Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откриване на фирма-ЕТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    z_sutrov написа:
    Колега ЕТ-НЕ, ЕООД по-добре. Ако нещо стане недай се боже задлъжнееш отговаряш с всичкото имущество на твое име.
    Точно това е най-огромния недостатък - неограничената отговорност при ЕТ. Представи си, че някой си купи храна и се натрови и почне да те съди за обезщетение - той може да те съди за неограничена по размер сума, а ако ти е минимума от 2 лева вписания капитал, може да Ви осъди на максимум за 2 лева обезщетение ако сте ЕООД.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #17
      Immortal написа:
      ele написа:
      ...защото ако един хранителен магазин не може да направи 50 000 лева за 12 месеца, значи е много назад и трябва да се обмисли дали изобщо си заслужава да съществува предвид разходите.
      Абе къде живеете вие бе?!Еленке, едно квартално магазинче в голямо село или малък град като Белоградчик, откъдето е колегата, и каквото магазинче си мисля че е това (иначе кой ще му го даде за символичен наем), едва ли прави в най-добрия случай 500 лв оборот на ден. А това прави по-малко от 20.000 лв оборот годишно.В моето село има 7 хранителни магазинчета от такъв тип. Селото има 1500 жители. Ако всяко магазинче прави по 50.000 лв на година в село, то значи, че общо правят 350.000 лв оборот, или всеки съселянин оставя там по 233 лв годишно, вкл. и децата. Не забравяй, че е само на 3 км от града, в който има няколко огромни магазина (Кауфланд, Била, Пени, сега правят и Лидл, отделно няколко местни вериги с по няколко супермаркета) и по-голямата част от хората си пазарят в града. На повечето възрастни хора в селото пенсиите са по-малко от това, а не пазарят с тях само хранителни стоки...И въпреки това тези магазинчета си работят и изхранват семействата на собствениците им.
      Да, щото селските магазинчета до едно работят без да пускат касови бележки, обикновено собственикът работи по 10-12 часа, за да не наема друг персонал, продават се стоки с изтекъл срок на годност и т.н.. А за магазинчетата в твоето село ми е ясно, щото познавам собственика на един от магазините и ми е много ясно как точно работят. Да, градът е малък, но разходите си остават - всеки трябва да си направи сметката, преди да започне, за да не остане неприятно изненадан. Смятам, че за град с 5000 жителои, оборот от 130 на ден не е толкова обгромен и недостижим.Не мога обаче да разбера как с 500 лева оборот го докара до по-малко от 20 000 годишно... ама елката ти сигурно знае по-добре от мен
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #18
        Я споделете и кое се закрива по-лесно,че ако не потръгне бизнеса?Не че го пожелавам,но го има в картите.

        Коментар


          #19
          Еднакво е....Ако има задължения - еднакво трудно

          Коментар


            #20
            Не е еднакво. ET се закрива лесно. ЕООД-то минава през ликвидация и доста по-трудоемко и изисква повече средства. ЕТ изисква много по-малко усилия да съществува и да се обслужва, отколкото ЕООД. Но ако човек е решил да прави сериозно бизнес, а не само да пробва, ЕООД-то според мен е по-добрата форма. Но ако колегата не се чувства много уверен, ЕТ може би ще е по-добрият вариант.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #21
              Гледам темата и да питам и аз нещо. Имам еоод и собственик съм аз, какво да направя да стане и сина съсобственик и осигуровката неговата като моята ли ще е?
              Обичам си работата.

              Коментар


                #22
                Valentin_V написа:
                Гледам темата и да питам и аз нещо. Имам еоод и собственик съм аз, какво да направя да стане и сина съсобственик и осигуровката неговата като моята ли ще е?
                Трябва да го правиш ООД и осигуровката ще е същата
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #23
                  Благодаря.
                  Обичам си работата.

                  Коментар


                    #24
                    Immortal написа:
                    ele написа:
                    ...защото ако един хранителен магазин не може да направи 50 000 лева за 12 месеца, значи е много назад и трябва да се обмисли дали изобщо си заслужава да съществува предвид разходите.
                    Абе къде живеете вие бе?!Еленке, едно квартално магазинче в голямо село или малък град като Белоградчик, откъдето е колегата, и каквото магазинче си мисля че е това (иначе кой ще му го даде за символичен наем), едва ли прави в най-добрия случай 500 лв оборот на ден. А това прави по-малко от 20.000 лв оборот годишно.В моето село има 7 хранителни магазинчета от такъв тип. Селото има 1500 жители. Ако всяко магазинче прави по 50.000 лв на година в село, то значи, че общо правят 350.000 лв оборот, или всеки съселянин оставя там по 233 лв годишно, вкл. и децата. Не забравяй, че е само на 3 км от града, в който има няколко огромни магазина (Кауфланд, Била, Пени, сега правят и Лидл, отделно няколко местни вериги с по няколко супермаркета) и по-голямата част от хората си пазарят в града. На повечето възрастни хора в селото пенсиите са по-малко от това, а не пазарят с тях само хранителни стоки...И въпреки това тези магазинчета си работят и изхранват семействата на собствениците им.
                    Имортале бе, тебе яко ти куца математиката. При 500лв. среднодневен оборот и 365 работни дни годишно (щот се съмнявам, че ще се почива) са си едни къде .. я да палнем калкулатора - 182500лв. оборот. Алооо, Ямбуллл. Двеста кинта оборот/дневно да прави - пак си ходи на ДДС-то.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар

                    Working...
                    X