Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уличен джигит - престъпник, военен уличен джигит - герой!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Краси, колега, доколкото разбирам от първият пост на колегата "stenli", той не се възмущава от постъпката на двамата курсанти. Него го дразни решението на някой висш военен да им отдаде военни почести и аз подкрепям възмущението на колегата "stenli".
    ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

    FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

    Коментар


      #17
      T_SHOW написа:
      Краси, колега, доколкото разбирам от първият пост на колегата "stenli", той не се възмущава от постъпката на двамата курсанти. Него го дразни решението на някой висш военен да им отдаде военни почести и аз подкрепям възмущението на колегата "stenli".
      Точно това е идеята на темата.

      Коментар


        #18
        Re: Уличен джигит - престъпник, военен уличен джигит - герой

        stenli написа:
        От снощи се чудя кой болен мозък с шапка на главата може да измисли това. http://news.data.bg/2/bulgaria/258663/. Ще погребват с военни почести загиналите курсанти във Велико Търново при катастрофа с личен автомобил с превишена скорост и незнайно защо все още премълчавана повече от 24 часа информация за това дали е бил употребен и алкохол. Да почиват в мир момчетата, но за мен това е една подигравка с паметта на хилядите Български Воини загинали за нашата Родина.
        Мир на праха им.Военни почести при погребение на военнослужещи се отдават при съгласие на родителите или близките на починалите. член 615 от Устава за войсковата служба на въоръжените сили на Република БългарияНезависимо от начина по които е настъпила смъртта съгласно този член се полага въпросния ритуал.Алкохолната проба от взета кръв поне в Казанлък става готова след около седмица.Не знам във В.Търново как е ,но не знам защо давате толкова зор да разберете колко промила е.Изхождайки от това което написах не смятам ,че заглавието на темата е подходящо.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Разбирам идеята на темата ,но в нея се промъкнаха и мнения за това кой бил виновен и тн.Та затова и мнението ми е такова.Не сме съдии на ничий живот и неговата кончина.Разбирам възмущението за военната глупост,но никъде не видях тя да е потвърдена официално.В такъв случай няма как да гадая вярна ли е тази информация.Докато това не се случи или потвърди не виждам срещу какво да роптая.Или поне няма да го направя на база журналистически сензации.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #20
            Ето копие и от устава за да не говорим празни приказки."Чл. 615. (1) Военни почести при погребение на военнослужещи се отдават при съгласие на родителите или близките на починалите.(2) За отдаване на военни почести при погребение на военнослужещи се назначава почетен ескорт. Военни почести не се отдават, когато смъртта е настъпила в резултат на самоубийство."

            Коментар


              #21
              stenli написа:
              Ето копие и от устава за да не говорим празни приказки."Чл. 615. (1) Военни почести при погребение на военнослужещи се отдават при съгласие на родителите или близките на починалите.(2) За отдаване на военни почести при погребение на военнослужещи се назначава почетен ескорт. Военни почести не се отдават, когато смъртта е настъпила в резултат на самоубийство."
              Съгласен съм ,но дали в смъртните им актове на мястото за причина ще пише самоубийство?
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #22
                Tornado написа:
                stenli написа:
                Ето копие и от устава за да не говорим празни приказки."Чл. 615. (1) Военни почести при погребение на военнослужещи се отдават при съгласие на родителите или близките на починалите.(2) За отдаване на военни почести при погребение на военнослужещи се назначава почетен ескорт. Военни почести не се отдават, когато смъртта е настъпила в резултат на самоубийство."
                Съгласен съм ,но дали в смъртните им актове на мястото за причина ще пише самоубийство?
                Ако бъдем логични и на двамата трябва да пише самоубиство - на шофьора за поведението му на пътя и на пътуващия, за това че е седнал да пътува с него.

