Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плащане на фиш,глоба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Плащане на фиш,глоба

    Здравейте колеги в петък вечерта на 09.09.11г. ми вдигнаха колата за неправилно паркиране.Като отидох да си я прибера от паркинги и гаражи,естествено заплатих си глобата но ми написаха и фиш за 20лв. който трябва да се заплати в седемдневен срок.Въпросът ми е следния,тъй като след проверката на номера на фиша в сайта на МВР,до днес 12.09.11г.излиза че няма такъв фиш,се чудя дали да бързам да го платя или докато не го видя въведен в сайта на МВР,да не предприемам нищо.

    #2
    Re: Плащане на фиш,глоба

    Е ти очакваш събота и неделя някой да го обработва ли ?

    Коментар


      #3
      Re: Плащане на фиш,глоба

      Pchelata написа:
      ,да не предприемам нищо.
      Не предприемай нищо, нито ако не го видиш, нито ако го видиш....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        мен ако питаш недей да плащатш аз фишове глоби неплащам и не съм умрял
        Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

        Коментар


          #5
          Преди 2 месеца ми написаха фиш.Излезе след около 5-6 дена.Не съм го плащал.Свиркай си и тва е.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            Ако може да използвам темата на автора,за да не пускам нова подобна.Карам с изтекъл акт,ако ме спрът и ме пипнат с изтеклия акт какво ме чака по закон ?
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              Знам че за нещо от сорта беше 10 кинта, но дали не беше ако караш без документи само......пише го в ЗДП порови се и го намери....
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #8
                Re: Плащане на фиш,глоба

                Pchelata написа:
                Здравейте колеги в петък вечерта на 09.09.11г. ми вдигнаха колата за неправилно паркиране.Като отидох да си я прибера от паркинги и гаражи,естествено заплатих си глобата но ми написаха и фиш за 20лв. който трябва да се заплати в седемдневен срок.Въпросът ми е следния,тъй като след проверката на номера на фиша в сайта на МВР,до днес 12.09.11г.излиза че няма такъв фиш,се чудя дали да бързам да го платя или докато не го видя въведен в сайта на МВР,да не предприемам нищо.
                фиша няма и да ти излезе в сайта на МВР, щото тези дето са ти вдигнали колата са от общината и фиша трябва да си го платиш там където си плащаш местните данъци и такси. догодина като отидеш да си плащаш данъците, ще ти излезе да плащаш и акта - щото от фиш автоматично ще е станал акт ако не го платиш в 7 дневния срок - обикновено е 50 лева...п.п. хора, правете разлика между глоби от КАТ, които влизат в РЕПУБЛИКАНСКИЯ БЮДЖЕТ и глоби от разни общински служби, които влизат в ОБЩИНСКИЯ БЮДЖЕТ!!!
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Re: Плащане на фиш,глоба

                  donnna написа:
                  фиша няма и да ти излезе в сайта на МВР, щото тези дето са ти вдигнали колата са от общината и фиша трябва да си го платиш там където си плащаш местните данъци и такси. догодина като отидеш да си плащаш данъците, ще ти излезе да плащаш и акта - щото от фиш автоматично ще е станал акт ако не го платиш в 7 дневния срок - обикновено е 50 лева...п.п. хора, правете разлика между глоби от КАТ, които влизат в РЕПУБЛИКАНСКИЯ БЮДЖЕТ и глоби от разни общински служби, които влизат в ОБЩИНСКИЯ БЮДЖЕТ!!!
                  Не е баш така,най-отгоре на фиша с големи букви си пише МИНИСТЕРСТВО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ.Това че общината ми е вдигнала колата няма нищо общо с фиша който го пише служител на КАТ,не напразно във всеки такъв пункт има и полицай който ти иска и синия талон при проверка на документите,защото общината няма това право.А и във фиша е посочена банкова сметка на МВР-то,по която да преведеш сумата.Цитат от интернет.
                  1. В полза на: -> МВР2.IBAN и BIC на банката: -> преписват се тези, упоменати в долния край на фиша3. При банка: -> името на банката, на която е BIC кода (при мен СиБанк)4. Сума -> пишете колко ви е глобата в лева5. Вносител -> името на човека, на който е издаден фиша6. Основание за внасяне: вид плащане : 115000; номер на фиша: Серия А, N;04547856.1. вид плащане: -> в долния край на фиша ги има номерата : например: 1150006.2. номер на фиша -> пише се номера на фиша (не забравяйте да сложите серията)

                  Коментар


                    #10
                    Имай предвид, че ако не го платиш и ти трябва документ за липса на задължения за нещо си, ще се наложи да го плащаш с лихвите. Да не останеш тогава много учуден какво имаш да плащаш Освен това могат да ти запорират заплатата и да ти разпродадат имуществото, но до там има много път да се извърви. Аз лично бих те посъветвала да ги платиш 20те лева, вместо да те спънат за кредит или друго - просто няма как да избягаш
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      Аз лично бих те посъветвала да ги платиш 20те лева, вместо да те спънат за кредит или друго - просто няма как да избягаш
                      Разбира се че ще платя фиша,20лв.не са кой знае какво,просто чаках да се появи в сайта за да съм сигурен че е въведен а не да си дам парите без да има за какво.Преди малко като проверявах отново в сайта,видях че вече се е появил,така че утре това ще ми е първата работа.

                      Коментар


                        #12
                        ele написа:
                        Имай предвид, че ако не го платиш и ти трябва документ за липса на задължения за нещо си, ще се наложи да го плащаш с лихвите. Да не останеш тогава много учуден какво имаш да плащаш Освен това могат да ти запорират заплатата и да ти разпродадат имуществото, но до там има много път да се извърви. Аз лично бих те посъветвала да ги платиш 20те лева, вместо да те спънат за кредит или друго - просто няма как да избягаш
                        За глоба във връзка със ЗАН до запориране и разпродажби не може да се стигне.Но наистина, все някъде ще потрябва документ за липса на задължения и тогава ще си ги плати, като пич. За това - прецени си сам. Аз не познавам някой, който да не си е платил на държавата.

                        Коментар


                          #13
                          PASSARELLA написа:
                          Аз не познавам някой, който да не си е платил на държавата.
                          Приятно ми е, Николай Димитров.......някак си нескромно ми е да кажа какво точно не съм и платил, но при настояване бих изредил.....
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            Аз имам фиш от 1 година и половина вече .... и нито стотинка не съм дал.
                            Fiat Brava 1.9 TD 75

                            Коментар


                              #15
                              Имат давност тия неща нали?

                              Коментар

                              Working...
                              X