Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Принадлежности за инвалид - подарявам количка и стол?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Принадлежности за инвалид - подарявам количка и стол?!

    Колеги, искам да помоля за малко помощ - в мазето имам инвалидна количка, инвалиден стол и комплект регулируеми патерици.Не знам къде бих могъл да ги обявя за продажба ИЛИ (по-добрия вариант за мен) да ги подаря на нуждаещ се човек?Не искам да ги връщам в някакви държавни иституции или домове, защото там те ще ги пуснат за продажба, вместо да зарадват някого с подарък Естествено, не ми се иска и да ги хвърлям, защото са съвсем нови и почти не са ползвани, само са постояли в мазето около 5-6 години.Ще съм ви много благодарен за помощта!

    #2
    Кики,имам нещо в предвид.Не става въпрос за конкретен човек,а за организация която се занимава със рехабилитация и подпомагане на деца инвалиди (до 18год.).Утре ще разговарям със моя приятелка която е посветила голяма част от живота си подпомагайки тези деца.И ако прояви интерес и ти имаш желание да ги дариш на тази организация,ще се разберем как да помогнеш на не един човек.ПП.Ще те помоля и за телефона на ЛС.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Виж, приятел, тези приспособления са собственост на сициални грижи, и по време на експлоатационния им срок нямаш законово право да ги преотстъпваш на друг болен. Този срок е 6 години за инвалиден стол и количка. Трябва да изчакаш да мине този срок, и след това ги прави каквото искаш. В противен случай от социални ако минат на проверка, ще ти друснат солидна глоба. Последните две години станаха големи патардии покрай тези помощни средства, не е за разправяне. Или ги върни в социални срещу документи или чкай да минат 6 години откакто сте ги получили и прави с тях каквото решиш.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Не, не си ме разбрал, колега - тези помощни средства НЕ са от безплатните, които социални грижи отпускат на инвалиди.Купувани са преди около 7 години за баба ми, която почина около година по-късно и за това количката, стола и патериците стоят в мазето вече към 6 години.Те са си лично мои - ако не се лъжа съм дал към 400лв. за тях и нямат нищо общо със социални грижи.Краси, ако представлява интерес за твоята позната мога да ти изпратя и снимки.ЕДИНСТВЕНАТА ми молба е да не се злоупотребява с дарението, т.е. не искам да отиде за продажба или лични облаги - искам наистина да помогне на човек или хора в нужда!

        Коментар


          #5
          О’К . Писал си че не искаш да ги връщаш, затова ти написах това в предния пост. Ако не ги вземе колегата krasio_79bs, пиши на ЛС. Жена ми работи в ортопедично отделение и често изписва помощни средства за болни, много бързо ще се намери някой който има нужда от тези които предлагаш.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Kuku написа:
            Не, не си ме разбрал, колега - тези помощни средства НЕ са от безплатните, които социални грижи отпускат на инвалиди.Купувани са преди около 7 години за баба ми, която почина около година по-късно и за това количката, стола и патериците стоят в мазето вече към 6 години.Те са си лично мои - ако не се лъжа съм дал към 400лв. за тях и нямат нищо общо със социални грижи.Краси, ако представлява интерес за твоята позната мога да ти изпратя и снимки.ЕДИНСТВЕНАТА ми молба е да не се злоупотребява с дарението, т.е. не искам да отиде за продажба или лични облаги - искам наистина да помогне на човек или хора в нужда!
            Интерес определено има.Пращам ти телефона и на ЛС за да се разберете по между си.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар

            Working...
            X