Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лазарен принтер за в къщи-евтин :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ванка, железен принтер, ама виж колко му е барабана и за колко време се доставя
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      emzo написа:
      Ванка, железен принтер, ама виж колко му е барабана и за колко време се доставя
      На цената на нов барабан ще си купи пак 2 втори употреби за по 60-80лв. Зареждането е - махаш една капачка и насипваш тонера. Ако си по-сръчен - дори не цапаш, но ако кихнеш междувременно - ставаш негър. Като чуя клиент, че иска принтер - го пращам да си купи от някой хипермаркет - там си ги гледкат и ги избират по красота и цена.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        Още един глас за SAMSUNG ML-1660. Миналата година го купих за 150 лв. Идеален за домашно/рядко ползване. Когато го купувах се двоумях м/у него и Канон. Канон-ът беше по-скъп (малко под 200 лв), но затова пък с по-малка гаранция. Затова избрах Самсунг.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #19
          sok1 написа:
          Още един глас за SAMSUNG ML-1660. Миналата година го купих за 150 лв. Идеален за домашно/рядко ползване. Когато го купувах се двоумях м/у него и Канон. Канон-ът беше по-скъп (малко под 200 лв), но затова пък с по-малка гаранция. Затова избрах Самсунг.
          Няма по-малка гаранция. И двете устройства са с 24 месеца съответствие с договора за продажба според Закона за Защита на Потребителя. Това с 12/24 месеца важи само ако се купува на фирма, но не и ако си го купиш с гаранционна карта на частно лице + касов бон.Канон печата в пъти по-качествено от Самсунг.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            Прегледах набързо мненията... Ето и моето. Лазерен цветен - недей, евтини са вече, но консумативите им са главорезачка, тъщата взеха един Canon i-SENSYS lbp 5000 за 500 лева без да питат и после се оказа, че всяка касета е по 100+ лева, пълнене около 80 лева - замина на боклука накрая без грам угризение. Има достатъчно рекламни студия които не взимат скъпо за цветен печат. За дома си намери една стара машина HP-1010, няма такова животно, през годините няколко такива съм имал в различни работи и няма трошене това, касетката му изкарва няколко хиляди копия и се пълни за 18 пари . Строшен тактв така и не видях. Друга техника която взехме за тъщата, че не искаше втора ръка а нов - Xerox Phaser 3140. Много корава машина се оказа, няколко месеца работи в магазин и още не е пълнена касетата и няма ядове

            Коментар


              #21
              Immortal написа:
              АЗ наскоро бях пред подобна дилема, тъй като стария ми принтер Samsung остана при жена ми, а и касетата му вече беше зареждана 5-6 пъти, а новата е 120 лв.Купих си нов Samsung за 99 лв. Ползвам го средно-професионално.... Разпечатвам чат-пат дипломни работи, курсови работи и др...Ето такъвИначе предпочитам Canon, заслужават си повечето пари.
              И аз като теб направих , само че взех SAMSUNG ML-1670 пак за 99лв с 24 месеца гаранция Не откривам разлики , някой запознат може да каже 2-3 думи Компактен е , работи бързо и ще го ползвам рядко . За това не се хвърлях на скъпи принтери . Размери на око - 35 см дължина на 23 см широчина - тегло 4 кг Майка ми ползва подобен такъв служебен вече доста време и работи на сериозно натоварване и за сега се държи добре . Иначе до колегата пуснал темата , да , продават ги с разни демо тонери . Модела го дават за 1500 стр , пишат че демо тонера е за 750 стр , но продавача ме предупреди че реално е за около 1/3 от 1500 ...От Канон като техника имам добри впечатления , но принтерите им не знам как са ...
              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

