Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обяснения към вече съставен акт.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз днес забелязах, че вече го няма знака ограничаващ скоростта. Т.е. остава само знака за населено място. Незнам дали има значение, но ако камерата те е засякла преди рекичката, друга община и нарушение в друга административна обалст, дали има правомощията да се разпореждат в нея .

    Коментар


      #17
      Не не самата камера ми е направила запис на колата и регистрационния номер непосредственно пред патрулката. Мен през цялото време ме съмнява, че самия радар, с който засичат скоростта има възможност да засече скоростта ми преди знака за населено място. Иначе извънградското го водят 80 км/ч, въпреки че където и да съм гледал из интернет и разни онлайн листовки за Б категория навсякъде пише 90 км/ч ако не е оказано друго, а за градско 60 км/ч освен ако не е оказано друго. Ама явно само аз си мисля така и дори понакога да съм прав на КАТ не им дреме... Много народ, с който говорих включително полицаи се изказаха, че книжката няма да ми я вземат а само ще ми праснат голямата глоба, която между другото аз изкарах 750 лева Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Както и да е, мерси за отговорите на всички колеги.и Миро видя ли че го няма знака Yellow_Flash_Colorz_PDT_06. А него го няма от поне 1 месец защото тогава запоследно си карах фиата и съм минал от там. Лека вечер и още веднъж мерси.

      Коментар


        #18
        @peho: надали ще му помогне "някак си" предвид, че неговото нарушение е в населеното място, където без знак максимумът е 50км/час. Ще рече - инвестицита в тахошайби би се избила двойно само за година
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Insane написа:
          ... Иначе извънградското го водят 80 км/ч, въпреки че където и да съм гледал из интернет и разни онлайн листовки за Б категория навсякъде пише 90 км/ч ако не е оказано друго, а за градско 60 км/ч освен ако не е оказано друго. Ама явно само аз си мисля така и дори понакога да съм прав на КАТ не им дреме...
          Колега гледай закона, а не онлайн листовки. Не е зле да си го преговориш и най-вече да го спазваш. Не одобрявам подобен вид "изпускания", които най-често са за сметка на останалите участници в движението. Пази си живота и здравето, а глобата ще я преживееш
          Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 200 лв.;5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 40 km/h - с глоба 300 лв.;6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 200 лв.;6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 300 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

          Коментар


            #20
            Значи ако е превишил със 101, това прави 350 за превишение с 50 + 10 * 50 за горницата над 50-те или общо... егати изпускането е било...

            Коментар


              #21
              Интересно...узакониха разни мръшляци с коли за по над 100 000 лв. да могат да карат с 99 км/ч при разрешени 50 км/ч и да ги глобят със смешните за тях 300 лв. И БЕЗ да им взимат книжката. Подигравка. И друго - "(1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.; "Ако караш с 59 км/ч на радар при ограничение 50км/ч, не подлежиш ли на глоба? Защото е написано "за превишаване с 10км/ч", а не с "ДО 10 км/ч"?

              Коментар


                #22
                Orcinus написа:
                И друго - "(1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.; "Ако караш с 59 км/ч на радар при ограничение 50км/ч, не подлежиш ли на глоба? Защото е написано "за превишаване с 10км/ч", а не с "ДО 10 км/ч"?
                Подлежиш на глоба, защото си нарушил и понеже няма конкретна глоба виж чл. 185

                Коментар


                  #23
                  Ок утре ще мина с 40 през тъпото село и ще снимам да ви пусна клип колко коли ще ме изпредварят с много .....Както казах аз поука съм си зел още преди да съм получил призовката .... А за всички където казаха "егати изпускането", ами ако карах няколко за болница ??? Ами ако вие сте на моето място и карате някой дето му изтича кръвта примерно ??? Как ще карате ? Ще карате ли с 50 ?

