Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Десен волан - въпрос на свикване ли е, или не се свиква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От опита който имам мога да споделя че 5 дена на кола под наем с десен волан в Англия не ми стигнаха да свикна. Тръгна да превключвам скорости и си "отварям вратата", щото търся скоростния лост отдясно. Като има движение добре - увлича ме, но като няма на кръговите си влизах наобратно по български. Мисля че кола с десен волан е още по-неудобно да се кара по българските пътища.Поздрави!

    Коментар


      #17
      Изобщо не знам защо е разрешено в БГ да се регистрират коли с десен волан - това си е опасно, както и да го гледа човек.

      Коментар


        #18
        Ако караш в Англия се свиква! Според мен да караш с десен волан в БГ е страшна простотия и трябва да бъде забранено!
        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

        Коментар


          #19
          rebel написа:
          Ако караш в Англия се свиква! Според мен да караш с десен волан в БГ е страшна простотия и трябва да бъде забранено!
          Абсолютно на същото мнение.Никога няма да карам такава кола за постоянно моя.Това губи кефа от шофирането,а и е опасно.
          FIAT BRAVO 1.6
          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

          Коментар


            #20
            Неудобно и рисковано в БГ.В някой държави има срок в който може да пребивава такава кола в движение,но при нас е още едно безумие....
            1234567890

            Коментар


              #21
              Нали сме нация на тарикати... За това и се напълни държавицата с десни волани. Трябва да си много печен тарикат, за да предпочетеш да спестиш 2-3-5 хиляди лева срешу живота си...

              Коментар


                #22
                Да е опасно, да е опасно - колко да е опасно?В Швеция до 03.09.1967 година всички са карали отляво (като в Англия) с автомобили с ляв волан. Това с изпреварването се решава много лесно - просто спазвате по-голяма дистанция - тогава не се налага да се изнасяте за да имате видимост.Аз бях на косъм едно време да купя един Воксхол, и като го тествах, свикнах с волана отдясно и скоростния лост вляво на 10-тата секунда. Според мен много по-голям проблем от видимостта при изпреварване са фаровете. Много малко от хората, които карат с десен волан си правят труда да ги сменят фаровете. Дори и такива, които си прехвърлят волана отляво, оставят британските фарове.Заслепяват наред.

                Коментар


                  #23
                  Immortal написа:
                  Да е опасно, да е опасно - колко да е опасно?В Швеция до 03.09.1967 година всички са карали отляво (като в Англия) с автомобили с ляв волан. Това с изпреварването се решава много лесно - просто спазвате по-голяма дистанция - тогава не се налага да се изнасяте за да имате видимост.Аз бях на косъм едно време да купя един Воксхол, и като го тествах, свикнах с волана отдясно и скоростния лост вляво на 10-тата секунда. Според мен много по-голям проблем от видимостта при изпреварване са фаровете. Много малко от хората, които карат с десен волан си правят труда да ги сменят фаровете. Дори и такива, които си прехвърлят волана отляво, оставят британските фарове.Заслепяват наред.
                  Дидо, те в Швеция сигур и мухлясало сирене ядат, ама ти го хвърляш, нали? Не мога да схвана едно - как може, нещо, което е масово, доказано, че за конкретната обстановка е най-удачно да се отрича и да се предпочита нещо друго, което е за друга конкретна обстановка?Дойде ли реч за шофиране с летни гуми през зимата (без сняг) ще изядете опонентите, но за подобни безумия "ми не е опасно бе, по-добре така, ама ко искате - може и от 10ия етаж да скочите - никак не е опасно"...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    кола

                    Бих си взел такава кола джип например за гората така няма да си създава човек проблеми и а и на другите .не и кола от Америка не трябва да се кара тук фаровете са им други .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #25
                      При положение,че царя (КАТ и държавата) разрешават движение на подобни МПС-та,не виждам що сте се хванали да обсъждате дали е опасно или не.Нямало видимост и тн.Ами ще внимаваш повече като изпреварваш или ще си купиш джипка да си по висок от повечето на пътя и пак ще имаш видимост.По темата:Свиква се и то доста бързо.Особено ако е автоматик.Единственото с което не мога да свикна е лоста за мигачите от дясната страна.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #26
                        krasio_79bs написа:
                        Единственото с което не мога да свикна е лоста за мигачите от дясната страна.
                        По принцип ако не е изключение марката, на Фиат и Алфа английските варианти са с стандартни мигачи.....
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #27
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          krasio_79bs написа:
                          Единственото с което не мога да свикна е лоста за мигачите от дясната страна.
                          По принцип ако не е изключение марката, на Фиат и Алфа английските варианти са с стандартни мигачи.....
                          Паджеро с автоматика.От дясно са ги турили гадините.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #28
                            Ми ... не знам дали мога да свикна да карам с десен волан. Ама някак си няма да мога да свикна да карам срещу такива с десен волан. Защото освен всичко друго ще трябва да мисля и да гледам тоя къде му е волана и какви странни маневри и маймундулъци трябва да очаквам от него. Щото волана му е бил обратен и не виждал пътя напред.Аз че съм си с ляв волан като карам постоянно следя на навигацията имам ли напред завои или права отсечка за изпреварване и колко е дълга. Като дойде отсечката знам колко е и ми остава да следя само дали има коли насреща и ограничения на скоростта. А такива с десни волани не стига че се стискат за нормална кола ами не си купуват една проста навигация, поне да не правят чупки за изпреварване по завоите.
                            Bravo 1.6 / 16

                            Коментар


                              #29
                              Аз доколкото знам регистрацията на коли с десен волан е вече забранена и в България.Вече регистрираните такива (до миналата година) са на "заварено положение" и са на доизживяване. Нито можеш да ги пререгистрираш, нито нищо. Караш, докато има живот в колата и после на вторични.Ако се бъркам нека някой по-запознат колега да ме поправи.
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                #30
                                Привет.аз в момента съм в Ирландия и на втория ден оставих колата и движа с такси... На два пъти засичах хора с предимство, оглеждам се в грешната посока, и колите изникват от там където не ги очаквам. Локалния път към хотела е тесен и като се засечат две коли и двамата трябва малко да излезнат от него с половината гуми. Е аз всеки път излизах от дясно по инерция и спирахме броня в броня.
                                Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                                ----------------------------
                                Ignorance is a bliss

                                Коментар

                                Working...
                                X