Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обяснения към вече съставен акт.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Леле, леле, нямам думи, чета и не вярвам. Много безгрешни се събрахте тук, знаещи и не чак толкова знаещи. Бъдете живи и здрави и Бог да помага на всички !

    Коментар


      #32
      FEN TEMPRA BG написа:
      Леле, леле, нямам думи, чета и не вярвам. Много безгрешни се събрахте тук, знаещи и не чак толкова знаещи. Бъдете живи и здрави и Бог да помага на всички !
      На какво не вярваш ?

      Коментар


        #33
        Insane написа:
        Ок утре ще мина с 40 през тъпото село и ще снимам да ви пусна клип колко коли ще ме изпредварят с много .....Както казах аз поука съм си зел още преди да съм получил призовката .... А за всички където казаха "егати изпускането", ами ако карах няколко за болница ??? Ами ако вие сте на моето място и карате някой дето му изтича кръвта примерно ??? Как ще карате ? Ще карате ли с 50 ?
        Колега, примерът не е равносилен. Ако карам някого, на когото му изтича кръвта, ще съм запалил всички възможни светлини, ще присветвам непрекъснато с дългите, вероятно и клаксон ще използвам и 150 км/ч може би ще е ниска скорост. Но дано никога не се стига до това.

        Коментар


          #34
          Незнам за друго ама ме зехте за мезе като темата с мотористите от преди няколко седмици ..... Аз освен от срам и ужасТ няма да си изкарвам колата вече и ще ползвам градки транспорт... щото виждаш ли аз съм най- големия джигит на пътя и съм претрепал сумати народ....Вярно е, че на всеки може да се случи.... Ама ако всеки един от нас/ вас излиза и се качва в колата със идеята "Леле дано не пребия днес някой", а в същото време всеки 1 пешеходец изобщо да не му дреме и да тича наляво надясно по или далеч от пешеходните пътеки ....По цяла седмица шофирам в София ВИНАГИ до или ПОД ограниченията и спазвам по възможност всички пешеходни пътеки и знаци.... Ежеседмично ставам свидетел на нехайството на пешеходците как се затичват на пешеходните измежду бусове пред тролей и рейсове, около трамваи смятайки че трамвая който е спрял в противоположна посока на движение им дава право да пресекът целия булевард и прочее..... А в действителност случая, в който ме заснеха беше един от малкото в които съм си позволил да не спазя ограничението. Сега ако ме питате защо даже и немога да кажа.... Както и да е не съм и кретен съвсем коректо съм отишъл на посочения ден и час .... Даже гледах да не закъснея все едно час за зъболекар имам бях 5 мин по- рано..... получих си акта ще си платя и глобата. Ако ми вземат книжката ще си изкарам 3 месеца без нея. Уговорил съм се с шефа ми да си сменим с колегата длъжностите. Все ще изкарам 24 пътувания с влак, въпреки че в петък сме висяли 40 минути като прани гащи 300 човека щото смотаняците решили петък вечер с 5 вагона да минат и хората нямаше къде да се качът при тоалетните.... изобщо не говоря за купе да се седне като бял човек.Но както и да е стига съм ви занимавал с мене и това колко неразумен шофьор съм ...... Лека вечер на всички.

          Коментар


            #35
            peho написа:
            Този знак за намаление на скороста на 50 км/ч е поставен неправомерно. Според закона не може да се намаля скоростта еднократно с повече от 30 км/ч. Понеже разрешената скорост извън населено място е 90 км/ч., могат да направят ограничението първо на 70 и след това на 50 км/ч. или еднократно на 60 км/ч. Това не знам дали ще ти помогне някак.
            Хем си прав, хем не си прав.Нито в ЗДвП, нито в правилнике за неговото приложение пише нещо подобно!Това е изискване в Наредба 18, но на практика рядко се спазва!Ако Оги няма нищо против може да каже къде да пратя ЗДвП, ППЗДвП, Наредба 18 и Закона за пътищата, където мисля също ставаше въпрос за знаци и маркировка. Проблемът на Insane бе, че може да му вземат книжката, защото човека с нея си вади хляба. Нито повече, нито по-малко! Човека бръмчи по цял ден из София и вероятността да го хванат в нарушение е 1000 пъти по-голяма от колкото такива като мен, които на месеца веднъж бръмча до София и обратно до Видин. На всеки му се случва нещо подобно на 4-5 години веднъж, както и на мен преди месец и нещо. Получих снимка за шофиране с 58 км/ч в населено място, заснето от ето тази камера в цивилен автомобил.http://www.youtube.com/watch?v=JPRcfWNEzZIМислите ли, че се е обозначил ясно и не се е скрил?Както се вижда на втората половина от клипа пуска радара само като си в непосредствена близост до него. В отговор на забележката ми (3-4 свирвания с клаксона) радардетектора отчете максимална мощност на излъчване от страва на радара.
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              #36
              nikolovvd написа:
              peho написа:
              Този знак за намаление на скороста на 50 км/ч е поставен неправомерно. Според закона не може да се намаля скоростта еднократно с повече от 30 км/ч. Понеже разрешената скорост извън населено място е 90 км/ч., могат да направят ограничението първо на 70 и след това на 50 км/ч. или еднократно на 60 км/ч. Това не знам дали ще ти помогне някак.
              Хем си прав, хем не си прав.Нито в ЗДвП, нито в правилнике за неговото приложение пише нещо подобно!Това е изискване в Наредба 18, но на практика рядко се спазва!
              Наредба 18:Чл. 79. (1) Пътен знак В26 "Забранено е движението със скорост, по-висока от означената"се използва за въвеждане на ограничение на допустимата максимална скорост на движениесъгласно чл. 21, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП) .(2) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г.) Когато скоростта се ограничава с повече от 20 km/h, тянеколкократно се намалява с 20 km/h, като пътен знак В26 се поставя на разстояниясъгласно приложение № 16.(3) Когато скоростта на движение трябва да се ограничи с 30 km/h, намалението ееднократно.Табелата на всяко населено място на практика и де юре се явява табела за ограничаване на скоростта на движение. Съгласно тази наредба, преди всяка табела за населено място, трябва да има ограничение 70 км/ч на определено разстояние от табелата.Това, което дава право на държавата да не спазва собствените си разпоредби, дава право и на такива като Insane И МЕН да не спазваме нейните разпоредби.Колега, след като излезе НП, те съветвам да го обжалваш. Най-малкото поради горния член на Наредба 18. Освен това, изискай да предоставят точно за този радар и камера техническите им паспорти, дали са минали задължителния технически преглед, дали са одобрени за използване в РБ, на какво разстояние засичат... точното местоположение на радара в момента на засичането и т.н.Бъди сигурен, че ще има ефект от цялата работа и най-малкото ще ти намалят глобата, ако КАТ не могат да докажат, че са те засекли В населеното място. Само факта, че радарът им мери на 400 метра примерно, а те са били на 100 м след табелата е достатъчен за съдията.

