Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уличен джигит - престъпник, военен уличен джигит - герой!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ls1 написа:
    Ако военен влезе в кръчма, извади калашника, изтрепе 20 човека, след това завърже престрелка с полицията която го убие - пак ли военни почести на погребението?
    Този въпрос може да се отнесе до разписалия заповедта за влизане в сила на документа с който се уреждат на кой и кога какви почести се полагат както и тези които са го гласували и след което е обнародван в държавен вестник.Не вярвайте на журналистите.Камиона бил цистерна ала бала седлови влекач без полуремаркето/стар влекач, който стои на платното близо до кръстовището.Именно в него се ударили младежите./.Стрелката на километража била на 150 останала ще се съглася ако Алфата е била с двигателите 2,5 или 3,2 GTA.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #32
      Е и 2.4жтд става.И аз леко неудоумявам от какъф зор го раздухват толкова с тези почести.От една страна да млади са военни са , но това как са загинали не се връзва с почестите и доста хора го разбират така
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #33
        Tornado написа:
        ls1 написа:
        Ако военен влезе в кръчма, извади калашника, изтрепе 20 човека, след това завърже престрелка с полицията която го убие - пак ли военни почести на погребението?
        Този въпрос може да се отнесе до разписалия заповедта за влизане в сила на документа с който се уреждат на кой и кога какви почести се полагат както и тези които са го гласували и след което е обнародван в държавен вестник.Не вярвайте на журналистите.Камиона бил цистерна ала бала седлови влекач без полуремаркето/стар влекач, който стои на платното близо до кръстовището.Именно в него се ударили младежите./.Стрелката на километража била на 150 останала ще се съглася ако Алфата е била с двигателите 2,5 или 3,2 GTA.
        Ники като тръгна отдолу от светофара на пазара и с моя сдухан 1.6 ТС още на бившия пионерски дом ще съм с над 100, а от там до Петрола е около 1 километър и аз ще успея да вдигна 150 ако се напъна. Това при условие че съм спрял на светофара. Като се има в предвид , че той по това време не е работел са минали от там поне с 60-70. Толкова си позволява мястото там иначе си в пазара. Като добавим че са били и с 2.0 ТС, може и повечко да са вдигнали. Широчината на пътя позволява да се разминат 4 ри коли дори и с паркирания камион, радуиса на завоя е много голям и с Афа 156 може да се вземе без проблем и със 150 км/ч. При една адекватна реакция от страна на водача и при тази скорост са щели да си минат без проблеми и на 100 % съм сигурен, че това е правено многократно от него. Относно военните почести, точно вие самите военни би трябвало да поискате преразглеждане на закона за тези ритуали, защото за мен не е нормално да се приравнява момчето загинало в мисия с примерно естествената кончина на някой, който не е излизал от канцеларията и е забравил как се хваща автомат.За мен досега погребение с военни почести означаваше най-високо признание от Държавата, а то какво било, рутинна процедура на която не подлежат само самоубииците в армията. Сигурно така са мислили и повечето колеги извън системата на МО и за съжаление тази случка промени тези представи.

        Коментар


          #34
          stenli написа:
          Ако бъдем логични и на двамата трябва да пише самоубиство - на шофьора за поведението му на пътя и на пътуващия, за това че е седнал да пътува с него.
          И не само, че е седнал да пътува, а като е видял скоростта - че не е предложил намаляване на същата. Общо взето това с военните почести специално за двама "кадети" (кандидат военни в случая) си е чисто и просто популизъм. Според "колега" на загиналите шофьорът си обичал колата. Странно, аз си обичам живота, обичам себе си, синът си, а понякога и жената. Но колата - определено не я обичам.
          PASSARELLA написа:
          ele написа:
          Прав е колегата да се възмущава - какво тези мъже са направили за държавата, че да ги погребват с почести, освен че не са повлекли още хора в гроба?...
          В определени моменти от историята ни, щеше да се озовеш на едно място с много други като теб, където щяха да ти се случват разни работи...за подобно изречение. Но за съжаление историята ни е в момента в който сме граждани на Цървуландия и ти можеш да кажеш такова нещо - на пук на това, ще ги погребат с почести.Загинали са двама войници на България, ЕС и НАТО.Гражданко!
          В грешка си - кандидат войници са били. Аз съм бивш войник, а и сержант от запаса. Служил съм на Родината точно толкова, колкото и те (като срок, като сложност - повече). Дали ако се трясна с 200 в цистерна някой ще ми отдаде почести? WTF? НАТО? Алооо, кво НАТО, къв ЕС? Кви 5лв?Какво общо имат НАТО, ЕС, Родината с един безумец зад волана??? А ако не беше толкова рано сабахлянта, а ако по улиците имаше хора и бяха отнесли със себе си още невинни люде??? Тогава и медал за храброст щеше сигурно да ти хареса ако имат???
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #35
            Жалко за момчетата, мир на праха им.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #36
              jenshen73 написа:
              ...
              И аз като теб, само дето съм офицер и също като теб имам доста спомени от далечната 1980 г.Във всяко военно училище има образи като този. Докато бях в Шумен (военното училище) имаше няколко курсанти, които неможеха да влязат през портала! Стигаха до дежурния и увисваха на вратът му с думите - " Много съм пиян! Предавам се!" :D През Март в Велико Търново бях свидетел как един Смарт мина от "Царевец" към пощата с около 120 км/ч и за малко да ни сгази с жената в 23 часа. Направо да не повярва човек при спускане на пълна газ, каква скорост може да вдигне един "куфар" с колелца!
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                #37
                Поредната тема в която се говорят маса глупости, и всеки се чуди кво да измисли......- Що били погребани едикакси - ми щот са ора, и виновни да са кво - да ги залеят с бензин на място и да ги запалят ли бре, баси възоснова на некви скапани новини кви изводи се правят......- Били пили, били насрани......ми ше ме извинявате, но тва са стандартните клишета дето медиите пишат, за да е скапаната новина която четете по атрактивна и да достигне по дълбоко до зомбираните съзнания.......- Ако беше написано че са влезли в дупка и затва са се претрепали, ся щяхте да плюете скапаната държава и още почести щяха да се искат.....- Ако не знаете колко неща могат да предизвикат напускането на една кола на пътя и забиването и в цистерна, дърво или квото и да е, мога да отделя към 40 минути за да ги изброя......да речем че клиширано им е гръмнала гума, или бидейки Алфа 156 и се е скъсал шарнир на горния носач.......и двете неща предизвикват загуба на управление......ако приемем тия възможности за вероятни, тогава почестите оправдани ли са?
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #38
                  Не ги питай, защото никой от тях не е бил там - но всички са информирани и компетентни и възмутени примерни шефьори...Молим ти се.

