Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Десен волан - въпрос на свикване ли е, или не се свиква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Десен волан - въпрос на свикване ли е, или не се свиква?

    Колеги, някой карал ли е кола с десен волан за по-продължителен период, как смятате, дали се привиква към нормално ползване на такъв автомобил или е въпрос на време да не видиш някой насрещен... Прави ми впечатление,че тия коли, които са в продажба, все си имат по някоя драскотина, може би от невъзможността да се види всичко при паркиране или от липса на опит с такава кола.Допълнено заглавие.Модератор.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    #2
    Не съм карал такъв автомобил, но мой приятел има Опел Фронтера с десен волан от 3 год. Е не точно Опел, а някакво сложно съчетание от букви. Та на въпроса - да свикна. Е често вкарва вместо 4-та 2-ра, но това може да се случи и с дясната ръка. Виж при изпреварването - там няма свикване. Видимост нулева. Винаги изпреварва с навигатор - този който седи на лявата седалка. Разни припособления като огледала, камери и пр. не дават реална представа за идващите насреща автомобили, особено при интензивно движение. Виж, като ходим за риба - по черния път и без път дали волана е отляво или отдясно - все тая.
    Peugeot 301
    Punto 1.9 JTD - на жената

    Коментар


      #3
      Re: Десен волан

      Преди година карах за около 3 месеца бус Мерцедес с десен волан,за свикването се виква , но видимост за изпреварване почти никаква особенно ако си зад някой камион.Надяваш се камионджията да е печен да ти даде мигач , и пак се изнасяш със страх.Отказах на шефа повече да го карам и той ме напрай докер , адокера шофьор на въпросния бус.Кара пича месец и половина и се трясна.Отърва се много леко.Разправят щото бил отдясно.Поздрави.
      Fiat Marea 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Свиква се, ама аз карах автомат, паджеро, демек висока кола. В града е ок, нямам сериозни проблеми, обаче извънграско си е мъка. Не бих си купил, освен ако верно не е джип и да го карам или основно по черно или само зимата да мога да джасам в снега.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Свиква се, с всичко се свиква. А драскотините не е задължително да са от България - в Англия редовно се тряскат и удрят леко, но никой не го прави на въпрос заради застраховката, пък и не ги е грижа много, стига да не е проблем за МОТ-а. Ако обаче колата ти е за ежедневно каране - по-добре не си взимай, дори и да не се тряснеш, стресът е доста по-голям, особено при изпреварване. Ако ти е за офроуд или за пътища без много движение - вземи си.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Добре де, ако човека е спокойно каращ и неизпреварващ - ще му пречи ли обратния волан? Виждам достатъчно изумен народ напоследък да ме гледа от неправилната страна на колата
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              Добре де, ако човека е спокойно каращ и неизпреварващ - ще му пречи ли обратния волан? Виждам достатъчно изумен народ напоследък да ме гледа от неправилната страна на колата
              колко спокойно да е караш, тировете катерят всеки баир с 30, ако е голям и натоварен тира и с 10 качват, колко да кара спокойно? Това с десния волан са простотии, казвам го като човек карал с десен волан / не моя кола/. Бахти тъпата мания, да имаш хубава кола, нова и бърза, ама не може да изпревариш, щото не виждаш. Да си гъзар с нова и лъскава кола, ааааааааааааа, тя била с десен волан, ясно. Лятото Дч-Вн една лагуна гледам на правата ме застига и отвява- аз карам 130. След 20 сек трактор, аз му светвам и газ изпреварвам без грижа, този го губя от поглед, след минути пак ме отвява със 160-170... после оп, камион, айде пак същата ситуация. по-добре едно дърто браво, ама с лява дирекция.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Въпрос на свикване, и начин на каране.С агресивен начин на каране със сигурност няма да ти допадне, щото ще трябва да обикаляш от дясно на ляво , и после пак в дясно , да си сигурен че няма никой ..Имам няколко познати които караха с обратен волан, и от примерно 10 човека , 6-7 си карат колите все още..Другите си продадоха колата, а един си обърна волана, щото разбираш ли, турбината трябвало да свири и да може да се кара спокойно и бързо по пътищата Та , до човек си е Аз лично с удоволствие бих се боцнал в нещо с десен волан, за супер приемливи цени и мощност.... в такъв район и място живея , че изпреварване ми е нужно рядко..
                Fiat Tipo 1600cc 84hp+? , цвят Бордо , Полукабриолет , GT интериор. На кратко - една истинска машина.
                Бившата - Volvo V702.5 TDI 140 hp. - една УНИКАЛНО МОЩНА дизелова кола в моите очи..

                Коментар


                  #9
                  Re: Десен волан - въпрос на свикване ли е, или не се свиква?

                  Plastex написа:
                  Колеги, някой карал ли е кола с десен волан за по-продължителен период, как смятате, дали се привиква към нормално ползване на такъв автомобил или е въпрос на време да не видиш някой насрещен...
                  Карал съм, цяла година, но в държава, където движението е от ляво. На втория ден вече не ти прави впечатление. Но за каране на такава кола в БГ ми се вижда безмислено.

                  Коментар


                    #10
                    Карал съм английски камион сметосъбирач към Бургаския Титан за около два месеца автоматик.Аз отдясно мангалите отляво като левия прозорец умишлено беше свалена машинката,за да не се провисват индианците през стъклото и да се кълчат като чалгата е надута до Бога.Когато завалеше дъжд и се прибирерат в кабината мокри до кости еее тогава не се издържаше на фанар.Ей с това не можах да свикна и с това,че имаше скъсана мембрана на задния ляв спирачен цилиндър и като натискаш спирачки покрай казаните като паднеше въздуха нямаше спиране тази боклукчуйка .От друга страна си имаше пък удобства.
                    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                    Коментар


                      #11
                      Според мен - автомобил с десен волан няма място в България. Вярно, много народ кара такива коли, но това нито означава, че са удобни, нито, че са допустими. Все пак - ако можеше кво да е да се кара къде да е - нямаше да ги правят с ляв-десен волан, а щяха да са с централен
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        да караш кола със десен волан е все едно да дръндиш жена с пи*ка.... :D :D :D
                        Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                        Коментар


                          #13
                          Според мен карането на автомобил с десен волан разваля всякакво удоволствие от шофирането. Освен това е опасно. А и фаровете на такива автомобили са пригодени за движение в лявото платно, т.е. ако се карат вдясно ще заслепяват насрещно движещите се автомобили.
                          Fiat Bravo 1.4 16v T-jet 120 Dynamic

                          Коментар


                            #14
                            Re: Десен волан - въпрос на свикване ли е, или не се свиква?

                            Plastex написа:
                            Колеги, някой карал ли е кола с десен волан за по-продължителен период, как смятате, дали се привиква към нормално ползване на такъв автомобил или е въпрос на време да не видиш някой насрещен... Прави ми впечатление,че тия коли, които са в продажба, все си имат по някоя драскотина, може би от невъзможността да се види всичко при паркиране или от липса на опит с такава кола.Допълнено заглавие.Модератор.
                            Не се свиква, тези, които ти го казват, не са коректни. Не можеш да свикнеш ДА НЕ ВИЖДАШ насрещното без да излезеш в него, когато вече от насрещното те чака челен удар.

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря за мненията, от казаното дотук си давам сметка, че нямам здрави гащи да взема такава кола за постоянна употреба. Общо взето съм спокоен човек, и мечката спи в мен /както и във всички нас/ но понякога се пробужда и превъртам гумите като се изнервя, а с такова нещо няма да е за дълго.
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар

                              Working...
                              X