Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Комп. проблем - не мога да вляза в споделена папка на Win 7

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Комп. проблем - не мога да вляза в споделена папка на Win 7

    Колеги, единият компютър е с Win 7, а другият - с XP. На този със 7-цата имам папка с филми, която преди ми беше споделена и гледах филмите с другия компютър, който е в друга стая. После по някаква причина тази папка вече не беше споделена. Сега се опитах пак да я споделя, както съм го правил и преди, по най-елементарния начин - дясно копче -> сподели -> сподели с дом. мрежа...Правя го така, след което от компютъра с ХП през мрежата виждам другия компютър, виждам и споделената папка, но при опит да вляза в нея за да си пусна филм, получавам съобщението://Home/Movies is not accessible... дрън-дрън-дрън... Contact administrator... Някой има ли идея защо преди не съм имал проблем със споделянето на папката и доскоро си гледах филмите от единия на другия компютър, а сега вече не мога? Как бих могъл да се справя с проблема?

    #2
    2 пъти съм успявал да го направя, но убий ме не мога да ги кажа как точно става. Пробвай по чуждите форуми да потърсиш.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      И аз съм имал подобен проблем и съм го решавал, но не помня как.Виж дали ТОВАняма да ти е полезно.Или по-скоро - ТОВА.

      Коментар


        #4
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Много странно... сега като пробвам, всичко става супер бързо и лесно, никакви проблеми няма и споделям коя да е папка, след което я виждам от другия компютър. Както трябва да си е. Пробвах по различни начини - от простото споделяне, от разширеното също. Всеки път се получава. Снощи - по никакъв начин не се получаваше. Както и да е. Като цяло - проблемът го забелязах още преди, когато исках да споделя цял дял от харддиска, на който има музика и снимки. Споделям го така: дясно копче -> Properties -> Sharing -> Advanced Sharing -> Share this folder -> Избирам да бъде споделено с "Everyone", а правата са "Само за четене". Точно както го правя и с папките. Но така - с дял от диска - не се получава. Когато се опитвах да го правя преди време, пак така не се получи и тогава реших че нямам време и ще се занимавам друг път. Всъщност възможно ли е да споделя целия дял, и как точно, ако "да"? Всички комбинации от горната снимка на emzo са по същия начин, нищо не е различно.

          Коментар


            #6
            Ааа да, за цял диск не става така, там трябва advanced permissions.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              След като споделиш директорията с "Everyone" (това е за самото споделяни), отделно трябва да дадеш права на ОС ниво кой има право да влиза в тази директория:Дясно копче върху директорията->пропъртис->секюрити->адванс->чейндж пермишън->ад->пишеш everyone->и слагаш правата за четене примерно и пак пробваш след това.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                BO написа:
                След като споделиш директорията с "Everyone" (това е за самото споделяни), отделно трябва да дадеш права на ОС ниво кой има право да влиза в тази директория:Дясно копче върху директорията->пропъртис->секюрити->адванс->чейндж пермишън->ад->пишеш everyone->и слагаш правата за четене примерно и пак пробваш след това.
                Смо че не съвсем точно Дясно копче върху директорията->пропъртис->секюрити->edit->add->advanced->find now->от списъка избираш Guests->OK->OK->от прозореца с потребители маркираш Guests и маркираш правта които искаш да дадеш -> OK->OK и си готов.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Aбе то за ставането ще стане.Само дето има лека разлика между guests & everyone....
                  Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                  ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                  Коментар


                    #10
                    Виж какви user-и имаш на компа със 7. Избираш/правиш си един, който е администратор и му сложи някаква парола. После от другия с XP отваряш "\ip-address-на-win7D$" и като те пита, въвеждаш потребителя със съответната парола и му слагаш отметката да ги помни. D е буквата на дяла, който ти трябва, може да е друга при теб, разбира се. И спри Guest потребителя на всички машини, освен ако не си сигурен че ти трябва.
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      pr_00f написа:
                      Aбе то за ставането ще стане.Само дето има лека разлика между guests & everyone....
                      Естествено че има. everyone са юзърите на компа, а guests са тези които влизат по мрежата да гледат шернатите директории и каквото там им разрешиш да правят. Отделно се правят настройки за отдалечен достъп. С това се занимавам, и знам колко "специалисти" незнаят как да шерват под WIN7. Направи каквото съм ти написал, ако искаш да си браузваш шернатите папки. Пропуснах да ти кажа, че от настройките на Firewall-а трябва да разрешиш споделяне без парола, или да си сложиш парола на акаунта който ползваш. Съответно, като искаш да видиш шеринга, ще ти иска юзър и парола, а те ще са името на акаунта ти и паролата която си сложил.Успех с PC-тата !
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Не знам дали става ясно от предишния ми пост, но при последния ми опит всичко си ставаше както трябва. Нужните папки - с филми и музика - са споделени и ги виждам и отварям нормално, само за четене, от компютъра с ХП. Без пароли, без създаване на нови акаунти за гости, без други настройки на файъруола. Просто дясно копче -> сподели с -> домашна мрежа, и си работи както трябва. Просто нямам идея защо не се получаваше преди. ТЪй като на предишния също бях с ХП - там си бях споделил цял дял от диска и затова питах дали и тук става по елементарния начин. Но щом има нужда от допълнителни настройки - няма да се занимавам, не изпитвам нужда, засега. Благодаря на всички за помощта, ако пак се яви проблем - ще пиша пак. Засега работи нормално.

                        Коментар

                        Working...
                        X