Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За гостоприемството и етиката във форумите...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За гостоприемството и етиката във форумите...

    Мдааа....размисли разни.....клуб и форум "Фиат" се слави със сравнително гостоприемното и приятелско отношение към себе си и гостите.......естественно има и изключения, но признавам че това е един от най-интелигентните форуми...След като вече не управлявам Фиат, малко се позамислих, дали да продължа "участието" си тук.....но с годините, пребивавайки тук, създадох страхотни приятелства, контакти.......за това останах приятно изненадан от факта, че въпреки смяната на марката, че и държавата автомобилостроител, аз отново съм добре посрещнат тук.... :D Защо ви говоря всичко това.........навремето/не беше отдавна/, се намесих в един дебат във форума на Пежо, по отношение на Дачия Логан.......регистрирах се, поздравих ги и съвсем най-приятелски и в духа на добрият тон споделих първите си впечатления от колата...............резултата беше плачевен.....такова негативно отношение и толкова да не кажа просташки постове не бях чел.......заформи се едва ли не скандал, в който аз с проклетият си инат се хванах здраво в идеята да убедя тези хора, че духа на темите в един форум би могъл да бъде и по-различен........е, сагата приключи.......последният пост от май заключената вече тема е ваше достояние /по-долу/........признавам интелигентното и достойно т.нар. "извинение" на колегата от "Пежо", не съм злопаметен човек, но в духа на всичко това се чудя дали няма да е лошо да променим начина си на мислене и най-вече реакциите си, подсъзнателно управлявани от типичният ни балкански манталитет.....и защо трябваше едва ли не главният админ на Пежо да се меси, за да въдворява ред в иначе прословутият с колегиалността си форум на Пежо..............................Както и да е....радвам се че съм сред вас и се надявам искренно никога да не посрещаме нашите гости така, както се прави....."другаде"......
    giorgio написа:
    Хора, няколко пъти четох и чак се замислих ( хе, до какви крайности ме довеждате ).В нашия клуб, на гости ни е дошъл колега, който си е купил нова кола, която не ни е братовчед, ама е пак от наше село. Доста интелигентно и признавайки качества и недостатъци е описал своите вчечатления.Много е просто: Добре дошъл при нас, Logan! Радваме се и ни е много приятно, че си решил да посетиш нашия клуб! Желаем ти много безавариини километри с новата кола и да ти донесе много, много щастие! Е, вярно, че не всеки тук я харесва, но и нашите не всички ги харесват! Успех! Толкова!А, сега за колите.Когато си избрах 406-цата, многократно минавах покрай магазина на Рено и дори се позамислих за малко за Логана. Е, спрях се на Пежото.Явно, когато разполагаш с около 12 000 лв. за кола, имаш няколко варианта и от теб зависи в какво именно ще ги вложиш. Имам приятели, които биха ги вложили в максимално бърз с спортен двигател на старо, без значение от ръжда и конфорт. Друг, като мен, в конфортна кола на старо и в добро състояние, или в нов Логан.И, категорично смятам, че нито едно от тези решения не е Правилното! Има само онова, което ти е най-добро на Теб!Единственото важно е да ти е добре в Твоята си кола. Стара но резачка, стара но конфортна, нова но орязана, Няма правилно и неправилно! В нашия случай има гостоприемно и Негостоприемно, и леко ми беше неудобно, докато четях някои неща.Така че, хайде сега да се усмихнем на гостите и да ги черпим по едно кафе ( моето много късо със сметана и много захар, мерси!), че и сладки, и да им кажем, че и с голфове да бяха, пак са добре дошли в нашия уютен, гостоприемен и Толерантен, клуб Peugeot!

    #2
    е все пак са се усетили накрая, че всъшост може и да се постараеш да разбереш различния от теб вместо да се нахвърляш в/у него...
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Re: За гостоприемството и етиката във форумите...

