Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хубаво озвучение в колата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хубаво озвучение в колата?

    ...

    #2
    аз отзад на кората съм с PIONEER TS-А2011, те са по 90вата едната и свирят добре, но за тях ти трябва усилвателче. А отпред за вратите и таблото няма нужда да слагаш каквото и да е. При мен тези на вратите не се чуват че свирят като нагаза задните
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        незнам как ще получиш ефекта стерео, като сложиш по- голями колони от зад, но ти си решаваш.А иначе приди бях гледал едни TS-A2010 в технополис и бяха около 150-170лв. но беше преди около 5-6 месеца. А и незнам точно каква е разликата с мойте.
        Tofas- Sahin 1.6 карб.

        Коментар


          #5
          съвет от мен: смяна на фабричното касетофонче с по ново цд може и мп3 за 200-250 лв спокойно 4 х50в, след това усилвател с една туба може по малка 10ка и ти казвам ще се получи мн добър звук!
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                виж к’во за тия пари избий си от главата, че ще имаш саунд! ако ги нямаш сега поне вземи хубаво ЦД има добри Пайнери за по 200-250 лв, пък в последствие ще добавяш.Казвам ти от личен опит. И аз исках да мина с 200-300 лв, но впоследствие стигнах до 800 даже и малко отгоре Е спор няма, че в момента музиката в колата ми е мн добра - качествен и чист звук, добре балансиран и доста силен за слушане В КОЛАТА !
                Fiat Bravo 1.9 TD100

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Коментар


                    #10
                    Нали ти казвам говоря от опит. Ак онямаш парите сега вземи първо само една добре МП3ка и в последствие ще допълниш картинката
                    Fiat Bravo 1.9 TD100

                    Коментар


                      #11
                      Ами аз се возех в едно такси, на фирмата Йес & Йелоу, колата мисля шевролет беше, там имаше невероятен стерео звук, но наистина стерео. Момчето каза, че нищо не е пипано. Две колонки на таблото и две колконки отзад - всичко оригинално, нищо допълнително монтирано!!! Но звука наистина си беше стерео!!! По скоро такъв ефект търси колегата sven, а и аз де
                      Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                      Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                      Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                      Коментар


                        #12
                        Sven- кажи последно какво искаш да е- стерео или да има сила. Ако искаш да е стерео си вземи едно СД 4х50В и маркови колонки (разликата между марковите и ментетата е меко казано огромна, казвам го от личен опит). А пък ако искаш да е силна музиката сложи две колони на кората и едно басче в багажника, отпред при този вариянт колоните са излишни.
                        Tofas- Sahin 1.6 карб.

                        Коментар


                          #13
                          Много добри предложения, а за предни-задни - почти всички радиа имат такава настройка Fade FR (front-rear) и се настройва кои да свирят по-силно и кои по-слабо ...

                          Коментар


                            #14
                            Много добър звук се получава с двукомпонентна система - бас в предните врати и пищалки в таблото (или горе във вратата).Карам служебен Орел с такава система (фабрично) и въпреки, че е с касетка свири много силно и качествено (по скоро на радиото).Много е важно да се слагат говорители спрямо обема в колата Аз на моето Пунто взех отпред Alpine 8.7cm (в таблото) и отзад на кората съм с Heliх-Brax 6x9".Захранват се със Панасоник 5303. Всичко ми излезе около 540лв. с монтажа на касетофона и колоните.В момента не може да се слуша повече от половината Аз лично чак такъв ефект не очаквах. Басът като удари имам чуството, че 10-ка имам в багажника Усилвател не съм слагал, защото няма нужда, все пак жена ми я кара тази кола в повечето време и на нея не и трябва нещо по-силно от това
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Ако искаш да имаш силен и плътен звук за що годе евтини пари си вземи 2 комплекта еднакви 6/9 инчови колони и ги нареди отзад на някаква кора направена от ПДЧ или друг плътен материал. Гарантирам ти че това ще е най-качествения и силен звук без усилвател. Единствения минус е че се концентрира само отзад звука, но пък за сметка ще е толкова силен че няма да ти прави впечатление Така ми беше музиката в една от предишните коли, и всеки ме питаше дали имам усилвател и каса

                              Коментар

                              Working...
                              X