                  Коментар


                    #39
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    Поредната тема в която се говорят маса глупости, и всеки се чуди кво да измисли......- Що били погребани едикакси - ми щот са ора, и виновни да са кво - да ги залеят с бензин на място и да ги запалят ли бре, баси възоснова на некви скапани новини кви изводи се правят......- Били пили, били насрани......ми ше ме извинявате, но тва са стандартните клишета дето медиите пишат, за да е скапаната новина която четете по атрактивна и да достигне по дълбоко до зомбираните съзнания.......- Ако беше написано че са влезли в дупка и затва са се претрепали, ся щяхте да плюете скапаната държава и още почести щяха да се искат.....- Ако не знаете колко неща могат да предизвикат напускането на една кола на пътя и забиването и в цистерна, дърво или квото и да е, мога да отделя към 40 минути за да ги изброя......да речем че клиширано им е гръмнала гума, или бидейки Алфа 156 и се е скъсал шарнир на горния носач.......и двете неща предизвикват загуба на управление......ако приемем тия възможности за вероятни, тогава почестите оправдани ли са?
                    Не
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #40
                      ФЕРАРИСТ написа:
                      Поредната тема в която се говорят маса глупости, и всеки се чуди кво да измисли......- Що били погребани едикакси - ми щот са ора, и виновни да са кво - да ги залеят с бензин на място и да ги запалят ли бре, баси възоснова на некви скапани новини кви изводи се правят......- Били пили, били насрани......ми ше ме извинявате, но тва са стандартните клишета дето медиите пишат, за да е скапаната новина която четете по атрактивна и да достигне по дълбоко до зомбираните съзнания.......- Ако беше написано че са влезли в дупка и затва са се претрепали, ся щяхте да плюете скапаната държава и още почести щяха да се искат.....- Ако не знаете колко неща могат да предизвикат напускането на една кола на пътя и забиването и в цистерна, дърво или квото и да е, мога да отделя към 40 минути за да ги изброя......да речем че клиширано им е гръмнала гума, или бидейки Алфа 156 и се е скъсал шарнир на горния носач.......и двете неща предизвикват загуба на управление......ако приемем тия възможности за вероятни, тогава почестите оправдани ли са?
                      хубаво ги казваш тия неща съгласен съм , ама че са карали с превишена скорост - това не може да се отрече....
                      Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                      ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                      Коментар


                        #41
                        ФЕРАРИСТ написа:
                        Поредната тема в която се говорят маса глупости, и всеки се чуди кво да измисли......- Що били погребани едикакси - ми щот са ора, и виновни да са кво - да ги залеят с бензин на място и да ги запалят ли бре, баси възоснова на некви скапани новини кви изводи се правят......- Били пили, били насрани......ми ше ме извинявате, но тва са стандартните клишета дето медиите пишат, за да е скапаната новина която четете по атрактивна и да достигне по дълбоко до зомбираните съзнания.......- Ако беше написано че са влезли в дупка и затва са се претрепали, ся щяхте да плюете скапаната държава и още почести щяха да се искат.....- Ако не знаете колко неща могат да предизвикат напускането на една кола на пътя и забиването и в цистерна, дърво или квото и да е, мога да отделя към 40 минути за да ги изброя......да речем че клиширано им е гръмнала гума, или бидейки Алфа 156 и се е скъсал шарнир на горния носач.......и двете неща предизвикват загуба на управление......ако приемем тия възможности за вероятни, тогава почестите оправдани ли са?
                        Все още е военна тайна дали са пили или не и никъде в медиите не е упоменато. За сведение кръвна проба за алкохол се прави за 2 часа. По този учатък минавам десетки пъти на ден и е едно от малкото равни места в Търново.Ако ще и колелото да ти падне ако караш с 60 - 70 км/ч точно на това място няма да ти се случи това.Усилено се коментира, че на въпросните господа кандидат офицери са осуетили полицейска проверка /не са спрели на подаден сигнал от пътен полицай/ около 2 км. преди инцидента.Та пак да поясня за неразбралите - темата не касае поведението на двата загинали, а решението на някой умник с фуражка на главата да приравни всички военни с истинските герои на България. Имам предложение да заключим темата и ако има желаещи да продължим дискусия по върпоса що е то Българска армия, каква функция изпълняват служителите и заслужават ли всичките привилегии, които получават от нас данъкоплатците. Можем ли да разичтаме на тази институция и куп други въпроси които предизвика тази случка в мен.

                        Коментар


                          #42
                          Щом създателя на темата желае да заключим темата ОК.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар

                          Working...
                          X