      Логан написа:
      Мдааа....размисли разни.....клуб и форум "Фиат" се слави със сравнително гостоприемното и приятелско отношение към себе си и гостите.......естественно има и изключения, но признавам че това е един от най-интелигентните форуми...След като вече не управлявам Фиат, малко се позамислих, дали да продължа "участието" си тук.....но с годините, пребивавайки тук, създадох страхотни приятелства, контакти.......за това останах приятно изненадан от факта, че въпреки смяната на марката, че и държавата автомобилостроител, аз отново съм добре посрещнат тук.... :D Защо ви говоря всичко това.........навремето/не беше отдавна/, се намесих в един дебат във форума на Пежо, по отношение на Дачия Логан.......регистрирах се, поздравих ги и съвсем най-приятелски и в духа на добрият тон споделих първите си впечатления от колата...............резултата беше плачевен.....такова негативно отношение и толкова да не кажа просташки постове не бях чел.......заформи се едва ли не скандал, в който аз с проклетият си инат се хванах здраво в идеята да убедя тези хора, че духа на темите в един форум би могъл да бъде и по-различен........е, сагата приключи.......последният пост от май заключената вече тема е ваше достояние /по-долу/........признавам интелигентното и достойно т.нар. "извинение" на колегата от "Пежо", не съм злопаметен човек, но в духа на всичко това се чудя дали няма да е лошо да променим начина си на мислене и най-вече реакциите си, подсъзнателно управлявани от типичният ни балкански манталитет.....и защо трябваше едва ли не главният админ на Пежо да се меси, за да въдворява ред в иначе прословутият с колегиалността си форум на Пежо..............................Както и да е....радвам се че съм сред вас и се надявам искренно никога да не посрещаме нашите гости така, както се прави....."другаде"......
      giorgio написа:
      Хора, няколко пъти четох и чак се замислих ( хе, до какви крайности ме довеждате ).В нашия клуб, на гости ни е дошъл колега, който си е купил нова кола, която не ни е братовчед, ама е пак от наше село. Доста интелигентно и признавайки качества и недостатъци е описал своите вчечатления.Много е просто: Добре дошъл при нас, Logan! Радваме се и ни е много приятно, че си решил да посетиш нашия клуб! Желаем ти много безавариини километри с новата кола и да ти донесе много, много щастие! Е, вярно, че не всеки тук я харесва, но и нашите не всички ги харесват! Успех! Толкова!А, сега за колите.Когато си избрах 406-цата, многократно минавах покрай магазина на Рено и дори се позамислих за малко за Логана. Е, спрях се на Пежото.Явно, когато разполагаш с около 12 000 лв. за кола, имаш няколко варианта и от теб зависи в какво именно ще ги вложиш. Имам приятели, които биха ги вложили в максимално бърз с спортен двигател на старо, без значение от ръжда и конфорт. Друг, като мен, в конфортна кола на старо и в добро състояние, или в нов Логан.И, категорично смятам, че нито едно от тези решения не е Правилното! Има само онова, което ти е най-добро на Теб!Единственото важно е да ти е добре в Твоята си кола. Стара но резачка, стара но конфортна, нова но орязана, Няма правилно и неправилно! В нашия случай има гостоприемно и Негостоприемно, и леко ми беше неудобно, докато четях някои неща.Така че, хайде сега да се усмихнем на гостите и да ги черпим по едно кафе ( моето много късо със сметана и много захар, мерси!), че и сладки, и да им кажем, че и с голфове да бяха, пак са добре дошли в нашия уютен, гостоприемен и Толерантен, клуб Peugeot!
      Малко офтопикВече почти 8 000 км карам тестовия Логан 1,5 dCi Лауреат и все по-сериозно се замислям дали да не го купя.Невероятно готина кола излезе, а след качването на последната версия на фърмуера нафтовото моторче стана просто неудържимо. Покрай работата си съм карал всички коли, които се продават в БГ(даже Ролс-Ройс Фантом поразтиках за няколко часа из и около София миналата седмица), и трябва да ви кажа, че такава возия имат коли едва от 35-40 000 лева нагоре.Естествено, има и по-добри коли, но за 18 000 лева Логана е перфектен. По доста показатели по-добър от Пежо 207, Клио, за каруцата Сеат Леон да не говорим, нема такава лагерница. За съжаление, въпреки че съм заклет фен на италианките, Гранде Пунто хич не ме изкефи, очаквах много повече.
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        изчакай поне конкурента на Логан - D200 :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          За Сета Леон и всичките им производни подкрепям колегата колко пъти са ми образували нерви... не е нормално за 30 - 40 000 км да се разтропва като 15 годишен голф и на 100 000 км да хвърляш съединител заедно с скоростната кутия - тя понякога издържа и по малко

          Коментар


            #6
            Мдааа....размисли разни.....клуб и форум "Фиат" се слави със сравнително гостоприемното и приятелско отношение към себе си и гостите.......естественно има и изключения, но признавам че това е един от най-интелигентните форуми...След като вече не управлявам Фиат, малко се позамислих, дали да продължа "участието" си тук.....но с годините, пребивавайки тук, създадох страхотни приятелства, контакти.......за това останах приятно изненадан от факта, че въпреки смяната на марката, че и държавата автомобилостроител, аз отново съм добре посрещнат тук....
            Аз пък съм сигурен, че ти тук ще се чувстваш винаги в свои води и този форум и клуб за теб никога няма да бъдат чужди!Знаеш, че си дал не малко от себе си за клуба и форума и тук винаги ще бъдеш сред приятели, независимо от това с какъв автомобил си!Аз лично много се радвам, че си сред нас!Поздрави, приятелю!

            Коментар


              #7
              Re: За гостоприемството и етиката във форумите...

              giorgio написа:
              ... без значение от ръжда и конфорт. Друг, като мен, в конфортна кола...
              Помислих че е сгрешил първия път, но явно не е... Колега Логан, явно си попаднал на групичка голобради юнаци, които карат на тате Пежото... Един да е - винаги ще се намери да се обади. Манталитет... (както някой отбеляза)
              1997 Brava 1.6, 16V

              Коментар


                #8
                Re: За гостоприемството и етиката във форумите...

                Crash73 написа:
                giorgio написа:
                ... без значение от ръжда и конфорт. Друг, като мен, в конфортна кола...
                Помислих че е сгрешил първия път, но явно не е... Колега Логан, явно си попаднал на групичка голобради юнаци, които карат на тате Пежото... Един да е - винаги ще се намери да се обади. Манталитет... (както някой отбеляза)
                По -скоро на комплексари!!!Комплексирани са от проблемите които им създават новите 307,407.Прочетете въпросните рубрики, за какво "качество" на нови автомобили става дума, от които 307 е повече от 5 години на конвейра!Та затова са толкова нервни... и се успокояват с класации на дизайна: http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=7066
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар

                Working...
                X