Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

контакт с две фази...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: контакт с две фази...

    nikolovvd написа:
    Изключи всички консуматори и пак провери дали имаш "фаза и на двете жици, защото ме съмнява, че се е загубила "нулата" и някой консуманор прехвърля "фаза" през себе си! Това може да от телевизор до бойлер. И както ти писа колегата, преди да започнеш работа по жиците прекъсни тока от главният предпазител.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #17
      Re: контакт с две фази...

      nikolovvd написа:
      Изключи всички консуматори и пак провери дали имаш "фаза и на двете жици, защото ме съмнява, че се е загубила "нулата" и някой консуманор прехвърля "фаза" през себе си! Това може да от телевизор до бойлер. И както ти писа колегата, преди да започнеш работа по жиците прекъсни тока от главният предпазител.
      Това е най-вероятната причина. Провери кой консуматор е включен, а не работи. Би трябвало той да свързва фазата и нулата през себе си. Подобни неща съм виждал по ред причини: слягане на сграда-просто скъсва кабела в някой ъгъл; лошо направена свръзка в разклонителна кутия, най често след неколкократно развиване и отвиване на проводници, при което кабелът изтънява от самото усукване в зоната на връзката и след време започва да загрява, кородира и се скъсва; корозия(ръжда)при свързване с клемни връзки. Постепенно се влошава и напълно прекъсва връзката в следствие на ръждата; при по-старите инсталации, минаващи през тавана - дейност на гризачи, най-чсто плъхове... По-малко вероятно, но не и изключено е, да става дума за късо между двата проводника, заварка и прекъсване. Обикновено такова късо прегаря предпазителите, освен ако не са правени на принципа "+1"...

      Коментар


        #18
        Нещо ме съмнява теорията ви за прехвърлянето на фаза през консуматор. Човека си каза, в стаята от една и съща разклонителна кутия се захранват един работещ и два проблемни контакта. Щом е видял и двата, едва ли държи уред включен в тях и да мери. Единствената възможност, за да е вярно предположението ви, е да има още един проблемен контакт, в който да е включен уред, но още да не е забелязал колегата, че този контакт също не работи.

        Коментар


          #19
          Ами гадаем! Нито му знаем къщата, нито инсталацията.Ако ставаше по този (нашия) метод, жените ни нямаше да ходят на лекар, а щяха да питат по телефона дали са бременни. :D
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #20
            Пък и да прескача такава мощна фаза - е нужно НУЛАТА хич да я няма. А и нямаше да работи техниката включена на контакта от който "прескача" фазата. По-скоро нейде из стената му са се подпалили кабелите, окъсили са се, а явно пипаният предпазител не е изгорял. Защото друго обяснение - нема.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              Не гадайте, в събота като имам повечко време ще ги разпилея по всичките връзки и тогава ще мисля. Въпросът ми е ако прекъсването е някъде по кабела в стените, дали може да се хване с ампер клещи или някакво друго устройство? Имам съмнения, че някой мишок е прегризал кабела, защото зимата преди да заложа капани на тавана доста се бяха разшавали, а като знам как е правена инсталацията сигурно минава точно по тавана този кабел...
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #22
                van_dal написа:
                Не гадайте, в събота като имам повечко време ще ги разпилея по всичките връзки и тогава ще мисля. Въпросът ми е ако прекъсването е някъде по кабела в стените, дали може да се хване с ампер клещи или някакво друго устройство? Имам съмнения, че някой мишок е прегризал кабела, защото зимата преди да заложа капани на тавана доста се бяха разшавали, а като знам как е правена инсталацията сигурно минава точно по тавана този кабел...
                Кое ще му хванеш с апмерклещи? Направо я разфасовай тази инсталация и я прави ако трябва на ново, че да не се подпалиш.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  nikolovvd написа:
                  Ами гадаем! Нито му знаем къщата, нито инсталацията.Ако ставаше по този (нашия) метод, жените ни нямаше да ходят на лекар, а щяха да питат по телефона дали са бременни. :D

