Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забраняват китайските ксенони

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чаве,на какъв фар си имал ксенон и регулиран ли беше той?И аз като твоя аргумент мога да изтъкна ,че:1.Карам със ксенон на фар с лупа.2.фаровете са ми правилно регулирани със техника3.Нито веднаж не са ми пресветвали за 18 месеца.4.Два пъти съм минавал ГТП със тях.Е не намирам никаква причина да ги махна.Ако не се вмествах в горните неща отдавна щях да махна ксенона.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      Фара си беше рефлекторен. Беше си настроен както си трябва. Тогава никой не ми е присветнал, но тогава никой не при светваше на ксенон.А сега ми кажи колко от вас с ксеноните си измихте фаровете и си полирахте стъклата след поставянето на ксенона. Защото баща ми когато си купува Мареата му бяха казали, че фаровете са специално опушени..... Опушени от прах и какво ли не

      Коментар


        chaveto написа:
        Фара си беше рефлекторен. Беше си настроен както си трябва. Тогава никой не ми е присветнал, но тогава никой не при светваше на ксенон.А сега ми кажи колко от вас с ксеноните си измихте фаровете и си полирахте стъклата след поставянето на ксенона. Защото баща ми когато си купува Мареата му бяха казали, че фаровете са специално опушени..... Опушени от прах и какво ли не
        Аз съм го направил заедно с рециклиране на рефлекторите и кво от тва и мога да ти гарантирам че когато ги навиря да свалям самолети ще ти извадят очите дали са полирани или не няма кой знае какво значение най-важно е как са регулирани фаровете пффф и аз малко спам от понеделник или вторник с 10 000К или 12 000К утре ще се разбере какво ще е този път
        Subaru B9 tribeca 3.0
        Peugeot 307 04
        Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
        Fiat Brava 1.6 16V 103

        Коментар


          chaveto написа:
          Фара си беше рефлекторен. Беше си настроен както си трябва. Тогава никой не ми е присветнал, но тогава никой не при светваше на ксенон.А сега ми кажи колко от вас с ксеноните си измихте фаровете и си полирахте стъклата след поставянето на ксенона. Защото баща ми когато си купува Мареата му бяха казали, че фаровете са специално опушени..... Опушени от прах и какво ли не
          А добър вечер.Ял си попарата на рефлекторен фар и за това си на това дередже със мнението за ксенона.Пробвай с лупа как е и тогава пиши пак дали си против тях.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            Колега нищо не съм ял. Пак ти казвам, че нито веднъж не са ми при светнали когато съм бил с ксенон.
            Преди 5г и аз карах с такъв ксенон, като започнах да се разминавам с други с такъв ксенон разбрах как се чувстват тези срещу мен.
            Аз съм го направил заедно с рециклиране на рефлекторите и кво от тва и мога да ти гарантирам че когато ги навиря да свалям самолети ще ти извадят очите дали са полирани или не няма кой знае какво значение най-важно е как са регулирани фаровете
            Те нека да са регулирани пък стъклото да е кално, матирало, прахолясало..... пък тогава ми кажи, че си с лупи. В такъв момент лупата изглежда като рефлекторен фар с гладко стъкло

            Коментар


              И аз да ги изям малко.С рефлектор съм,преди монтажа на ксенона си почистих рефлекторите.За 3 те години с ксенон не ми е присветнал един човек,не съм ги регулирал никъде.Какво забелязвам,аверчета които са без ксенон колите им,заглеждат се при разминаване със колите във фаровете им(колко силно светели).Аз като карах курса преди годинииии.Инструктора ми казваше"Ако те заслепяват,следи бялата линията в дясно и така отбягваш светлината",ами до ден днешен си го ползвам метода...
              Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
              Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

              Коментар


                Хипотетично, ако карах със селски тунинг ксенон на извънградско и се разминаваме с някой от Вас и аз така го заслепявам, че той се блъсне в каруца докато се разминаваме, кой е виновен? Аз ако избягам от произшествието - кое е можело да го предотврати, ако не един такъв закон? Изключваме необходимостта всички водачи винаги да спират докато се разминат с нефабричен ксенон, само и само да не ударят нещо.
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  "Ако те заслепяват,следи бялата линията в дясно и така отбягваш светлината"Ами където няма крайна линия,какво да следя драките и в канавката,да спират за не регулирани фарове и за замърсени,но и не по време на дъжд,няма как да спираш през 5 метра да ги миеш.
                  пунто 1,7тд

                  Коментар


                    къде стигнахтепък чак до ПТП?в този случай ксенона ще е последното виновно нещовие като карате във фаровете на хората ли гледате? в последния момент ли ги виждате че да ви заслепят и да изгубите ума и дума?щом успявате да пуснете дълги значи не ви пречат, а просто ви дразнят със синеето си
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      Щом поставяш проблема в миенето на фарове,при мен е решен проблема...
                      Прикачени файлове
                      Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                      Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                      Коментар


