Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте идея за авто каско

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте идея за авто каско

    Колеги понеже ми предстои да си подновявам каското което до сега беше в ЛЕВ ИНС и немога да кажа дали съм доволен понеже нямал съм проблеми със щети и такива работи искам да ви питам дали ще е добре да продължа каското в Лев ИНС или да сменя компанията, чух , че при палеж не отчитали колата на тотал щети или давали 80% от оценката.И ако колата е била до сега на 9000лв след 1 година (сега) на колко ще я оценят ?въпроса е: има доволни от лев инс?
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    #2
    Аз мога да препоръчам уника бащами досега като е имал щети винаги всичко е било ОК с парите и ти дават да си избереш те ли да те пратят в сервиз или да идеш където ти е кеф и да им представиш фактура
    Subaru B9 tribeca 3.0
    Peugeot 307 04
    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
    Fiat Brava 1.6 16V 103

    Коментар


      #3
      То зависи от колата, каква е, на колко години е, може изобщо да не си заслужава да сключваш каско. Но пък ако си решил да го подновяваш, от лев инс може да ти предложат отстъпка, която няма да ти предложат в друга компания. По принцип е най-изгодно каското и гражданската да са ти в една компания.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        и каското ми и гражданската са ми в Лев Инс но мене ме интересува дали ако се случи нещо с колата ми ще ми я оправят или въобще платят (недай си боже!) щото четох, четох някой се оплакват от Армеец. Откраднали им колата на хората и застрахователя го обявил за умишлено и още много много такива глупости , които могат да си измислят. Попринцип искам да се прибирам в България за постоянно за това питам има ли смисъл или няма , каското ми е 500лв. мисля , че е добре за фиат пунто 2004 година. та за тва питах може да има някой от тука със щети и инциденти (както каза колегата) и искам да разуча коректни ли са. :D
        Punto JTD
        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

        Коментар


          #5
          jimi69 написа:
          и каското ми и гражданската са ми в Лев Инс но мене ме интересува дали ако се случи нещо с колата ми ще ми я оправят или въобще платят (недай си боже!) щото четох, четох някой се оплакват от Армеец. Откраднали им колата на хората и застрахователя го обявил за умишлено и още много много такива глупости , които могат да си измислят. Попринцип искам да се прибирам в България за постоянно за това питам има ли смисъл или няма , каското ми е 500лв. мисля , че е добре за фиат пунто 2004 година. та за тва питах може да има някой от тука със щети и инциденти (както каза колегата) и искам да разуча коректни ли са. :D
          Най-добре ще е или да питаш брокер, или сам да проучиш условията на компаниите. Ако ще търсиш инфор в интернет, ще намериш както отзиви, така и оплаквания от всяка компания. Това не е гаранция, че ако нещо се случи, недай си боже, и при теб ще е най-лошия или най-добрия сценарий. Колегата по-горе е много довелен от уника, аз не съм - 2 пъти им звънях да дойдат на оглед и нищо - не се появиха. Трябваше да ида до офиса им, че да се размърдат. Да не говорим, че прите ги забавиха, трябваше пак да ходя до офиса им да питам кога ще ги преведат, та се оказа виновна някаква кака от счетоводството.... така че гаранция няма, но колата ти е на 7, по-добре проучи условията първо, защото имат различна политика за нови и стари на 5г. автомобили. Съжалявам, от мен толкова. Успех.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Един съвет от мен, отиди там където имаш познат , всички са един дол дренки!

            Коментар


              #7
              VesMil написа:
              Един съвет от мен, отиди там където имаш познат , всички са един дол дренки!
              нямам никаде познат човек ше питам някой ама ако не ми харесат отзивите го прекратявам в Лев Инс и си прая във Виктория поне няма да е българска мистерия
              Punto JTD
              http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

              Коментар


                #8
                Каско се прави там, където твоя познат (бояджия) работи с тях.Доверен сервиз.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Колега, кое е това "нещо", за което се притесняваш дали ще ти платят? В случая, Лев инс не е толкова лош вариант, ако не си имал щети по предишната застраховка, и направиш гражданската пак там, ще ти дадат доста добра цена. Неприятното при този застраховател, е че за щети без документ (на паркинг) плащат до 5% от застрахователната сума. Ако се запали, и изгори цялата, и ти спазиш процедурата, ще ти я платят. Ако изгори половината - не. Имай предвид, че за да можеш да я ремонтираш в техен сервиз, или при твой познат срещу фактура, премията трябва да бъде над 475 лв. Също толкова е в Армеец, в ДЗИ - 400, Булинс - 500, Булстрад - 380, до колкото помня. Това е сумата без 2% данък.

                  Коментар


                    #10
                    jimi69 написа:
                    и каското ми и гражданската са ми в Лев Инс но мене ме интересува дали ако се случи нещо с колата ми ще ми я оправят или въобще платят (недай си боже!) щото четох, четох някой се оплакват от Армеец. Откраднали им колата на хората и застрахователя го обявил за умишлено и още много много такива глупости , които могат да си измислят. Попринцип искам да се прибирам в България за постоянно за това питам има ли смисъл или няма , каското ми е 500лв. мисля , че е добре за фиат пунто 2004 година. та за тва питах може да има някой от тука със щети и инциденти (както каза колегата) и искам да разуча коректни ли са. :D
                    Най-коректни са в "Булстрад".
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      ами точно тва което написа ти за щетите същото четох из другите форуми, и за тва питах. Направих си пълно авто каско и застраховка там понеже нямах време да търся да влизам в интернет да искам мнение по въпроса и за това избрах ЛевИНС. Поднових си гражданската и каското ми изтича след месец.какво ще рече да изгори половината, ако пламне вътре край. те нестига че технически проблеми не покриват ами и за тва което са подписали договор с тебе са на ръба дали да го покрият (според пострадалите хора, пак казвам, че чета отзиви и мнения за съвет)Но най вероятно ще си го продължа там каското, да се надявам че няма да прая щети на паркинг и така, не ми се занимава с други компании пак договори пак глупости...
                      Punto JTD
                      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                      Коментар


                        #12
                        Колега, ако ти се занимава прочети моята тема -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...300&highlight= И по-точно последните постове Иначе накратко казано 2 седмици ме размотаваха с огледите Накрая се нервирах и се стигна до там да ги заплашвам с адвокати и си седнаха на гъза да ми обяснят всичко точно. След като ремонтирах колата занесох старите части на Военна рампа(централата им). След 4 дни ми бяха превели парите! :D
                        Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                        Видеорегистратори

                        Коментар


                          #13
                          Приятелю, извинявай, ама пак не разбрах въпроса ти. Кое е "тва", за което си питал? След като вече имаш една застраховка, то имаш и общи условия към нея. Прочети ги, ще се радвам да помогна, ако там възникне въпрос. Тъй като в момента не мога да си спомня кога ги промениха за последно, но ако твоите са преди промяната, разликата е тази, за която писах по-горе - безкасово се ликвидират щети по застраховки с премия над 475 лв. Преди беше така за всички автомобили над 5000 лв. Предполагам, вече си разбрал, че няма как да получиш еднозначен отговор на въпроса "къде да си направя каското?" Ще получиш толкова различни отговори, колкото и отговарящи се включат. Чети внимателно какво подписваш, и не се притеснявай да питаш. И ако усетиш, че човека срещу теб отговаря несигурно, отиди на друго място. И в никакъв случай не те съветвам да го правиш при бояджия. Финансовите услуги и боядисването са толкова различни неща, че ми се струва невъзможно да си еднакво добър и в двете.

                          Коментар

                          Working...
                          X