              Коментар


                #22
                Пак повтарям, че Бубачко тука внася смут.БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ ОТ НР!!!!И да се аргументирам:1. Много тежки драйвери, на по-слаби компютри се усеща осезаемо.2. Напълно алогичен софтуер - пример - свършват ти листите - онова спира и чака...слагаш листи, то пак чака, иска специално внимание... Самсунга НАПРИМЕР като му сложиш новите листи, се усеща че си ги сложил и си продължава каквото е правил преди. Без допълнителна твоя намеса. 3. МНОГО СЕ ЧУПЯТ (противно на изказването на Бубачко). В офиса сме сменили досега 3 от серията НР 10хх. В момента сме с един 1018, който ми лази по нервите, ама шефа като е вироглав и не слуша... Да не кажете, че говоря напразно - ето какво имам инсталирано на този комп:
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #23
                  Имам един цветен Canon BJC-1000, мастилен, който си купихме с част от парите събрани на годежа - през лятото на 1999. Още работи безпроблемно.Толкова за принтерите на Canon.

                  Коментар


                    #24
                    Immortal написа:
                    Имам един цветен Canon BJC-1000, мастилен, който си купихме с част от парите събрани на годежа - през лятото на 1999. Още работи безпроблемно.Толкова за принтерите на Canon.
                    Аз съм с Canon FAX L300 - стара антична машина - факс, копир, принтер, няма скенер. Но консуматива е без чипове-мипове и един барабан е 5лв, сменя се на 3-4 пълнения. Печата като нов, а преди 4 години го купих втора употреба. Докато мога - препоръчвам Канон, а като не ме слушат - Самсунг и производните му. Някои Ксерокси дето са си самсунг обаче са гадни - чип, смарткарта и бутилка тонер са нужни за зареждане - 80лв... и нагоре...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      bubachko написа:
                      i-SENSYS lbp 5000 за 500 лева ................... всяка касета е по 100+ лева, пълнене около 80 лева
                      Пълнене черна касета - 66лв.цветна - 66лв цени от голяма фирма в браншаСам да си я заредиш:ресет чип - 8лвтонер жълт, сиан, магента, черен Статик - 18лвНа цвят - 26лв.Цените са крайно клиентски.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        То хубууу , ма никои нищо не каза за "моя" лексмарк канони, самсунги, хп,..... няма да дам 100 лв за 500 копия и после да тичам да търся тонери и да го чипват или резетват щото и тва си е пари. Зареждането на лексмарк е 40 лева, няма чип няма дявол, кара 3000-4000 копия, не че ще ги направя, и тва за 110лв. На какво основания да си купя самсунг или канон с касета с тонер колкото за 2 листа пълномощно? Та кажете как е лексмарк като машина? Тоя които ми предлагат е с нов валяк и пълна касета и 12м гаранция. Без следи от употреба по външния вид, черен само не му харесвам че не е много малък ама все ще го сместя някъде припомням модела 342N
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #27
                          Вземай смело.Барабан - 18лв Статикпочистващ нож - 13лв.Чип 3000к. - 8.40лвЧип 6000к. - 10лв.Тонер 3000к - 10лв..Тонер 6000к. - 16лв.Сваля се касетата, вади се капачката и се изсипва тонера, чипа е хванат с болт или с довйно лепящо тиксо.Резервни части има всякакви.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #28
                            Благодаря Еmzo , те такъв отговор чаках кратко точно ясно
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #29
                              А някой би ли обяснил, даже ако има и снимки как се зарежда вкъщи тонер. Интересно ми е - не хвърчи ли много, в каква опаковка е и т.н. Че и аз имам подобна дилема, само дето търся и скенер да има, колкото и да не ми се иска 3в1 устройство.

                              Коментар


                                #30
                                Продава се в бутилки, примерно от 80гр за 2000 копия.Продават се и мини фунийки, завива се на бутилката и директно се изсипва в касетата, пак според зависи.Предварително се разклаща добре и после се изсипва много лесно.Изцапаш ли се - мие се само с вода, за разлика от мастилата.Води се канцерогенен, не е желателно да се вдишва.p.s. - http://www.youtube.com/watch?v=tvPqJDgL1u0
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X