Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да процедирам с дразнещ съсед?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да процедирам с дразнещ съсед?

    Историята е ,че един младеж има мотор щяло лято си го щпореше и караше без каска.Сега зимата едно рено клио и пак го дава малко шофиор.Та с неговите си приятели първо почнаха да се събират в междублоковото пространство леко да си ремонтират колите (нема лошо разбират си , не дават пари)Ама дигна си гараж и от там ремонтите си станаха ежедневие и за ремонти по-двигателите не разбират мн мн щото им е само и основно във форсиране на двигателя.И това че са между 2 блока става дандания - моя е на 50 метра и пак ги чувам!Там техните съседи толкова ли не са говорили с тях незнам?Аз ако отида ми е ясно какво ще стане - ще им направа забележка - или ше ми отговорят да няма спираме и пак ше е така или направо ще ми се поотядат.При което направо ше трябва да им разбутвам гараж тях коли и всичко А тва в днешно време не е добре щото се почват жалби и еди какво си и накрая аз ще съм крив!Та и на кат се обажда баща ми веднъж лятото заради мотора - даже не се и появиха...(както и му казах)Та за какво мога да се хвана?Незаконен гараж - общината май нема да си мръдне пръста - пред блока има 6-7 такива стоят си :D За шума през деня е -и да викна полицията не могат да им кажат нищо - респект некъф я им вкарат я не...А мен ме дразни тва форсиране за час 3-4 пъти - баси минало е времето дето майсторите форсираха колите да видят как са Идей?Че си отива на саморазправа - и само зимата и студа ше ги спаси , ама др пролет и лято вечеее
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    #2
    за шум - ако е през деня нищо няма да станедаже и да дойдат полицаите ще им направят забележка и това ще евиж за гаража - това е друго нещоизползвай че има избори :D ще се натегнат от общината
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Колега,звучиш ми като пенсионер или завистник на децата.Остави ги да си побръмчат,те сами ще разберат,че Клиото по-мощно нема да стане.
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #4
        Относно проблема - жалба в общината за строеж на незаконен гараж на общински терен. Жалба/донос в НАП за незаконен бизнес - ремонт на автомобили...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Пускай жалби до полицията (ако трябва всеки ден). Другото (саморазправата) от опит ти казвам че свършва зле!

          Коментар


            #6
            Колега на 31 съм.Просто за адреналина как и да ,ама без каска и вози непълнолетните девойки и си лето по единственния булевард дето няма легнали полицай!И тва си беше всеки ден.За че с жалбите за шума няма сми и аз така мисля.За саморазправата пак си го знам.Най-много да му го бутнем гаража с приятели некоя нощ и да се усети.За жалбите - ще има ли смисъл?В сми да не му се размине и да си продължи?
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              popara801 написа:
              Колега,звучиш ми като пенсионер или завистник на децата.Остави ги да си побръмчат,те сами ще разберат,че Клиото по-мощно нема да стане.
              е това е лошото в Бг вече, че и ненормалното се приема за нормално и той бил пенсионер. Хората в нормалните страни, ама не нормални като нашата, за хвърлен фас на улицата ги глобяват 200 евро. Никой не е длъжен да им слуша форсиранията, пенсионер или младеж, има си сервизи, които междувпрочем трябва да отговарят на изисквания. Да и аз съм си правил колата по улиците и масло съм сменял на улицата и гарнитура глава съм сменял, но това не означава, че съм бил прав! Пробвай в Германия да си смениш свещите на улицата и да ги пробваш после как са на 6000 оборотаА по въпроса най-хубавото е май, че гаража е незаконен. Мисля, че можеш да натискаш в тази посока, подавай навсякъде жалби и бъди настоятелен. Саморазправата хубаво, ама и те после ще ти бутнат колата и т.н.За незаконно строителство по принцип се заяждат като има подаден сигнал.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                popara801 написа:
                Колега,звучиш ми като пенсионер или завистник на децата.Остави ги да си побръмчат,те сами ще разберат,че Клиото по-мощно нема да стане.
                е това е лошото в Бг вече, че и ненормалното се приема за нормално и той бил пенсионер. Хората в нормалните страни, ама не нормални като нашата, за хвърлен фас на улицата ги глобяват 200 евро. Никой не е длъжен да им слуша форсиранията, пенсионер или младеж, има си сервизи, които междувпрочем трябва да отговарят на изисквания. Да и аз съм си правил колата по улиците и масло съм сменял на улицата и гарнитура глава съм сменял, но това не означава, че съм бил прав! Пробвай в Германия да си смениш свещите на улицата и да ги пробваш после как са на 6000 оборотаА по въпроса най-хубавото е май, че гаража е незаконен. Мисля, че можеш да натискаш в тази посока, подавай навсякъде жалби и бъди настоятелен. Саморазправата хубаво, ама и те после ще ти бутнат колата и т.н.За незаконно строителство по принцип се заяждат като има подаден сигнал.
                Е в нормалните страни.Сам го каза.И аз ако взимам 3000 евро заплата и аз няма да си правя колата на улицата.Нещата са свързани и знам,че проблема е друг,но той пак е свързан с по-горе написаното.Ако постройката е незаконна наистина има основание да подадете жалба.По въпроса с возенето на мотора си има органи следящи това.И аз съм виждал кви ли не ситуации,ама тва е положението в БГ.
                FIAT BRAVO 1.6
                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                Коментар


