Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за IP адрес.Важно е!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    BO написа:
    Много теснолинейно гледате на живота.
    Вероятно не осъзнаваш колко глупаво звучи това. Когато човек не знае нещо, това не означава, че гледа теснолинейно на живота, каквото и да означава този термин, измислен очевидно от теб. Не е нужно всеки път да бъдеш ехиден с мненията си.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #47
      bubachko написа:
      ей като видя "реални" и "нереални" IP-та и ми става едно...Няма нереални IP-та, компа без IP няма как да има мрежа, него винаги трябва да го има, съответно едно IP винаги реално съществува...Адресите се делят на "публични" - тези които са уникални в мрежата, и "частни" - тези, които имате на компа зад рутера в къщи...
      Mea culpa, понеже хващам от раз. Опитах се да бъда по-достъпен и да прав си, адресите са публични и частни
      paralesa написа:
      Опитайте да проумеете едно-не всеки компютър в мрежата е с публичен ИП адрес и ТОЧКА!!! 99 процента от клиентите на Виваком примерно НЯМАТ реално ИП. Има редица доставчици в ППОЕ връзка,които също ползват частни мрежи!!! И не е задължително динамично ИП да е задължително след рутер. Редица сървъри(най-общо казано) са предназначени да раздават адреса от тима 192.168 или други подобни.
      Това са глупости. Клиентите да Виваком от ден първи на ADSL интернета им получават публични динамични адреси. След като пуснаха тарифите за бизнес абонати започнаха да предлагат и публични статични адреси. PPPoE протокола позволява задаването на конкретно публично статично IP на абоната, а Виваком ползват точно този протокол за свръзка и задаване на IP адреса. Редицата доставчици, които не дават публични адреси са или малки квартални фирми или евреи като Интербилд във Варна. Единствено за мобилните интернети не съм сигурен с какъв адрес излизат клиентите, но мога да проверя.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #48
        snake написа:
        BO написа:
        Много теснолинейно гледате на живота.
        Вероятно не осъзнаваш колко глупаво звучи това. Когато човек не знае нещо, това не означава, че гледа теснолинейно на живота, каквото и да означава този термин, измислен очевидно от теб. Не е нужно всеки път да бъдеш ехиден с мненията си.
        Извинявам се.Но за какво се извинявам, нямам идея. Явно си засегнат от мнението ми.Извинявам се, май го казвам за втори път.Важното е мир да има.Но просто не може да се намесва някой в разговора, поучаващ другите, а дефакто да говори някакви неверни неща. Е, ако трябва ще си трая, няма проблем.Извинявам се за трети път.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          Така и не разбрах кандидат мераклията дали кара фиат
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #50
            Специално за определ нето на местоположението от безжични мрежи - доколкото съм чувàл оттук-оттам - при използване на Wi-Fi е достатъчно само веднъж някой смартфон или таблет да е свързан едновременно към тази мрежа и да знае местоположението си от GPS, за да бъдат подадени координатите в Гугъл, където се записват и след това което и друго устройство да бъде свързано към този рутер - Гугъл вече знае къде е той. Дали е вярно - не знам.Може би по подобен начин работи и определянето чрез GSM мрежата. Съмнявам се доставчиците да предоставят информация за това кой IP-адрес на какъв физически адрес се намира. Мисля, че такава информация може да изискват полюцаите от доставчиците, но само по съответния ред.Който знае английски - да чете тук: http://en.m.wikipedia.org/wiki/GeolocationВладо, пробвай това: http://www.ipligence.com/geolocation

            Коментар


              #51
              (((

              Yavor написа:
              Мбреее, ся ше излезна най големи я хакер тука.Влизаш колежке тука:http://iptracking.geniushackers.com/Попълваш си един мейл на който да ти пратят резултатите и генерираш един линк, който го копваш и му го пращаш на човека. Забудалюсваш го нещо така че той да кликне на него и адреса му автоматично се логва и ти се праща на мейла.От това по хубаво - здраве му кажи... Е, може да се наложи да маскираш линка някак, както във форума могат да се маскират.Някъде да го напишеш, да го маскираш и после да му пратиш линк към мястото, като му обясниш че там има линк към нещо супер-дупер интересно.
              Благодаря много за трика... Номера мина като го пробвах с приятелката си, но типа въобще не се хвана...Е, поне разбрах че не се интересува от искуство Понеже се стигна до триене на фб профила, направих и друг номер - изпратих му адреса си за да продължим и там дискусията си Направих го нарочно защото приятелката ми каза че в маил.бг се пишело IP адреса на изпращача в хедърите на писмото....Само дето има проблем - не мога да разбера кое точно е неговия IP ...Всички цифри са все адреси в Америка
              " Синоним на любов? - ИЗМАМА!"