                        chaveto написа:
                        Фара си беше рефлекторен. Беше си настроен както си трябва. Тогава никой не ми е присветнал, но тогава никой не при светваше на ксенон.А сега ми кажи колко от вас с ксеноните си измихте фаровете и си полирахте стъклата след поставянето на ксенона. Защото баща ми когато си купува Мареата му бяха казали, че фаровете са специално опушени..... Опушени от прах и какво ли не
                        Аз! Колега от Пловдив отвори фаровете, полира стъклата и лупите,след което постави рециклираните рефлектори на лупите. Други въпроси?
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          Колеги, поразрових се из нета с идея да намеря достоверна информация за това на какви фарове се слага ксенон. На много търговски сайтове ЕСТЕСТВЕНО казват че се слага на всякакви фарове. За нещастие, на един от тях си оборват теорията сами. Отговаряйки предварително на въпроси които потребителите биха задали към съответния търговски сайт, единия от които е : "Защо колите със ксенон изглежда че имат сини светлини на фаровете, при положение че фабрично се монтират лампи с 4300 к което отговаря на мека бяла светлина? В отговора им се кри отговора на загадката А той е : Защото на автомобилите с фабрично поставен ксенон фаровете са "прожекторни"... ( в кавички защото това е някакъв нов термин за описание на Polyelliptcal Headlamps ) или както тук всички казват с лупи. Такива са фабрично монтираните фарове на Мареа ELX и HLX - Polyelliptcal Headlamps, както и на други марки автомобили с определен пакет екстри . Този тип фарове са подходящи за монтаж на ксенон както и за употреба с обикновена халогенна крушка. В pdf-a за Браво, Брава и Мареа са описани с подробности относно конструкцията на фара и графика на осветеноста. При ползване на ксенон на всякакъв друг тип фарове съм за солени глоби и спиране на автомобила от движение. Проблема е, че в нашата мила родина отново ще се разиграе "Криворазбраната цивилизация" !
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            Sev написа:
                            къде стигнахтепък чак до ПТП?в този случай ксенона ще е последното виновно нещовие като карате във фаровете на хората ли гледате? в последния момент ли ги виждате че да ви заслепят и да изгубите ума и дума?щом успявате да пуснете дълги значи не ви пречат, а просто ви дразнят със синеето си
                            Като се наредят петък вечр в колона "гражданите" да се прибират по родните села и в недяля вечр наобратно, минаваш 50 км само на къси а срещу теб нон стоп фарове и пак фарове, кой с безбожно силни крушки, кой с китаски "тюнининг" 8000к ксенон и вирнати варове, как мислиш се кара така ? е след 20 км не знаеш вече какво виждаш пред теб, колкото и добре да ти светят фаровете. Е за това съм с две ръце и един ..й за строг контрол в това отношение. Не само да ми се скатават с камерите по храсталаци, задънени отбивки и паркинги на крайпътни кръчми. И не само за фаровете ами и за гърнетата. Който бръмчи по много - за скрап.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              и ние пътуваме, не стоим само в грададоста пресилено изказване...и сигурно всички са с ксенонпросто никой не си регулира фаровете
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                Dido_Lyubenov написа:
                                Sev написа:
                                къде стигнахтепък чак до ПТП?в този случай ксенона ще е последното виновно нещовие като карате във фаровете на хората ли гледате? в последния момент ли ги виждате че да ви заслепят и да изгубите ума и дума?щом успявате да пуснете дълги значи не ви пречат, а просто ви дразнят със синеето си
                                Като се наредят петък вечр в колона "гражданите" да се прибират по родните села и в недяля вечр наобратно, минаваш 50 км само на къси а срещу теб нон стоп фарове и пак фарове, кой с безбожно силни крушки, кой с китаски "тюнининг" 8000к ксенон и вирнати варове, как мислиш се кара така ? е след 20 км не знаеш вече какво виждаш пред теб, колкото и добре да ти светят фаровете. Е за това съм с две ръце и един ..й за строг контрол в това отношение. Не само да ми се скатават с камерите по храсталаци, задънени отбивки и паркинги на крайпътни кръчми. И не само за фаровете ами и за гърнетата. Който бръмчи по много - за скрап.
                                Колега ще си позволя да ти кажа че колкото се вдигат келвините нагоро 8 000 10 000 и т.н. светлината става толкова по слаба ето ти цветовата им скала аз например сега се чудя дали да бъде с 10 000К или с 12 000К бъдещата синета на фаровете от където следва че те ще заслепяват по малко от колкото ако съм с 4 300К но хората незнайно защо се загеждат в по ярките цветове и от там идва мита че така наречените Ксенони или High Intensity Discharged Lamp - Високо интензитетни газоразрядни крушки. заслепяват ми че то и към слънцето да гледаш пак заслепява не гледай хорските фарове и ще бъдеш много по малко заслепяванНе твърдя че HID не заслепяват но с нужното желание а не просто монтаж на HID могат да се намалят тези изкривявания на светлинния потокПринцип на работа на HID лампатаHID лампата произвежда светлина чрез газът ксенон и халидни метални соли, които са в балончето на самата лампата. Електроните в балона се сблъскват с металните атоми и под 23000V(произвеждани от баластата) генерират светлина.
                                Subaru B9 tribeca 3.0
                                Peugeot 307 04
                                Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                                Fiat Brava 1.6 16V 103

                                Коментар

                                Working...
                                X