Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся малко юридическа помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся малко юридическа помощ

    Въпроса е следният.Баща ми работи към общината ( не работи в общината) ,на която са и запорирали сметките.Не са получавали заплата от юни,а само някакви смешни аванси от 50-60 лв.Какво би трябвало да се направи, за да може да си вземе заплатата.

    #2
    Аз не съм много сигурен, но ми се върти нещо, че средства, предназначени за работни заплати не могат да бъдат запорирани.П.П. Явно съм в грешка... Не могат да се запорират само пари за болнични и майчински.

    Коментар


      #3
      Re: Търся малко юридическа помощ

      bobizdr написа:
      Въпроса е следният.Баща ми работи към общината ( не работи в общината) ,на която са и запорирали сметките.Не са получавали заплата от юни,а само някакви смешни аванси от 50-60 лв.Какво би трябвало да се направи, за да може да си вземе заплатата.
      да осъди общината и да се нареди на опашката от кредитори - това е по-принцип, а иначе ...... ако няма дебели връзки в общината - няма какво

      Коментар


        #4
        Не разбрах разликата да работиш В общината и КЪМ общината! Кой е работодателят? Общината или не?
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          ele написа:
          Не разбрах разликата да работиш В общината и КЪМ общината! Кой е работодателят? Общината или не?
          Работодателят е общината,но не работи в общинската администрация.Става въпрос за социален патронаж.

          Коментар


            #6
            Освен да ги съди и да сезира агенцията по финансов надзор, за друго не се сещам. Явно юристите във форума не обичат да дават безплатни съвети.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              Освен да ги съди и да сезира агенцията по финансов надзор, за друго не се сещам. Явно юристите във форума не обичат да дават безплатни съвети.
              На този свят изглежда няма нищо безплатно.Все пак благодаря.Вчера разбрах ,че няколко частни фирми съдят общината и ще изчакам да видя дали ще направят нещо.

              Коментар


                #8
                Re: Търся малко юридическа помощ

                bobizdr написа:
                Въпроса е следният.Баща ми работи към общината ( не работи в общината) ,на която са и запорирали сметките.Не са получавали заплата от юни,а само някакви смешни аванси от 50-60 лв.Какво би трябвало да се направи, за да може да си вземе заплатата.
                Да се дигнат и да счупят кухата кратуна на Дянков. Винаги трябва да се търси първопричината.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Re: Търся малко юридическа помощ

                  kiro_of_the_day написа:
                  bobizdr написа:
                  Въпроса е следният.Баща ми работи към общината ( не работи в общината) ,на която са и запорирали сметките.Не са получавали заплата от юни,а само някакви смешни аванси от 50-60 лв.Какво би трябвало да се направи, за да може да си вземе заплатата.
                  Да се дигнат и да счупят кухата кратуна на Дянков. Винаги трябва да се търси първопричината.
                  Кире, той Дянков държавната субсидия за държавно-делегираните дейности я е превел... Това кво са направили в общината и дали бащата на колегата е общинска отговорност е другата страна на въпроса...Кво може да се направи... как да му платят заплата, като са запорирани сметките, а Кире???Сигурно иде реч за община Видин....Единствения съвет който мога да дам в случая е - мислете за кого гласувате на 23-и! Не говоря за общински съвет и президент, щото аз там не смятам да гласувам... Говоря за кмет!п.п. Кире, ставаш банален с Дянков, пък аз още адвокат не съм му станал...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    @donnna: Винаги последните на власт, които чистят боклука на предходните са виновни. 20 години като разни изроди ни правиха на идиоти - не ревахме, а сега ревем, щот не ни дават да си развеем коня както го правиха гърците дълги години. Текущо, а и за момента, а и в обозримо бъдеще - от всичката политическа измет не ВИЖДАМ реален човек, който да може да се оправи с всичките тия фекалии, които са натрупани за 20 години безхаберие, долен и див комунизъм и разюзданост.Тъпите бабички не ги знам какво си спомнят от комунизма, но аз си спомням как 7 човека деляхме тристаен апартамент, а мой съученик с 2ма родители комунистически функционери живееха 4 човека в петстаен апартамент. Как моят съученик му купиха и обзаведоха апартамент в реномиран квартал на Варна, как същият тоя мой съченик изведнъж се изучи в голям чуждестранен платен университет и как сестра му без да има и ден трудов стаж (и борец покровител, без да има силиконови аргументи и руса коса) кара AUDI TT. Да, Дянков е виновен за всичко, а Бойко Борисов е най-виновен за цунамито в Япония. Виновни сме, че сме нация от олигофрени, които дори една "обща" входна врата не държим затворена, но иначе на чашка ракия и 2 бира - устите ни са като същата тая входна врата.Искам да знам, понеже явно и тая тема е с полит-уклон - кой, кой ама точно кой ще се изтъпани и ще каже "аз ще бръкна в кацата с меда, но няма да си оближа пръстите"...? Стиска ли му на някой да излъже така мощно?
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Иде ми да те разцелувам!
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #12
                        няма как да се "изтъпани" пред хората човек, който ще свърши работа, защото няма да му позволят. например аз съм си харесал светльо от хиподил за президент, но основната маса хора даже не знаят, че има такъв кандидат. и няма и как да узнаят, щото рекламните блокове са запазени за "нашите хора" и партийните кандидати ти промиват мозъка от знайни и незнайни медии! виж, за кмет наистина съм в сериозен размисъл. просто всичките са компрометирани през годините.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          Има развитие по въпроса.Първо става въпрос за община Белоградчик.Явно всичко е било предизборен трик.Кмета е обещал ,до края на месеца да изплати заплатите.Тук става интересно ,понеже изборите са на 23 и господин кмета сигурно иска да си върже гащите,ако се стигне до балотаж.Също ми е интересно ,как при замразени сметки би могъл да изплати тези заплати.Да уточня само ,че темата не е от политически характер и баща ми работи като готвач към соц. патронаж.Просто иска да си получи паричното възнаграждение за свършената работа.

                          Коментар


                            #14
                            bobizdr написа:
                            Също ми е интересно ,как при замразени сметки би могъл да изплати тези заплати.
                            Съгласно чл. 520 от ГПК "Не се допуска изпълнение върху средствата по банковите сметки на бюджетно субсидрани заедения, постъпили като субсидия от републиканския бюджет".
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day написа:
                              bobizdr написа:
                              Също ми е интересно ,как при замразени сметки би могъл да изплати тези заплати.
                              Съгласно чл. 520 от ГПК "Не се допуска изпълнение върху средствата по банковите сметки на бюджетно субсидрани заедения, постъпили като субсидия от републиканския бюджет".
                              Изглежда трябваше да уточня,че живея много близо до Белоградчишката крепост и виждам как всеки ден влизат свежи пари в общината.Всеки работен ден минават минимум по 3 автобуса с по 40 човека и билета е от 3 до 8 лева.Казвам минимум,като не смятам автомобилите,а събота и неделя е направо панаир.Тези пари къде ли отиват ?!?

                              Коментар

                              Working...
                              X