Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рънфлат гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рънфлат гуми

    По някакви неведоми пътища се сдобих със зимни рънфлат гуми.След доста четене по въпроса се оказва, че уж имало по-добри машини за поставянето им върху джантите.Не, че с "обикновените" не можело, ама доста често водело до повреда върху гумата и/или надиране на джантата.Та въпроса ми е някой знае ли къде има "по-специална" машина за поставяне на гумите върху джантите, за да отида там?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Във всички големи автомобилни центрове има всякакви машини. Само си помисли преди да ги сложиш за возията.

    Коментар


      #3
      Ма*ната и на возията, сигурността е по-важна.Пък и аз съм карал с такива гуми, не усетих кой знае каква разлика.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        chaveto написа:
        Във всички големи автомобилни центрове има всякакви машини. Само си помисли преди да ги сложиш за возията.
        Возията е под всякаква критика още със закупуването на колата. Дали ще ми чупи по 8 камъка в бъбреците или по 10 на ден мисля, че няма да усетя разликата
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Re: Рънфлат гуми

          BO написа:
          По някакви неведоми пътища се сдобих със зимни рънфлат гуми.След доста четене по въпроса се оказва, че уж имало по-добри машини за поставянето им върху джантите.Не, че с "обикновените" не можело, ама доста често водело до повреда върху гумата и/или надиране на джантата.Та въпроса ми е някой знае ли къде има "по-специална" машина за поставяне на гумите върху джантите, за да отида там?
          ПРАВИШ ОГРОМНА ГРЕШКА. Тези гуми трябва да бъдат монтирани само върху автомобил със следяща система на налягането им. В противен случай е изключително опасно, защото не може да разбереш кога гумата ти е спукана, но в същото време на завой може да се изкриви че да те убие. При наличието на следяща система на налягането, ще бъдеш предупреден и ще внимаваш, но без нея е много много опасно, защото гумата е без налягане и се държи на два борда, които се кривят в завой. ПОВЯРВАЙ МИ И НЕ ГИ ИЗПОЛЗВАЙ - казвам ти го най-искрено.Т.е. без следяща систена не си повишаваш надежността с тези гуми. Освен това са по-тежки.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Колега, Вие карали ли сте с такива гуми ?А спукана такава ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Колега, Вие карали ли сте с такива гуми ?А спукана такава ?
              Колега, знам че не ме харесваш и все си ми опонент, но въпреки това аз нямам лоши чувства към теб. В германия тези гуми са абсолютно забранени да се монтират върху автомобил без датчици за налягането. В Канада също. Ако караш със 130 и се спука нищо не разбираш и ще се шибнеш някъде. Не е нужно само да си ги покарал а и да си попрочел защо и как са създадени. Аз, като човек, вкарваш Пандата доста често в гората съм се интересувал и говоря от опит. Освен това, автомобилите за такива гуми имат и разлика ва окачването, но явно и това ти е убягнало, за да даваш съвет че се увеличава безопасността.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                кола

                Да на всякъде пише че RunFlat гумите са само за коли с датчици за контрол на налягането в гумитеи различно окачване,а именно подсилени амортисьорииначе нямат ефект- по хубаво / по лошо
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  ВО, предполагам, че гумите ти трябват за 330-ката - ако нямаш датчик за налягането в гумите, просто забрави за тях! НАИСТИНА!!!

                  Коментар


                    #10
                    Кики, това е препоръчително , но не задължително или бъркам ?
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Бъркаш! Дано разума е повече от желанието.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Мисля, че има системи за следене на налягането в гумите, които могат да се монтират допълнително.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          задължително езащото ако спукаш гума нямам как да разбереш, поради причината че налягането почти не падаи след определен пробег без да се вземат мерки гумата вече не издържа на натоварването и...но най-вероятно BMW-то има такава система :D
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Ето възможни решения ако колегата няма такава система: http://tpms.ful-bg.com/lang/bg-en/products-page/tpms
                            преди - TIPO
                            сега - VOLVO XC60

                            Коментар


                              #15
                              Ба, аз какво питах, каква стана темата За протокола - като спукаш рънфлат гума усещането е почти като нормална такава.Ако 100% е усещането за нормална спукана гума то с рънфлат усещането е да речем 75%.Въобще не е вярно, че не се усеща нищо.За сензорите сте прави, по принцип е изискване. Както за ксенона е изискване да имаш примерно пръскалки за фаровете.Но за разлика в окачването не е така. Няма разлика дали си с рънфлат гуми или с обикновени.Но както и да е, след монтажа ще видим дали ще има поражения по някоя от двете компоненти.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X