Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой как се пазари при покупка на стока втора употреба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Кой е казал,че парите няма стойност.В полседните 2-3 поста става дума за лъжата,не за стойността на парите.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #17
      Не мога да разбера какво толкова се пазарите. искате на колата 2500, готови сте на отстъпка 100-150 лева, слагате и цена 2300 крайна и толкоз - няма да ви се лепят хора, които се чудят как да измушат някаква голяма отстъпка, после да протриват ръце как са метнали някой и са направили далаверата. До момента всичките ми стари коли съм ги продала без пазарене за най-много 1 седмица. Рекордът беше блъснатото рено, което продадох в деня, в който пуснах обявата. Колите не са стока за инвестиция, по-добре да я продам бързо и малко по-евтино, отколкото да седи няколко години и после още по-малко да й взема .. или да изгние, зависи от колата
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #18
        ele написа:
        Не мога да разбера какво толкова се пазарите. искате на колата 2500, готови сте на отстъпка 100-150 лева, слагате и цена 2300 крайна и толкоз - няма да ви се лепят хора, които се чудят как да измушат някаква голяма отстъпка, после да протриват ръце как са метнали някой и са направили далаверата. До момента всичките ми стари коли съм ги продала без пазарене за най-много 1 седмица. Рекордът беше блъснатото рено, което продадох в деня, в който пуснах обявата. Колите не са стока за инвестиция, по-добре да я продам бързо и малко по-евтино, отколкото да седи няколко години и после още по-малко да й взема .. или да изгние, зависи от колата
        ele, във форума има една обява за телефон на цената на нов лаптоп нисък клас. Човека си вярва, че щото той се е набутал с 2400 преди време - някой сега ще му даде 1/3 от цената, щото телефона бил имиджов. Общо взето - не е само въпрос на цена, а и въпрос на стока и продавач, нали? Има хора, които не си знаят цената на стоката, а има и такива, които не само не искат да продават, но и не могат. Днес си купих акумулатор за 140лв. вместо за 128 - просто вторият търговец беше достатъчно добър за да ме убеди
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Да напиша още нещо.Това не е трик просто подготовка преди да купуваш.Подготвяш се като слагаш в различни джобове различни суми.Трябва да ги запомниш и да не се обаркаш.Вклучително и на жена ви ако идва с вас.Започваш пазарлъка и казваш,че нямаш повече.Примерно сумата е 800лв. Започваш да вадиш парите които искаш да дадеш 600лв.Отприказка на приказка виждаш ,че продавачът не се сагласява.Казваш жено ония 50 лв. от дълбоките резерви ще ми ги дадеш ли? и казваш 650лв. нямам повече .Много продавачи като видят парите се съгласяват.Никога не показвам парите си на продавача-ако са повече.Очите са алчни и няма да мога да сваля цената.Аз пък направих една грешка .Когато купувах бравата от германия преди 4,5 години показах ,че много ми харесва.Оглеждах я 1 час и после се пазарих.Направо се влюбих в нея и накрая успях да смакна само 100евро от цена 1700 евро.Колата си заслужаваше парите.
          Fiat Bravа'96 1,6 16v 90к АГУ LOVATO

          Коментар


            #20
            dinobg написа:
            Да напиша още нещо.Това не е трик просто подготовка преди да копуваш.Подготвяш се като слагаш в различни джобове различни суми.Трябва да ги запомниш и да не се обаркаш.Вклучително и на жена ви ако идва с вас.Започваш пазарлъка и казваш,че нямаш повече.Примерно сумата е 800лв. Започваш да вадиш парите които искаш да дадеш 600лв.Отприказка на приказка виждаш ,че копувача не се сагласява.Казваш жено ония 50 лв. от дълбоките резерви ще ми ги дадеш ли? и казваш 650лв. нямам повече .Много продавачи като видят парите се съгласяват.Никога не показвам парите си на продавача-ако са повече.Очите са алчни и няма да мога да сваля цената.Аз пък направих една грешка .Когато копувах бравата от германия преди 4,5 години показах ,че много ми харесва.Оглеждах я 1 час и после се пазарих.Направо се влюбих в нея и накрая успях да смакна само 100евро от цена 1700 евро.Колата си заслужаваше парите.
            Една единствена забележка имам: кУпувам, кУпуваш, кУпувач, кУпува. Не кОпува, а само кОпа!
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              Интересна тема. Не ми се налага често да си правя пазарлъци, но когато ми се наложи, се стремя да не отстъпвам поне от цената, която съм определил за минимална за продукта, който продавам. P. P. jenshen 73, само това ли ти е забележката? А ’обАркаш’, ’вклУчително’, ’сАгласявам’ и прочие според мен не е правилно писане. Да ме извини колегата snake, прости ми, о, всеопрощаващ грешките на хората самарянино Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Не искам да го обидя или засегна.