                  Коментар


                    #24
                    peho написа:
                    Нещо ме съмнява теорията ви за прехвърлянето на фаза през консуматор. Човека си каза, в стаята от една и съща разклонителна кутия се захранват един работещ и два проблемни контакта. Щом е видял и двата, едва ли държи уред включен в тях и да мери. Единствената възможност, за да е вярно предположението ви, е да има още един проблемен контакт, в който да е включен уред, но още да не е забелязал колегата, че този контакт също не работи.
                    Прехвърлянето е много често срещан проблем. Изобщо не е задължително уредът да е в същата стая. Условието е само да има обща линия на нулата с въпросните контакти и прекъсването да е по трасето между разклонителната кутия, в която се събират проводниците от неработещите контакти и таблото. Дори крушка да е, на нулата ще се появява фаза! Дори е възможно прекъсването да е в самото табло с предпазителите. Това е едната от причините да съм против зануляването, като начин на защита-при влошаване на нулата, на перата за защита се появява фаза, дори да няма уред с късо към корпус.Сега нагаждаме, разбира се, но има всевъзможни измислици от разни "майстори", за да се спести някой метър кабел - например захранване през стената контакт от контакт, при положение, че в стаята има разклонителна кутия. При счупване на керамичната основа под болта на клемата, връзката просто изчезва. Нагледал съм се на какво ли не и ми е трудно да се сетя и изброя всички "новооткрития", които могат да са причина за проблема. Затова изхождам от позицията, че инсталацията е професионално и стандартно изпълнена.

                    Коментар


                      #25
                      Има уреди с които се хваща прекъсването на кабела с точност до няколко сантиметра. Ама струват колкото някой да ти окабели къщата наново Мен така ме е "бил токът" през нулата, че се чудих буквално от къде ми е дошло, при положение, че бях изключил предпазителя на контакта.Най лесния начин да провериш дали е прекъснат проводника или е направил късо е като вземеш една духалка, печка или каквото и да е (да има товар). подадеш на щепсела от едната страна нула (сигурна/истинска) а на другия му край въпросната нула с фаза в нея. Ако не тръгне да работи, "висяща нула", ако тръгне да работи - кабел на късо.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        Emil74 написа:
                        всевъзможни измислици от разни "майстори"
                        Поради тази причина сам си правя инсталациите вкъщи и в разпределителните кутии кабелите се осукват зверски и се запояват с поялника. Изолалират се с термошлаух и допълнително с PVC лента за по-голяма сигурност.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #27
                          BO написа:
                          ...Най лесния начин да провериш дали е прекъснат проводника или е направил късо е като вземеш една духалка, печка или каквото и да е (да има товар). подадеш на щепсела от едната страна нула (сигурна/истинска) а на другия му край въпросната нула с фаза в нея. Ако не тръгне да работи, "висяща нула", ако тръгне да работи - кабел на късо.
                          Идеята е добра, като за предпочитане е да не е лампа, за да не се получи лъжлив резултат, ако връзката е през готварска печка, например. Но изисква максимално внимателно да се работи!

                          Коментар


                            #28
                            Aко контакта ти е от тез турските ментаци... при свързването им се пуска "мост" към нулата (поне би трябвало). И ако моста е пуснат от фазата - ето ти проблема - просто разменяш местата и си готов.П.П.- преди да започнеш да правиш каквото и да е - изключи главния предпазител!
                            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                            Коментар


                              #29
                              nikki_sixx написа:
                              Aко контакта ти е от тез турските ментаци... при свързването им се пуска "мост" към нулата (поне би трябвало). И ако моста е пуснат от фазата - ето ти проблема - просто разменяш местата и си готов.П.П.- преди да започнеш да правиш каквото и да е - изключи главния предпазител!
                              Секса, а българските контакти с какво точно се различават, ако инсталацията ти е двупроводна? Виж, ако е трипроводна - дали контакта ти е турски, китайски или занзибарски - ако е по тип ШУКО - няма да има грижи. Та каква казваш е разликата в контактите???
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X