Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лазарен принтер за в къщи-евтин :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лазарен принтер за в къщи-евтин :)

    Колеги даите акъл за принтер за в къщи, малък спретнат, черно бял, па що не и цветен, може и втора ръка. До тук квото разбрах е да няма чип касетата , макар че и да има гледам ги лекуват. Принтера ще се използва смешно малко да не казвам почти никога, ама ми писна чат пат за 2-3 страници да обикалям квартала като латав, или да си свалям лаптопа при колата за д агледам некоя схема. Вече изхвърлих два мастилено струнии дет им се запекоха главите. Та ся искам един лазерен дет и 1 година да не бачка нищо да му няма. Тва колко копия ще праи с една касета не ме интересува или поне така си мисля, щото аз 2000 сигур за 5 години няма ги направя. До колкото разбрах новите се продават с много малко тонер, а после зареждането не е много евтино 60-70 лв. Казваите коя е машината за мен Да добавя, може и мултифункциунално у-во гледам на самсунг едни по 219 лева и зареждането на касетата е 40 лева + резет на чипа .
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Аз от моя скромен опит на прост потребител като теб препоръчвам Канон и отричам Hp.Препоръчвам ти да си помислиш дали изобщо имаш нужда от мултифункционално устройство. Аз си мислех, че имам, но реално не ми трябваше изобщо. Ако трябваше да се сканира нещо щракам с фотоапарата. Разликата в парите според не си струва, ако ще се ползва рядко.

    Коментар


      #3
      Прав си, докато ти си писал поста, аз разумих за ко ли да дам още 120 лева за некъв скенер, като ако ми потрябва читав в фото има, ако ли не пък в къщи с фотоапарата ще ги щракам ако чааааккк толкова се наложи. Начи оставаме на вариант само принтер, дали нов или втора ръка е друг въпрос.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Харесваш си принтер според бюджета, след това отиваш в няколко фирми и питаш за колко пари ще ти пълнят касетата.Щото има вариант принтер 100лв, пълнене 70лв
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Абе вземи си едно мулти-устройство, все някога ще ти се наложи. По-добре да имаш и рядко да го ползваш, отколкото да нямаш и да се наложи. Аз си взех преди няколко години HP F-380. Чудесна работа върши за у дома. Като ми трябва - сканирам си, като имам нужда от ксерокс - само натискам едно копче, без да работи компютър. Сигурно всички са така. Недостатък е скъпата цена на 1 черно-бяла страница. Консуматив - черна глава номер 21 струва над 20 лв, пълненето е някъде 6-7 лева, по спомен, стига за 120-150 страници. Цветната му е номер 22. И разбира се - не е лазерен. Изхвърлих вече една глава заради пресъхване или както там се нарича. Ако вземаш само черно бял - тея евтините лазерни модели на HP: 1016 ли беше, 1020 ли беше... струват 120-140 лв.

          Коментар


            #6
            Никога НР!АЗ наскоро бях пред подобна дилема, тъй като стария ми принтер Samsung остана при жена ми, а и касетата му вече беше зареждана 5-6 пъти, а новата е 120 лв.Купих си нов Samsung за 99 лв. Ползвам го средно-професионално.... Разпечатвам чат-пат дипломни работи, курсови работи и др...Ето такъвИначе предпочитам Canon, заслужават си повечето пари.

            Коментар


              #7
              Точно за такъв самсунг се чудех, преди малко мои познат които се занимава с компове ми предложи това: http://www.rmania.net/drugi-lexmark-e342n-412.html lexmark 342n с сменен валяк, и пълна тонер касета за около 4000 копия с 12 месеца гаранция , в отличен външен и вътрешен вид за 110 лева. Тва ми мяса сериозна машина която аз едва ли ще захраня и 5 % от капацитета и , ама какво ще кажете не е ли по добре от некои нов ама калпав? аа и още нещо тоя имал връзка по лан мрежа и мога си печатам без да връзвам компа към него
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                ML-1660 е удачен избор за домашен, има моднат фирмуер и по този начин при зареждането на касетата, чиповете отпадат.Тонера за едно зареждане е от 6 до 12лв., според вида/марката му.Самото зареждане е лесно и всеки фиатаджия би следвало да се справи
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Е това последното което си казал не е съвсем така. Пак ще ти е вързан компютъра към принтера обаче през мрежа, на което в твоя случай не виждам някакво предимство.

                  Коментар


                    #10
                    Тъи де, предимство ми е щото съм с лап топ, а в тая стая която съм постоянно няма място и за принтер, него мога го хакна в другата стая при рутера и кат се наложи нещо да не мъкна лаптопа там да връзвам кабели а само го вкл. и печатам
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Това вече е друго нещо и има смисъл.

                      Коментар


                        #12
                        Колегите дават правилни съвети, но кой да слуша. Избягвай IBM екзотиката кръстена Lexmark - ако не планираш като му изразходваш консуматива да го изхвърлиш. Истинският принтер е марка Canon. Алтернативен за евтино зареждане - Samsung. Евтин цветен на промоция - Epson - цена под 200лв. Изпечатваш му тонера и го хвърляш.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам Canon MP 600, вярно че когато го вземах дадох около 500лв. обаче никакви проблеми нямам с него.Принтирам си ,сканирам също, каквото ми е кеф, използвам го за домашни условия и за слубени цели,мастилото му не е никак евтино/4-те патрона са към 80лв/ ,но когато нещо ми върши идеална работа, без пари няма как.Моя съвет е КАНОН.

                          Коментар


                            #14
                            За мастилено струен и дума да не става, два канона хвърлих вече заради невъзможност за честа употреба. Другото което е що да си купя нов от магазина кат те имат тонер за 500-700 копия. После чипване пълнене разправии. вземам един лексмарк за 100 леа с 6000 копия в него и после ако ще го хвърлям Мерси за съветите колеги решено е
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              Колега е това е твоето решение на проблема.http://www.printers-bg.com/laser/pri...0.htmlимам същия от както съм го взел ( нищо че е втора употреба) съм го зареждал два пъти (сам, зареждането е супер лесно) и печати перфектно.
                              AUDI 1.8 20V TURBO
                              ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X