Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой как се пазари при покупка на стока втора употреба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой как се пазари при покупка на стока втора употреба?

    Не съм голям търговец но понякога се справям.Когато копувам нещо от битака никога не показвам ,че ми харесва или много го искам.Преди да взема стоката в ръка питам за цената.После ако ме устройва цената вземам стоката в ръка и бързо я оглеждам.Ако стоката е добра казвам моята оферта.Имам два вариянта.единият е ако стоката не е маркова и не си заслужава много свалям цената наполовина.Пример ако струва 10лв. казвам 5 лв.После ако продавача се закачи и е търговец казва примерно 8лв.Аз му казвам нова оферта 6,50 или 7лв.Може да стигнеме до сделка.Втория вариант е ако стоката е маркова и си заслужава дори и определената цена от продавача.При този вариянт е по деликатно .Свалям с наполовината половината .Ако струва 10 лв.казвам 7,50 лв.или 8лв.Продавача може да каже 8лв. или 8,50лв.При този случай пак се сваля цената но с малко.Преди 13 години продадох по първия вариянт една жигула. Той казва половината аз казвам половината и така докато стигнахме 865лв.от обявена 1000лв. Успех в пазарлъка.
    Fiat Bravа'96 1,6 16v 90к АГУ LOVATO

    #2
    Браво!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Тук май откриваме топлата вода Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

      Коментар


        #4
        Че ти Жигулата направо като маркова стока си я шитнал!
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Аз съм по-слаб търговец от теб, затова използвам следния метод: Виждам нещо, решавам, че то струва точно определена сума, питам за цената и тук има два варианта - казват ми цена, която е по-малка или равна на предположената от мен. Казвам, че ме устройва и купувам. Другият вариант е да ми кажат цена, която е по-висока от предположената от мен. Казвам, че не ме устройва и продължавам.

          Коментар


            #6
            Аз пък отивам с пистолета и непитам за цена

            Коментар


              #7
              freeedom написа:
              Аз пък отивам с пистолета и непитам за цена
              Много го усложняваш с тези сцени,пистолети.Няма такива,направо нещото в джоба и айде пътя. Аз не се пазаря много много.Примерно,ако нещо ми хареса и струва 40лв,аз отивам с 30лв и си стискаме рацете.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #8
                Съгласен съм, обаче при условие че ако купувача каже цена, а аз кажа ’добре’ това означава сделка. Защото с кемпера се нагледах на упражняващи се ’колко мога да сваля’ и като стигнем до съгласие се минава на ’ще си помисля’. Тъй че при мен ако купувач дойде след две седмици и ми каже ’ама нали говорихме’ това за мен нищо не значи.

                Коментар


                  #9
                  ls1 написа:
                  Съгласен съм, обаче при условие че ако купувача каже цена, а аз кажа ’добре’ това означава сделка. Защото с кемпера се нагледах на упражняващи се ’колко мога да сваля’ и като стигнем до съгласие се минава на ’ще си помисля’. Тъй че при мен ако купувач дойде след две седмици и ми каже ’ама нали говорихме’ това за мен нищо не значи.
                  Абсолютно!!!Стигне ли се до сума,устройваща и 2-те страни,демек сделка,просто няма мърдане.Ако има от сорта "ще си помисля",другият път на обявената сума.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    Другото условие ми е никакво допълнително смъкване. Идва един, аз продавам кемпера за 4600, той вика ’ми 4000?’. Казвам - ок. "Ми 3500?’. Казвам ’Не, 4600’. Гледаше ме като че ли съм го обрал.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Аз съм по-слаб търговец от теб, затова използвам следния метод: Виждам нещо, решавам, че то струва точно определена сума, питам за цената и тук има два варианта - казват ми цена, която е по-малка или равна на предположената от мен. Казвам, че ме устройва и купувам. Другият вариант е да ми кажат цена, която е по-висока от предположената от мен. Казвам, че не ме устройва и продължавам.
                      И обикновено в последният случай след теб се чува " ЧАКАЙ БАТЕ! ЕЛА ТУКА 3 УЕАВА ШЕ ГО ПРАЙМ"

                      Коментар


                        #12
                        Майката му е когато продаваш,да убедиш клиента,че той е на зор и му трябва точно това,което продаваш.И че от никой друг,неможе да го купи.А когато купуваш,точно обратното,да убедиш продавача,че той е на зор да го продаде,точно на теб,за цената която искаш.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          #13
                          Ей точно заради тея игрички клиента идва предубеден че ще го лъжат.Обажда ми се един юнак за кемпера. Вика - от Плевен съм, да те поразпитам. Питай, викам. Ами как е акумулатора? Казвам - акумулатора не е първа младост, но досега проблеми съм нямал. Зимата го смъквам и го прибирам на топло, зареждам го, след месец два стоене си държи волтовете и пали. А, вика той, значи е заминал. Аз ’?!?!!’ ама какво да му кажа?! Пита ме разни други неща, хъмка разочаровано. После вика - абе събота ще дойда. Ок викам, заповядай. Събота не идва, не се и обажда. В неделя в 12.45 седнал съм аз, жената нарязала една салатка, звъни телефона ’Аз влизам във Варна, къде мога да видя кемпера?’. Абе човек, викам, изненадваш ме, седнал съм, дай да се видим след час. ’След час ли?! Защо? Да не би ДА МУ ИМА НЕЩО??’. Викам - заповядай колкото бързо можеш, тука и тука е адреса. И той идва и пак недоволен. Очите му шарят на сто, НЕЩО го лъжа! А, още едно правило, пазарлък само при оглед. Това по телефона ’Колко ще ми смъкнеш?’ не го приемам. Даже ми звъни един и вика ’Абе аз то София ще дойда все пак, колко ще ми смъкнеш?’. Викам му е...колко да ти смъкна...Ами, вика, все пак чак от София, поне 1000лв трябва да ми смъкнеш. Казах му, че щом от София чак се вдига значи там кемпер като моя няма, така че даже би трябвало да вдигна цената. Ама хайде, викам, от София чак идваш, ще ти смъкна 20лв заради билета за влака. И тоз много ми се обиди :D

                          Коментар


                            #14
                            Не става дума за лъгане.Ти не му даваш,боклук за нещо стойносттно.А търсиш коректна сума,за това което предлагаш.И отбив от цената,само на сериозни,идва,казва,плаща договореното и със здраве.
                            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                            Коментар


                              #15
                              kal0yanch40 написа:
                              Не става дума за лъгане.Ти не му даваш,боклук за нещо стойносттно.А търсиш коректна сума,за това което предлагаш.И отбив от цената,само на сериозни,идва,казва,плаща договореното и със здраве.
                              Че парите без стойност ли са или просто не владееш правилният български? Боклук, не боклук - цена има. Най мразя да кажа цена, да ми свалят на цена, която потвърждавам и да продължат да ми свалят - тогава казвам 50% горница на първоначалната цена. Аман от шанаджии или хора на "сделката" на месеца.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X