                  #9
                  едно е да си правиш колата еднократно (което също не е много правилно), друго е всеки ден да досаждаша и 3000 да взимаш, имаш ли представа в белите страни колко струва 1 час работа?
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Ми органите в малък град мислиш ли ,че ако искат няма да ти разкажат играта за 2-3 дена?За без каска , не се знае има ли книжка за мотор-а 100% без гражданска.На др ден преспокойно ше си го хванат без колан и още няколко такива дребни и просто ше му се дореве на момчето.Май ше е молба - в общината ли се подава за незаконния гараж ?И тъпото е ,че съм едва ли не още малко в др квартал и аз ше занимавам с тях ,а съседите им си трайкат.
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      nasty написа:
                      Ми органите в малък град мислиш ли ,че ако искат няма да ти разкажат играта за 2-3 дена?За без каска , не се знае има ли книжка за мотор-а 100% без гражданска.На др ден преспокойно ше си го хванат без колан и още няколко такива дребни и просто ше му се дореве на момчето.Май ше е молба - в общината ли се подава за незаконния гараж ?И тъпото е ,че съм едва ли не още малко в др квартал и аз ше занимавам с тях ,а съседите им си трайкат.
                      мисля, че в общината, там си имат отдел строителен надзор. А между другото не е зле да се обаждаш на 112- ако не искат да пращат кола се карай с тях, че и на онези мисленето им е "е, какво толкова, не можете ли да потраете" и такива простотии, вдигаш скандал и пращат /пробвано е/. Спомени, че ще чакаш колата там, но гледай да е между 2 и 4 следобяд, най-ефектно е. За карането без каска със 120 по квартални улички също- 112 и казваш някакъв луд, май е пиян, кара мотор с номер еди кой си, не го знам друсан ли е пиян ли е какво е, но кара със 120 между децата. А мен пък хич не ми пука кой взема 3000 ойро и кой не, за да се подобряват нещата е крайно време да се започне отнякъде, а не само да се оправдаваме. И "онези" не са ги начукали парите и 3000 евро не са кой знае какво. Както аз не си форсирам колата под балкона ти без да ми праска колко вземаш, искам същото, защото не ме знаеш, може пък да вземам 3000 евро.Не те нападам лично, говоря по принцип.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Гаража ако е клетка общината няма да ти помогне колкото и да я сезираш.Пробвай се да поговориш с тях.Пробвай първо по нормалния и цивилизован начин.Ако няма ефект давай по незаконния начин.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          Тези бетонните гаражи-клетки ги забаниха. Ако гаражът е незаконен - общината и РДНСК са институциите, които са принципал на строителната дейност. Ако е някаква мобилна строителна констукция, то малдежите ако са хитри само ще я преместят на друго място...

                          Коментар


                            #14
                            продай апартамента,купи си къща на село и си решаваш проблема...Не се правя на остроумен,но днес ще се скараш с тоя,утре ще се появи някой да надува музиката,вдругиден на горния етаж комшията ще иде 1 месец командировка и жена му ще почне всяка нощ по час и половина да ти клати лампиона и да крещи като подивяла,докато леглото скърца ли скърца Е тъй де,разбираш мен,ще отмине това,ще дойде друго,щом си решил да живееш в голям град,трябва да свикнеш с тия несгоди.
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              Остави му бележка "Здравей, ако продължаваш да форсираш коли по цял ден, ще платя на цигани да ти откраднат всичко. Поздрави и успешна седмица!"

                              Коментар

                              Working...
                              X