                Коментар


                  #23
                  ele написа:
                  quintessenz: Според теб шофирането е късмет така ли? Палиш, натискаш педала, стискаш очите и каквото сабя покаже? Вместо да шифираш, пускай тото - поне няма да ти навреди. П.П. не ме разбирайте погрешно, жалко е, че толкова млади хора са си отишли. Но и аз не мога да приема да ги погребват като герои.
                  а не е ли каквото сабя покаже както и да караш? Сигурен ли си винаги че ще стигнеш там за където си тръгнал? Знаеш ли кой се задава срещу теб? Не че одобравям постъпката му рискувал човека ко да се напраи заминал си ще ги погребват като герои.. еми възмущаваш се и аз съм възмутен... а трябва ли да се прави тема да се плюе по това? ако имах правата съм я заключил тая тема....пп и да не пропускаме факта както каза Краси че тва може да е просто измислица на медиите за да могат да направят новина което го забелязвам все по-често.. от нищо да праят нещо..
                  Haters Gonna Hate

                  Коментар


                    #24
                    ele написа:
                    Прав е колегата да се възмущава - какво тези мъже са направили за държавата, че да ги погребват с почести, освен че не са повлекли още хора в гроба?...
                    В определени моменти от историята ни, щеше да се озовеш на едно място с много други като теб, където щяха да ти се случват разни работи...за подобно изречение. Но за съжаление историята ни е в момента в който сме граждани на Цървуландия и ти можеш да кажеш такова нещо - на пук на това, ще ги погребат с почести.Загинали са двама войници на България, ЕС и НАТО.Гражданко!

                    Коментар


                      #25
                      quintessenz: Много хора не стигат до крайната точка точно защото има такива самозабравили се, които натискат газта без да мислят. Това не означава, че трябва да се крием като мишки.PASSARELLA: Ние теб те разбрахме, че си опозиция, независмо кой какво казва, и си абсолютно -против изразяването на собствено мнение, ако не съвпада с твоето. Според теб тези двамата трябва да са на една линия със загиналите в мисия ли? А другите, които всеки ден загиват по пътищата? Тях какво? Явно нищо, щото нямали честта да бъдат войници.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        Аз съм ти посочил с точно кое не съм съгласен, видно е ского не съм съгласен и ти обясних, защо не съм съгласен. Това не е против собственото ти мнение. Това е собственото ми мнение за твоето собствено мнение. Също така - тук не става дума за другите, и за това каква чест са имали - става въпрос за конкретен случай.

                        Коментар


                          #27
                          PASSARELLA написа:
                          ele написа:
                          Прав е колегата да се възмущава - какво тези мъже са направили за държавата, че да ги погребват с почести, освен че не са повлекли още хора в гроба?...
                          В определени моменти от историята ни, щеше да се озовеш на едно място с много други като теб, където щяха да ти се случват разни работи...за подобно изречение. Но за съжаление историята ни е в момента в който сме граждани на Цървуландия и ти можеш да кажеш такова нещо - на пук на това, ще ги погребат с почести.Загинали са двама войници на България, ЕС и НАТО.Гражданко!
                          Може би са загинали в битка със скоростта или при изпълнение на служебния си дълг в защита на Родината, Европейският Съюз или са защитавали интересите на НАТО ?
                          ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                          FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                          Коментар


                            #28
                            Ако военен влезе в кръчма, извади калашника, изтрепе 20 човека, след това завърже престрелка с полицията която го убие - пак ли военни почести на погребението?

                            Коментар


                              #29
                              ls1 написа:
                              Ако военен влезе в кръчма, извади калашника, изтрепе 20 човека, след това завърже престрелка с полицията която го убие - пак ли военни почести на погребението?
                              Защо намесваш оръжието с високата скорост? Едното няма нищо общо с другото!
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар


                                #30
                                Просто коментирам военния устав. Освен това по-добре ли щеше да ти звучи въпроса ’Ако двама военни курсанти се напият, шофират и блъснат майка с количка и бебето остане на място, пак ли с военни почести ще се погребват?’.

                                Коментар

                                Working...
                                X