              Коментар


                #37
                Дидко , а как би коментирал факта че максималната скорост която е допустима за тоя вид пътища е 90км а колегата е карал със 145км ? Да оставим настрана имало ли е знак 50-60- 70 км. И като е нямало с колко максимално би следвало да се движи всеки един от нас в тоя участък на пътя като се има в предвид че не е магистрала ? Чест му прави на колегата ,че си признава за нарушението и си взима бележка за в бъдеще . Още веднаж го поздравявам за това.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #38
                  Мерси за мненията тагвам си темата да чета след 3 седмици като видя какво са ми измислили за наказание... ако мога да го преживея ще си го платя като поп ако не ще се възползвам от мненията Ви и ще пусна една жалба. Благодаря още веднъж на всички. А и клип не съм снимал защото пак съм с влак... Събирам кинти за глоба

                  Коментар


                    #39
                    коцев написа:
                    Дидко , а как би коментирал факта че максималната скорост която е допустима за тоя вид пътища е 90км а колегата е карал със 145км ? Да оставим настрана имало ли е знак 50-60- 70 км. И като е нямало с колко максимално би следвало да се движи всеки един от нас в тоя участък на пътя като се има в предвид че не е магистрала ? Чест му прави на колегата ,че си признава за нарушението и си взима бележка за в бъдеще . Още веднаж го поздравявам за това.
                    Нищо не коментирам. Колегата си е в нарушение, което никой, дори самия той не оспорва.Тук идеята е да му се спаси книжката.И ако радарът го е засякъл ИЗВЪН населеното място, а искат да го изкарат, че е В населеното място - не е честно.Аз съм ЗА прилагане на закона, но нека всяко нарушение бъде НЕДВУСМИСЛЕНО доказано.А не да се манипулира радара със свирка, не да се застава на 50 м след табелата и да се засича скоростта преди табелата...

                    Коментар


                      #40
                      Айде безгрешните да го разпнат, време му е...

                      Коментар


                        #41
                        Засекли са го от около 200 м от табелата (190-220 според времето в клипа).Ако беше TR-4 може да се каже, че има възможност да го засекат на 100 м преди табелата. Режимите са му 2 - измерване на скоростта на 100 и 300 метра. Ако при това положение обжалва акта в съда и заседанието е насрочено след 5-6 месеца е много вероятно да са изчистили паметта на радара и тогава катаджиите няма да имат доказателство в кой рижим са засичали скоростта. В паметта на TR-4 се записва освен дата, час, скорост и режима в който е работел - близък (100м) или далечен (300м). И понеже съдът взема пред вид фактите в полза на ищеца, то има голяма вероятност да спечели делото.За тези, които са в комбинация с камера нямам информация на какво максимално разстояние могат да измерват скоростта. затова не мога да дам вярно предположение до колко са прави катаджиите. Обаче в съда може да се заяде за разстоянието на радара от табелата за начало на населеното място, което никъде и никой радар не записва. Виждал съм електонни фишове със снимка и GPS коорнинати в Атлантическият океан. Така че, ако има време и пари да плаща на адвокати няма проблем да се отърве от акта, но такива адвокати излизат по скъпо от глобата. Все пак трябва да се прегледат фактите и след като се претеглят може да се каже каква е вероятността за съответното решение на съда.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #42
                          Immortal написа:
                          Това, което дава право на държавата да не спазва собствените си разпоредби, дава право и на такива като Insane И МЕН да не спазваме нейните разпоредби.
                          Засрамете се, нарушители такива......и струва ли си на фона на почти перфектно обозначените и организирани пътища, да се споменава мизерния факт че например една много по скапана и недоразвита Румъния, при влизане във едно още по скапано село има табела обозначаваща името на населеното място, и НА същата табела има знак 50........че да ми го изтъквате тва че държавката ни била неразпоредена като ората......
                          Airfan написа:
                          Айде безгрешните да го разпнат, време му е...
                          Пу първи.....
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар

                          Working...
                          X