              Коментар


                #22
                dinobg написа:
                Да напиша още нещо.Това не е трик просто подготовка преди да купуваш.Подготвяш се като слагаш в различни джобове различни суми.Трябва да ги запомниш и да не се обаркаш.Вклучително и на жена ви ако идва с вас.Започваш пазарлъка и казваш,че нямаш повече.Примерно сумата е 800лв. Започваш да вадиш парите които искаш да дадеш 600лв.Отприказка на приказка виждаш ,че продавачът не се сагласява.Казваш жено ония 50 лв. от дълбоките резерви ще ми ги дадеш ли? и казваш 650лв. нямам повече .Много продавачи като видят парите се съгласяват...
                Нда... Освен ако през цялото време не се чудят дали най-накрая няма да свършат цървулите със селските си номера и с нетърпение и досада не чакат да се махне "хитреца", който си мисли, че им ги прилага. Нямам предвид ъъъъ... колегата, сега, въоръжени с хитроумните му похвати, тръгваме да се пазарим и да кярим от знанията, които придобихме почти безплатно
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #23
                  dinobg написа:
                  Да напиша още нещо.Това не е трик просто подготовка преди да купуваш.Подготвяш се като слагаш в различни джобове различни суми.Трябва да ги запомниш и да не се обаркаш.Вклучително и на жена ви ако идва с вас.Започваш пазарлъка и казваш,че нямаш повече.Примерно сумата е 800лв. Започваш да вадиш парите които искаш да дадеш 600лв.Отприказка на приказка виждаш ,че продавачът не се сагласява.Казваш жено ония 50 лв. от дълбоките резерви ще ми ги дадеш ли? и казваш 650лв. нямам повече .Много продавачи като видят парите се съгласяват.Никога не показвам парите си на продавача-ако са повече.Очите са алчни и няма да мога да сваля цената.Аз пък направих една грешка .Когато купувах бравата от германия преди 4,5 години показах ,че много ми харесва.Оглеждах я 1 час и после се пазарих.Направо се влюбих в нея и накрая успях да смакна само 100евро от цена 1700 евро.Колата си заслужаваше парите.
                  Заради такива като теб цената е твърда - ако не ти отърва - чао. Мразя да се пазаря заради подобни цигански номера - гледаш го облечен с дрехи за над 200-300 лева, пък ми разправя, че нямал толкова пари, още малко на благотворителност ще го обърне, даже може да се разсърди, че едва ли не го ограбваш, като не искаш да му продадеш стоката на половин цена и по-малко, щото било криза. Обикновено отстъпките са до 10%, така че 100 евро от 1700 не са кой знае какво постижение, дори не опират до 10%. А в западна европа аз бих очаквала да ми направят отстъпка за плащане в кеш.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #24
                    Аз изглежда напоследък губя способността си да се пазаря Темпрата беше обявена за 3500, взех я за 2500 (1000 лв надолу, 28% сваляне);Дедрата беше обявена първоначално за 4000, след месец я свалиха на 3700... взех я за 3200 (800 лв по-долу, 20%)Делтата беше обявена за 4050, взехме я за 3600 (450 лв надолу, 11% );Бравото - от 2500 на 2300 (200 лв надолу, 8%)Капата - от 2100 на 2000... .само 100 лв надолу, 4.7%)Баси - открих зависимост - с напредване на годините губя способностите си

                    Коментар


                      #25
                      Както казват кола и жена се дават когато ти ги поискат, че после не се знае. И аз обичам да се пазаря, отивам на пазара и питам за това онова, дори и домати да са, обичам момента на диалога, не винаги се получава пазърлъка, но от спортна страст. Та започвам да се пазаря за нещо, а оня отсреща се ядосва защо се пазаря, а аз му казвам: "А бе къде се намираме? Нали сме напазар, значи точно тук му е мястото да се пазарим, като нещеш, стой си гладен, а аз ще си задържа парите." И така си отминавам и отивам при друг. А за колите, минава номера: "Имам в момента толкова, ако искаш я повличам веднага, не искам за една купчина ламарини да заборчлявам."
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #26
                        И сигурно обличаш мърлявите дрехи и вземаш на комшията ладичката, да не те помислят за богат.

                        Коментар


                          #27
                          Immortal написа:
                          Баси - открих зависимост - с напредване на годините губя способностите си
                          Казват, че тази зависимост е валидна за доста "способности" :Dп.п. как ги помниш тея цифри обаче... ехеее

                          Коментар


                            #28
                            ls1 написа:
                            И сигурно обличаш мърлявите дрехи и вземаш на комшията ладичката, да не те помислят за богат.
                            Че кой е казал че съм богат, просто от спортна страст и при това съм от Габрово. Има и още един момент, някъде гледах как хората си правеха сметката до стотинка, от спестени от това и онова пари за една година се оказа, че бяха спестили около 400-500 лв. Кой ти ги дава така бадева?
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #29
                              NikMar написа:
                              ....отивам на пазара и питам за това онова, дори и домати да са, обичам момента на диалога, не винаги се получава пазърлъка, но от спортна страст.
                              В Габрово на пазара има много страст наистина. Повечето искат да ти счупят ръцете щото си избираш домати, праскови или друго. Винаги съм ги питал такива защо не си ги опаковат в тарелки ве да ева... нали е на пазара що да не си избирам. Ма така е.

                              Коментар


                                #30
                                Мразя пазърлъците за дребни суми.Е няма по голяма циагания от това да се пазариш за няколко лева.Редовно ми се случва някой да ми каже :"Ще пазаря количества.Ква отсъпка ще ползвам?"-А какво количество ще пазарите?-"Ами 100 броя от този модел"А цената за този модел е 0.15лв. Ама то да се смее ли или да плаче човек?За 15 лв. пазърлък да правиш.
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X