свободно композираните такива са търговска шарения, стръвта на куката. В ежедневието ползваш 3 - 4.Баща ми има AEG Лавамат от 1982 и пере така, както моята Електролукс от 2011, зависи какъв прах ще сложиш. Колкото е по-проста конструкцията на битовата техника, толкоз е по-безпроблемна.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      muns61 написа:
      krasio_79bs написа:
      А тая пералня за 15 години колко ще е остаряла технически? Не сме 80те години. Техниката се променя ежемесечно.
      И като се променя ежемесечно, по-надеждна ли става? :D Да не мислиш, че безремъчната е по-надеждна от старите? Знаеш ли колко струва контролера на мотора, а той не е връх на безпроблемието. Неограниченият брой програми и свободно композираните такива са търговска шарения, стръвта на куката. В ежедневието ползваш 3 - 4.Баща ми има AEG Лавамат от 1982 и пере така, както моята Електролукс от 2011, зависи какъв прах ще сложиш. Колкото е по-проста конструкцията на битовата техника, толкоз е по-безпроблемна.
      ...и си дойдохме на думата. Нещото, което и аз писах в тази тема. Сегашните перални са мноооого красиви, лъскави, копче-сти, дисплей -ни, футуристично и технологично - възвишени, но пък далеч не толкова надеждни, колкото старите и изпитани в годините "врътки на вода"...Но пък трябва да отчетем и друго - имаме избор - огромен при това. Кеф ти е Бош от Турция, кеф ти е от Полша, кеф ти е от Германия, кеф ти е Канди от Италия, кеф ти е от Китай...Колкото по-волево и по-платежно подготвен си, толкова по на Запад ти отива "изборът". В останалите случаи купуваш от Близкия Изток и се уповаваш на късмета си. Просто е. :P
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Колега muns61.Колкото и да не ти се иска има явен напредък ,дори и при пералните.Все пак 15 години са си бая време.Пералнята отдавна не е само барабан,вода и прах.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          Аз пък чакам някой да ми произведе пералня със сушилня (2 в 1), която да не харчи 1 кубик вода на пране, а да си харчи колкото стандартната пералня.Както се казва - нови технологии.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Абе да ти кажа, не е точно така. Ако сравниш една перла с една съвременна, разликите са в плавното регулиране на оборотите, кантара и самите програми (ако сравниш със стара западна ще са още по-малко). другото като технология е абсолютно същото, само че важни детайли като казан и амортисьори са пластмасови.Ами енергийния клас? Много просто- слагат ти една програма 15мин. на 30 градуса и 400об. центрофуга и ето ти А с 1000 плюса.

            Коментар


              kolev написа:
              Абе да ти кажа, не е точно така. Ако сравниш една перла с една съвременна, разликите са в плавното регулиране на оборотите, кантара и самите програми (ако сравниш със стара западна ще са още по-малко). другото като технология е абсолютно същото, само че важни детайли като казан и амортисьори са пластмасови.Ами енергийния клас? Много просто- слагат ти една програма 15мин. на 30 градуса и 400об. центрофуга и ето ти А с 1000 плюса.
              Да ама с тази разлика, че и при тази програма дрехите ми не излизат на топка смачкани, пералнята ми е изразходвала 5 пъти по-малко вода и ел. енергия, 5 пъти по-безшумна от старата ми Перла-04 вариант да речем. Нищо, че виждаш ли технологията е една и съща - въртящ се барабан който пляска дрехите във вода. Крайния резултат е да речем същия, но с благините, които предлага по-късото пране. Дреме ми, че казана ми е пластмасов. И дограмата на апартамента ми е пластмасова, но това не ѝ пречи да си върши функцията.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Именно, по-доброто пране се дължи на подредбата на програмите. Икономията е пак заради тях + кантара и това е. Казана е предимство да е метален определено. Става въпрос че "напредъка" при пералните изобщо не е главозамайващ. Иначе и аз бих си купил евтина ~400лв пералня, но не 2-ра употреба и не италианска.

                Коментар


                  А някой замисля ли се за тези 15-20-30 години какви ла*на събира една пералня от недобре затоплена вода, от оставени недобре изсушени дрехи, от недобре разтворен прах ... Питам, защото прането със студена вода води до вмирисване на казана и всичко покрай него за ... може би половин година. И определено не е добре за прясно изпраните дрехи да смърдят.И някой замисля ли се колко се износва техниката за такъв период? Все се сещам за една продавачка на техника втора употреба, която се опитваше да убеди познат как е по-добре да си купи предлаганата от нея 15-годишна тотално пожълтяла миялна машина с голяма марка и цена като на нова - и то го направи с думите "Като се счупи перката на новата ти китайска миялна, ще те питам откъде ще намериш", но като я питах ако се наложи на предлаганата от нея да се намеря перка, отговорът беше "Абе намират се" ... А бъдете сигурни, че И Миеле, и АЕГ, и Бош се чупят по някое време ...И за финал - самата технология се променя. Имах сушилня АЕГ, голяма работа ... След 3 години вярна служба при мен (взех я втора ръка!!!) и общо 10, програматора се прецака и помпата, която качва конденза нагоре, се скапа. Помпа - 70 евро, никакъв шанс за намиране в БГ. Програматор - 200+ евро, намирането същото. Подарих я на колега и си взех компресорно Беко да си отиват с пералнята. 3 (ТРИ) пъти по-нисък разход на енергия, много по-тиха, дизайна не го коментирам ... Пуснах И и 5 години гаранция. За същата цена имаше само обикновени АЕГ-та, и то в Технохит - с транспортен дефект и с менюта на немски. Е, благодаря, но не бих позволил заради едната слава да изсипя една шапка пари. И не съм съвсем убеден, че една голяма и славна марка ще издържи толкова повече от моя избор.Силуро - не бих лежал на това ухо, че ще изкупят обратно техниката си. Ние сме точно никакъв пазар за тях и като нищо утре ще си затворят представителството в България - и обещанията ще останат само обещания. Те и Хилти са много силни на приказки, но като сравниш приказките им с това, което са в действителност и нещата не са толкова розови. Какъв е смисъла да имаш "доживотна" гаранция, като след втората година си плащаш частите и го пращаш на сервиз в Румъния???

                  Коментар

                  Working...
                  X