                  Коментар


                    #24
                    Insane написа:
                    Ок утре ще мина с 40 през тъпото село и ще снимам да ви пусна клип колко коли ще ме изпредварят с много .....Както казах аз поука съм си зел още преди да съм получил призовката .... А за всички където казаха "егати изпускането", ами ако карах няколко за болница ??? Ами ако вие сте на моето място и карате някой дето му изтича кръвта примерно ??? Как ще карате ? Ще карате ли с 50 ?
                    Тогава няма да е изпускане ... нещо доста неща бъ,каш

                    Коментар


                      #25
                      Insane написа:
                      Ок утре ще мина с 40 през тъпото село и ще снимам да ви пусна клип колко коли ще ме изпредварят с много .....Както казах аз поука съм си зел още преди да съм получил призовката .... А за всички където казаха "егати изпускането", ами ако карах няколко за болница ??? Ами ако вие сте на моето място и карате някой дето му изтича кръвта примерно ??? Как ще карате ? Ще карате ли с 50 ?
                      Нали знаеш, че права да нарушават закона имат само автомобилите със специален режим на движение - линейка, пожарна, полиция. НИЕ, дори да караме някого с инфаркт - трябва да се съобразяваме със закона. Не знам до колко си запознат със закона, но ако шофьор на автомобил със специален режимна движение при изпълнение на точно тоя режим причини ПТП - вината си я поема той. Факт е, че ако удариш пресичащо селянче със скоростта, която си "изпуснал" - хем селянчето ще отлети за бърза среща с БОГ хем ти ..., а сега си представи, че целнеш куче - нещо съвсем "безобидно" на пръв поглед, но съм виждал осмъртено БМВ, което ударило една жълта мъстия със 145км. Бяха гръмнали еърбезите и на двете места отпред - 2ма души са били вътре, всички радиатори отпред бяха на салата, турбина, рогове, посукана предница. Шофьора вика - все едно ударих скала.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        Ей, изядохте го този колега. Безгрешни хора няма ! Не познавам колегата, но от прочетеното до тук аз разбрах, че е той е осъзнал грешката си и е излякъл поука. Вие виждали ли сте нарушител който със сълзи на очи в съдебната зала признава, че е допуснал грешка, като е нарушил правилата за движение и единствено моли да му бъде намалено наложеното наказание, ако това е възможно ? Аз съм виждал, все още има и такива хора! А заглавието на темата му е въпросително, не поучително.

                        Коментар


                          #27
                          FEN TEMPRA BG написа:
                          Ей, изядохте го този колега. Безгрешни хора няма ! Не познавам колегата, но от прочетеното до тук аз разбрах, че е той е осъзнал грешката си и е излякъл поука. Вие виждали ли сте нарушител който със сълзи на очи в съдебната зала признава, че е допуснал грешка, като е нарушил правилата за движение и единствено моли да му бъде намалено наложеното наказание, ако това е възможно ? Аз съм виждал, все още има и такива хора! А заглавието на темата му е въпросително, не поучително.
                          Възраженията му са изключително размити, меко казано + естествено, че ще е "въпросително"

                          Коментар


                            #28
                            Всяко неспазване на правилата рано или късно води само до едно .
                            Прикачени файлове
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #29
                              Така. Че си нарушил - ясно. Че нарушението при всички случаи е неразумно грубо - и това е така. Но ако мислиш, че скоростта не е твоята, предлагам ти да се посъветваш с адвокат как да обжалваш. Аз лично се сещам за следното: Да изискаш копие на клипа и да се направи анализ на скоростта по самия клип - без данните от радара. Това е трудничко, но е възможно. Става дума за движещ се обект и може да се изчисли скоростта като преместване спрямо пътната маркировка, например. Можеш да направиш неофициален анализ, а доколкото установиш, че има грешка или манипулация, да изискваш официална експертиза. Важно! Първото, което трябва да се провери е дали клипът е сниман с РЕГИСТРИРАНА система радар-камера. Ако поне едното от тях не е регистрирано, съгласно правилата, както и ако са регистрирани по отделно, но не и като система, отпада цялото наказателнио постановление!

                              Коментар


                                #30
                                коцев написа:
                                Всяко неспазване на правилата рано или късно води само до едно .
                                Много крайно мнение/снимка, но общо взето правилно

                                Коментар

                                Working...
                                X