Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пише ли се акт, ако вземеш завой на дрифт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пише ли се акт, ако вземеш завой на дрифт?

    Самата постъпка е идиотска, но законово нарушение ли е, ако вземеш завой дрифтирайки? Без да има превишена скорост разбира се.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Re: Пише ли се акт, ако вземеш завой на дрифт?

    Synthy написа:
    Самата постъпка е идиотска, но законово нарушение ли е, ако вземеш завой дрифтирайки? Без да има превишена скорост разбира се.
    В закона се пишеше нещо от рода "За демонстративно шофиране" или от този род.Има такава точка по която могат да те глобят.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Хъм, ок. Обаче не могат да ти вземат книжката за несъобразена скорост, в следствие от което колата е без управление и има предпоставка за ПТП, нали? Защото реално колата е под пълен контрол, напълно умишлено шофьора я кара да се движи настрани.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Synthy написа:
        Хъм, ок. Обаче не могат да ти вземат книжката за несъобразена скорост, в следствие от което колата е без управление и има предпоставка за ПТП, нали? Защото реално колата е под пълен контрол, напълно умишлено шофьора я кара да се движи настрани.
        За абсолютно нищо не могат да ти вземат книжката на място с изключение ако си пиян!Могат да ти вземат книжката в последствие за несъобразена скорост, но тя трябва да е доказана с радар! Ти казваш, че си карал с 5км/ч срещу техните думи. Ама с думи не се прави нищо като няма доказателства. На думи ще ти кажат, че си карал "демонстративно", ще си понесеш там някаква глоба и това е.Както споменах, провери в закона за такова каране какво е наказанието, за да е най-точен отговорът.п.п. Важно е да кажеш, че знаеш за такова нарушение, защото може да те извъртят и по чл. 171 да ти вземат книжката, защото не знаеш правилата за движение
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Лелее.. този чл. 171 доста страшен. Добре че не умея да дрифтирам... един колега са го спрели на някакъв завой в дрифт, и искат да му вземат книжката. В закона никъде не видях да пише нищо за "демонстративно каране", т.е. търсенето не показа нищо. Обаче може да се напише акт за предпоставка за ПТП, защото дрифта колкото и да е контролиран, си е точно такова нещо.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Synthy написа:
            Лелее.. този чл. 171 доста страшен. Добре че не умея да дрифтирам... един колега са го спрели на някакъв завой в дрифт, и искат да му вземат книжката. В закона никъде не видях да пише нищо за "демонстративно каране", т.е. търсенето не показа нищо. Обаче може да се напише акт за предпоставка за ПТП, защото дрифта колкото и да е контролиран, си е точно такова нещо.
            Да, ще има акт но няма да му вземат книжката, освен ако се прави на отворен и да им казва, че не могат да го барат за това и го изпраскат по 171-ви член и след това да го пратят да пасе.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Снощи ме спряха в студентски и полицая ми иска документите и се обърна към мен по следния начин "г-н Георгиев това не е рали писта !". Снощи този ме пита точно това .. Знаеш ли, че не ми трябва радар или каквото и да било за да ти напиша акт за това каране .. Аз разбира се му отговорих да знам не е съвсем нарочно .. Както и да е пуснаха ме .. видеха че пари няма да им дам и не им се занимаваше ..

              Коментар


                #8
                Последно писаха ли ти акт, или мина метър?
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Акт-а, които пишат е един, преди всички "дрифтъри" си викаха нема как да ни пипнат казваме, логичното, че колата се е хлъзнала и сме се опитали да я овладеем ... а акта е несъобразена скорост според пътните условия, часта от закона, с която се оправдава абсолютно винаги държавата, а водача - виновен !!!
                  Alfa Romeo 147 JTD and Alfa Romeo GT JTDm - now

                  Fiat Coupe 2.0 16V LE style - air intake; kappa turbo inlet manifold; 63mm exhaust system; headport;lightweight flywheel; chip - 1++hp - EX
                  Fiat Tipo 1991 - ex
                  Fiat Uno Fire - ex ex

                  Коментар


                    #10
                    Мене като ме изпука някой такъв "контрольор" по завоите, такъв контролиран ще му дам в зъбките, че после заем ще трябва да дърпа да си оправи кастенетите. Какво значи контролирано като колата се върти и поднася. Ами ако излезне на пътя внезапно някой .. така както контролирано се плъзгаш, ще можеш ли да избегнеш удара докато колата се поднася. Ти дефакто я насочваш в завоя и тя се понася ... в самия завой ти нищо не контролираш. Аман от специалисти. Като искаш да дрифтиш, отиваш на паркинга на някой магазин голям през ноща и се въртиш колкото ти душа иска. Преди години съм го правил това на един паркинг като падна сняг, но в другия край ..където е напълно безлюдно.

                    Коментар


                      #11
                      ////Punto//// написа:
                      Какво значи контролирано като колата се върти и поднася. Ами ако излезне на пътя внезапно някой .. така както контролирано се плъзгаш, ще можеш ли да избегнеш удара докато колата се поднася.
                      Ми няма как, ако загубиш контрол, и предизвикаш ПТП, пишат ти несъобразена скорост. Това е.Един приятел със служебната преди години, удари метален триъгълник, от тези с които подпират гумите на тировете. Нощно време, извънградско, сигурно изпаднал от някой камион. Счупи картер, и спука бронята. За да му уважат каското, си му писаха АКТ, ПТП -> "несъобразена скорост" .
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        nastybg написа:
                        Акт-а, които пишат е един, преди всички "дрифтъри" си викаха нема как да ни пипнат казваме, логичното, че колата се е хлъзнала и сме се опитали да я овладеем ... а акта е несъобразена скорост според пътните условия, часта от закона, с която се оправдава абсолютно винаги държавата, а водача - виновен !!!
                        Не разбрах ти в случая не се имаш за виновен тъй ли?Synthy: Да
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Закона е толкова скапано написан, и още по скапано прилаган.........дава теоретичната възможност на всеки с униформа да ти пише квото му кефне, и да те остави нататъка да се оправяш......изхода е да имаш адвокат в семейството за да не му е толкова скъпо на човек......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            Това за движение с несъобразена скорост.................. е най голямата глупост. Околовръстното като стане на стъкло и масово започнат да се въртят като пумпал и да изпадат от пътя и винаги е виновен водача. А никога не са виновни тези които нищо не са направили за поледицата.И сега какво искате да ми кажете, че като падне снега и някой си ще дойде да ми пише акт, че влизам напряко в завоите Това е като това с непрекъснатата осова линия и голямата дупка в едното платно

                            Коментар


                              #15
                              Изхода на това е като се случи нещо от сорта, ако не ви трябва за пред застраховател бележка от КАТ, не ги викайте изобщо, или ако минат им кажете че е карал Бойко Борисов, никой не може да докаже че вие сте карали, няма да има и на кого да пишат акта......па не сте и длъжни и книжката да си давате тогава......
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар

                              Working...
                              X