              Коментар


                #52
                Re: (((

                Return-Path: <ajvan>Received: from Cluster ([10.0.0.117]) by stor3 (Cyrus v2.4.16-Debian-2.4.16-4) with LMTPA; Tue, 19 Nov 2013 21:31:11 +0200X-Sieve: CMU Sieve 2.4Received: from dub0-omc3-s33.dub0.hotmail.com (dub0-omc3-s33.dub0.hotmail.com [157.55.2.42]) by mx1.mail.bg (Postfix) with ESMTP id BC48F60004A4 for <g>; Tue, 19 Nov 2013 21:31:09 +0200 (EET)Received: from DUB125-W69 ([157.55.2.8]) by dub0-omc3-s33.dub0.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.4675); Tue, 19 Nov 2013 11:31:08 -0800X-TMN: [yEdW8+J2MEaqzlaNZs+yw/SpEeoy5DYk]X-Originating-Email: [ajvan@hotmail.com]Message-ID: <DUB125>Content-Type: multipart/alternative; boundary="_32b32bb9-c8ea-480b-84b2-b79e2fb277fe_"From: ajvan.ajvan<ajvan>To: =?koi8-r?B?58HC0snFzMEg7cnMxdfB?= <lki_ki>Subject: RE: hi Date: Tue, 19 Nov 2013 20:31:08 +0100Importance: NormalIn-Reply-To: <981b1c07d1190502204cb34e4a158a79>References: <DUB125>,<981b1c07d1190502204cb34e4a158a79>MIME-Version: 1.0X-OriginalArrivalTime: 19 Nov 2013 19:31:08.0897 (UTC) FILETIME=[E5B64510:01CEE55D]X-DSPAM-Result: InnocentX-DSPAM-Processed: Tue Nov 19 21:31:11 2013X-DSPAM-Confidence: 0.7618X-DSPAM-Probability: 0.0000X-DSPAM-Signature: 0,528bbc7f221441387615132Ето го хедъра и ако може някой да ме опъти къде да го търся ще съм страшно благодарна
                " Синоним на любов? - ИЗМАМА!"

                Коментар


                  #53
                  В хедъра на мейла няма IP на изпращача. По една съвсем елементарна причина - двата мейла не използват POP3/SMTP, а са WEB базирани такива и за основен IP на изпращача се взима адреса на мейл сървъра.Толкова като искаш да го хванеш този по IP адрес направи следния трик - направи си чисто нов SKYPE потребител, добави само неговия скайп и му предложи да му изпратиш твоя парти снимка Намери някоя по-голяма, може и да не си ти на нея, стартирай си CMD, затвори си всички браузъри и единственото нещо, което да остане работещо с интернет да е SKYPE. Пусни му снимката и докато се точи напиши netstat. Ще видиш няколко IP адреса или поне един, ако всичко е минало правилно. С tracert в последствие ще отсееш тия, които комуникират със сървърите на скайп и ще хванеш IP-то на натрапника. Успеваемоста поне при моите експерименти доближава 100%. Най-важното условие е, да няма никакви други програми работещи активно с интернет в момента. Ако имаш скайп с повече потребители ще трябва да си играеш да филтрираш всеки един по един, за това с нов скайп е най-добре. Дори само при чат с него IP-то му се вижда с netstat.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #54
                    Благодарско!!!

