Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бащини неволи....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бащини неволи....

    Не съм си и мислил, че някога ще пускам подобна тема, но......положението е кофти. Много кофти.Имам две дъщери. Голямата е мацка и половина. Разделя ни само един развод преди около 6 години, но си остава голямото момиче на татко. Никакви грижи с нея. Много свястно и разбрано детенце си беше още от мъничка. Много кротка, много добричка.Малката обаче е повода за тази тема. Знам, че има доста родители в този форум. За това реших да се обърна към вас.Много често чета из нета, както и напоследък гледам по телевизията за "странните деца". С променливото си поведение, със странните си характери, с прословутото си неразбиране и незачитане на основните норми и правила на поведение и общуване. Тези деца нямат нищо общо с нас. Като извънземни са. Вярно...ние сме чеда на социалистическо възпитание, характерно със строгите си приоми и методи на възпитание. "Мачкай го и той / тя ще се амбицира".......не знам за вас, но аз бях така. Израстнал в строго патриархално семейство, където думата на бащата беше закон, дори и едно мигване по озадачително на баща ми, и аз се строявах в две редици. А бой........бой много ядох. Много. Дори си имам спомени, които ще стоят цял живот - да ми напомнят какво значи респект, смирение и мълчание пред "тежката дума на бащата". Разбира се, това не ми пречеше в последните години от живота на баща ми, да го заобичам истински.......и да преживея по най-тежкият начин абсурдната за мен ситуация на "затварянето на очите му"......................Вглеждам се в малката си дъщеря и неразбирам. Казват, че съвременните деца от новия век са още от първият си ден на този свят в протест към него. Протест към може би остарелите и избледнели вече познати на нас взаимоотношения между "деца - родители". Те са деца на новият век, в който личността, самоуважението, изолацията и отричането на почти всичко е заложено още в утробата. Деца на протеста, деца на себеутвърждаването....където влиянието на родителя не само че е подтиснато и неосъзнато...но дори и крайно отхвърлено.Побърква ни малката. В най- скоро време, мисля че с жена ми ще изтрещим. Много е миличка, с адски миловидно изражение....но е страшен инат. Нещо страшно е. Пълна противоположност на мислене, на действие, на реакции.......пълно и тотално отрицание на всичко. Ако е приготвена зелената блузка с дългият ръкав за обличане - задължително се мята под леглото и трябва да бъде друга. Ако са приготвени зелените маратонки, задължително трябва да са сините. Ако диадемата е синята, задължително трябва да е оранжавата. Ако трябва да се слезе от лявата врата......слиза се от дясната. И спирам до тук, защото този случай е повода за тази тема.Нямате си на представа какъв шамар и натресох. Толкова силен, че я вкарах обратно в колата с плонж. Обикновенно спирам на спирката и двете с майка си слизат от дясната страна. Булеварда е огромен......с адско движение сутрин рано. Чакат бусчето, което ще отведе Елица към градината. Този път, обаче, типично за буйния си нрав и инат, реши да слезе от лявата врата зад мен. Докато откача колана, докато вдигна ръчната и докато изляза.....наща пикла вече беше на платното. От страната на булеварда. Изтрещях..............От една седмица вече ходя като парцал. Адски ми е мъчно, че я ударих така. Майка и е мазохист някакъв и въпреки, че тя най-много го отнася от малката Елица, я търпи. Вероятно с желязното търпение на обичната майка........аз обаче не съумях. За една седмица вече няколко пъти яде бой. Леко, по дупето.......но си е бой. Аз, който съм бит и мачкан до полуда, не мога да се сдържам и удрям дъщеря си. Смятайте какво е. Смятайте какъв инат е и какво чудо е.Във фейсбука от време на време споделям......и много хора под публикацията споделят същото. Преди малко в скайпа една колежка описа точно същите признаци на поведение от сина си...ама едно към едно с тези на дъщеря ми.Не искам да я удрям, не искам да се инати така...не искам всичко да е противоречие, не искам всичко да е напук.....но е така. И ми е мъчно, мъчно........просто не можете да си представите колко ми е мъчно. Какво става с тези деца на новото хилядолетие......това ли ще е бъдещето - тотално отрицание и протест. Протест към какво, към кого.....???????Мисля, че тези деца ще променят света. Те не са като нас. И ние нямаме нищо общо с тях. Децата на новото хилядолетие....кристалните деца, индиговите деца....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Как се справяте колеги........или всичко написано отгоре е простотия !!!!

    #2
    Я се вземи в ръце!Всички деца са така - наопаки. И аз съм бил тъй и ти си бил тъй. Всички деца са опозиция. Все пак са индивиди. То един форум възрастни като пуснем някоя по гореща тема, че ще се избием, а ти искаш едно дете, нов индивид да мисли като теб... Няма стане твойта.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      като баща също на 2 щерки - нищо ново не ми казваш....каката все се заричам да не я шамаря, че е голяма, ама си е говедо, голямо говедо...п.п. все се чудя, че не помня вече - и аз ли съм бил такова голямо говедо едно време на нейните години....
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Аз писах и на скайпа, ма по желание го поствам и тук. Да поясня за който не знае, с Митев доста сме ги бистрили тея неща през годините по парковете, че малчуганите са ни с малка разлика...
        [11:08:55 AM] Peter: :D не го мисли, казва се характер....[11:09:16 AM] Peter: баба ми е казвала - бий дупе, за да не биеш дупище[11:10:02 AM] Peter: малкия след една серия инат и съветване още като беше на 1-2 и вече пак се пробва, но като му се скръцне със зъби и е агне, не се е налагало не помня от кога да му се показва даже ръка заплашително.[11:10:32 AM] Peter: незнам, ние на няколко пъти да се предадем, но се крепим с Раче един друг да не се предадем в тази борба[11:11:56 AM] Peter: и аз съм имал много среднощни терзания за тези си постъпки... будил съм Раче посреднощ да си говорим правилно ли е...[11:13:20 AM] Peter: Но мисля да. Понякога се налага иначе ти се качват на главата. Е са тати като го няма и баба и мама ги прави диви и щастливи, особено бабата. А като се прибера е като войник... и да кажеш че е злопаметен не, тати е голяма любов, кучешка даже...[11:14:31 AM] Peter: а баба вече и тя поддава, та казва, че е шляпала дупо понякога, въпреки, че ако и кажехме, че сме се "съветвали с него" тя беше готова нас с раче да ни "съветва"... [11:14:48 AM] Peter: така че - споко, това му се викало по модерно - бебешки пубертет[11:15:12 AM] Peter: дръж здраво, че са ако ги изпущим на 13-15 незнам к’о ше ги правим

