Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машинката за прозорците на Lancia Ypsilon

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Машинката за прозорците на Lancia Ypsilon

    Въпроса ми е, тази машинка за прозореца цялата ли върви комплект със жилата и водача или може да се намери осделно само кутията с макарата и зъбчатката? Другото е, от кои марки и модели може да се заимства тази машинка?Вчера спря да работи. Отворих вратата, разглобих и почистих от спекла смазка и стърготини от зъбчатката с макарата за жилото, смазах, и днеска превъртя и край, сега просореца се отваря на около 1/3, колкото е един оборот на макарата. Рових в eper-а но не можах да намеря на коя марка и модел са идентични...

    #2
    Ето какво намерих в каталога на евро07 -> ЛИНКЕто как изглежда:Като ударих един гугъл с каталожните номера, излизат тези оригинални номера: 46407977, 46737177, 46778564. Освен това на няколко линка срещу каталожният номер на Магнети-Марели, гугъл казваше само Ланча Y.Пуснах още един гугъл с оригиналните номера този път, пак излиза само Ланча Y. Даже EPER е на същото мнение.Излиза че това си е само за този модел кола, механизма и моторчето.Не приемай за чиста монета думите ми, нито имам Ланча Y, нито пунто, което е близко до малката ланча, така че дано не съм прав, и намериш нещо подходящо, че онова горе е 125 лева .Успех.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      явно ще пообиколя по моргите да прегледам или ще си карам така докато не събера 125 кинти за нова машинка... Това в епер и аз го намерих, и се озадачих защо се дава като цяла част, след като дори и двигателчето може да се разглоби на няколко части Интересното е, че това от снимката не прилича на моето което е доста по-издължено и е с "горно" моторче, но пък трите болта за захващане са видимо еднакви... значи може да има и алтернатива Мерси за мнението и информацията, колкото и да е, все пак трябва все някога да се оправи, че е неприятно.

      Коментар


        #4
        всичко се прави, ако установиш причината точно мога да помогна, стига да не е изронена ролката
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          всичко се прави, ако установиш причината точно мога да помогна, стига да не е изронена ролката
          Точно това е проблема . Причината е, че смазката е изсъхнала и каквото е останало от нея се е смесило през годините с прах от стъргана зъбчатка и е попаднало и в маншоните на жилата. Малко по малко е спекло вътре което е причината за спирането, а после и да превърти и изрони няколко зъба от ролката... Ще огледам малко по моргите и ако не - колкото толкова пари, май ще купувам нов мханизъм цял...

          Коментар


            #6
            да ти кажа доста си играх смоята на либрата, почти същата е машинката, на 90% съвпада, имайки предвид принципа на действие не ми се вярва твоя сценарий. Напълно ли си убеден, разглобил си и си го видял с очите си? Защото при мен ролката има жлебове и жилата се онят едно друго вътре, няма откъде да трие в ролката, че да се рони... А и при мен е на 12 год и нямаше грам стърготина, ама грам не беше изронена. А да задържи механизма не мога да си го представя толкова спекло, аз на ръка не можах моя да го спра, ако ще да се скъсам... мотора е изключително мощен, жилата са адски здрави, не знам какво усилие трябва, че да задържи, а и като задържи при мен просто мотора си има защита от претоварване и спира, така работи и така разбира кога е най-горе и кога най-долу, на претоварване. Затова си мисля, че нещо бъркаш.виж http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=37&t=27369
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Пешо, ако от Делтата машинката пасне - бих могъл да ти я подаря.

              Коментар

              Working...
              X