                    jenshen73 написа:
                    В хедъра на мейла няма IP на изпращача. По една съвсем елементарна причина - двата мейла не използват POP3/SMTP, а са WEB базирани такива и за основен IP на изпращача се взима адреса на мейл сървъра.Толкова като искаш да го хванеш този по IP адрес направи следния трик - направи си чисто нов SKYPE потребител, добави само неговия скайп и му предложи да му изпратиш твоя парти снимка Намери някоя по-голяма, може и да не си ти на нея, стартирай си CMD, затвори си всички браузъри и единственото нещо, което да остане работещо с интернет да е SKYPE. Пусни му снимката и докато се точи напиши netstat. Ще видиш няколко IP адреса или поне един, ако всичко е минало правилно. С tracert в последствие ще отсееш тия, които комуникират със сървърите на скайп и ще хванеш IP-то на натрапника. Успеваемоста поне при моите експерименти доближава 100%. Най-важното условие е, да няма никакви други програми работещи активно с интернет в момента. Ако имаш скайп с повече потребители ще трябва да си играеш да филтрираш всеки един по един, за това с нов скайп е най-добре. Дори само при чат с него IP-то му се вижда с netstat.
                    Благодаря изключително много!!! Това проработи перфектно!!! Но чак след като го направих у дома. В библиотеките явно няма такава опция достъпна за читателите няма, а има само за администраторите Както и да е разбрах кой е!!!
                    " Синоним на любов? - ИЗМАМА!"

                    Коментар


                      #55
                      Re: Благодарско!!!

                      Чудесно, сега чакаме поканите за сватбата

                      Коментар


                        #56
                        Yavor написа:
                        Мбреее, ся ше излезна най големи я хакер тука.Влизаш колежке тука:http://iptracking.geniushackers.com/Попълваш си един мейл на който да ти пратят резултатите и генерираш един линк, който го копваш и му го пращаш на човека. Забудалюсваш го нещо така че той да кликне на него и адреса му автоматично се логва и ти се праща на мейла.От това по хубаво - здраве му кажи... Е, може да се наложи да маскираш линка някак, както във форума могат да се маскират.Някъде да го напишеш, да го маскираш и после да му пратиш линк към мястото, като му обясниш че там има линк към нещо супер-дупер интересно.
                        Така, това също ми помогна, но чак по-късно
                        " Синоним на любов? - ИЗМАМА!"

                        Коментар


                          #57
                          Re: Благодарско!!!

                          Ая написа:
                          Благодаря изключително много!!! Това проработи перфектно!!! Но чак след като го направих у дома. В библиотеките явно няма такава опция достъпна за читателите няма, а има само за администраторите Както и да е разбрах кой е!!!
                          Е раздуй малко де, иначе язък дето помагахме, ако не разберем дали ще има щастлив край.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #58
                            Аз до колкото разбрах иска да разбере кой е не с толкова хубави намерения. В смисъл не че му мисли нещо лошо ами той я притеснява по неприятен начин.Но нищо де ще ми е интересно и на мен да разберап.с.малко мръсен виц по тоя повод:Баба и дядо гледали от тези късните канали по кабеларката и бабата съсредоточено гледа двама младежи се опъват едно сериозно вече 30 минути. Дядото отегчен казва:- хайде да си лягаме, че стана късно.Бабата:- ти ходи лягай аз ще чакам да видя дали ще се оженят накрая
                            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                            182A4.000 IAW49F
                            LPG - Lovato EasyFast
                            ----------------------------
                            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                            Коментар


                              #59
                              Re: Благодарско!!!

                              todorakiggg написа:
                              Чудесно, сега чакаме поканите за сватбата
                              Няма покани за сватба. Радвайте се, ако не получите покани за погребение :P Yellow_Flash_Colorz_PDT_46
                              " Синоним на любов? - ИЗМАМА!"

                              Коментар


                                #60
                                Ewing написа:
                                Аз до колкото разбрах иска да разбере кой е не с толкова хубави намерения. В смисъл не че му мисли нещо лошо ами той я притеснява по неприятен начин.Но нищо де ще ми е интересно и на мен да разберап.с.малко мръсен виц по тоя повод:Баба и дядо гледали от тези късните канали по кабеларката и бабата съсредоточено гледа двама младежи се опъват едно сериозно вече 30 минути. Дядото отегчен казва:- хайде да си лягаме, че стана късно.Бабата:- ти ходи лягай аз ще чакам да видя дали ще се оженят накрая
                                "Не толкова хубави намерения" е слабо казано. Много добре знам какво му се иска, само дето е попаднал на опаково момиче. Достатъчно ме дразни и предизвиква. Че аз забравих възпитанието си. .... Досега не ми се е случвало.... И между другото попречихте на едно убийство на невинен човек. Така де приятелство ....
                                " Синоним на любов? - ИЗМАМА!"

                                Коментар

                                Working...
                                X