        Коментар


          #5
          Ми колега, извинявай ама личното ми мнение е, че това че дъщеря ти явно е по умна и търпелива от теб и не се поддава на начините ти на възпитание - не е повод да я удряш! Това е малко дете - как искаш да се държи! Разбирам да прави някакви наистина големи бели, но това, че не те слуша си е твой проблем - не неин! Промени подхода си, прочети някоя книга! С шамари - най-много да те намрази и вече изобщо да спре да те слуша като стане по голяма!
          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

          Коментар


            #6
            Аделинката не беше такава.......а това ни побърква.

            Коментар


              #7
              Бий и съ ни бой! Бий дупе да не биеш дупище! Не съм го измислил аз нито едното нито другото. Всякаки наченки на инат трябва да се изкореняват в зародиш иначе става неконтролируемо. Пиша си аз, ама не постъпвам така винаги нищо, че и наща е със подобни заложби, проявяващи се от време на време.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Според мен, трябва по-спокойно да приемаш нещата. Споровете с нея за това и онова да ги обръщате по-скоро като на игра. Правилен е подходът на жена ти, спокойствие трябва. Аз бях нервак, преди да се родят децата и сега се улавям, че ставам все по-спокоен, особено след появата на второто. Те са като някаква терапия. Досега, за три години и половина, не е имало момент, в който каката така да ме ядоса, че да си помисля да вдигна ръка, много ми е миличка! Та така, мои разсъждения, но дано ти помогнат, все пак...
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  ............Всякаки наченки на инат трябва да се изкореняват в зародиш иначе става неконтролируемо. .......
                  Именно от това се притеснявам. Много често си задаваме въпроса със Светлето..." - ами като дойде пубертета" ??? Малииииииии

                  Коментар


                    #10
                    Явор Митев написа:
                    kiro_of_the_day написа:
                    ............Всякаки наченки на инат трябва да се изкореняват в зародиш иначе става неконтролируемо. .......
                    Именно от това се притеснявам. Много често си задаваме въпроса със Светлето..." - ами като дойде пубертета" ??? Малииииииии
                    Железен ред и военна дисциплина. И правила непроменящи се по никкави поводи. За последното още се учим с Раче, но се свиква.

                    Коментар


                      #11
                      Правилата и спазването им са най-важното нещо!Аз съм с двама мъже, но наистина малкият е като торнадо и ... никакво зачитане на авторитети!Големият беше спокойно и лесно за гледане дете, но този ще ни види сметката...явно всички са така!
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        #12
                        Re: Бащини неволи....

                        Явор Митев написа:
                        ...От една седмица вече ходя като парцал. Адски ми е мъчно, че я ударих така.
                        Пропуснал си нещо... Като си знаеш човека, е трябвало да е заключена тази врата или другото- майка и от лявата страна, малката от дясната, или най-добре,малката отвътре, но "затапена" от майка си от дясно и със заключена лява врата. Ще отвори и по време на движение, като е палава. Гледай напред и виждай нещата отнапред, нищо друго не можеш да направиш, нещата не могат да се върнат. Не е зле да спортува нещо, умората ...облагородява Да е жива и здрава
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар


                          #13
                          Мда.....така е. Даже до преди малко го обсъждахме този въпрос със Женшена по скайпа. Огромна грешка, че вратите ни са отключени, което разбира се вече не е така.....По принцип си стои на столчето в дясно...майка и слиза зад мен и отива от другата страна, за да я вземе. Точно в момента, в който жена ми отваряше задната дясна врата, наща се шмугна зад мен. Иначе колата се заключва сама над 5 км/ч и съответно се отключва като спра......е тук ми е грешката, че никога не съм предполагал такава глупост да направи. Груба грешка от моя страна.Но нека да не свиваме нещата до конкретният случай. Аз говоря по принцип. А странното е, че мацките от градината ни гледат умно и казват, че в градината е сред най-послушните деца. Явно задържа енергия там и като се събере с нас, я отпуща....и ни побърква.

                          Коментар


                            #14
                            Явор Митев написа:
                            Мда.....така е. Даже до преди малко го обсъждахме този въпрос със Женшена по скайпа. Огромна грешка, че вратите ни са отключени, което разбира се вече не е така.....
                            Аз едно време затова си взех Пунто-то тривратка, въпреки желанията на жената - малката да слиза от колата само когато реша аз и да няма свалящи се стъкла отзад.Сега на Либра-та задните стъкла са заключени за употреба отзад и ги отварям само аз... А каката е научена първата работа като се качи в колата - да слага колана... С малката още го отработваме
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Абе нямате ли "детски" брави на задните врати? Врътваш врътката и става като патрулка, отваря се само отвън... На типото си беше голям кеф, не вярвам да го няма на новите коли дето са толкова обезопасени...

                              Коментар

                              Working...
                              X