Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ и консултация при покупка на Фиат Стило 1.6 - Враца

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ и консултация при покупка на Фиат Стило 1.6 - Враца

    Здравейте, колеги. Решили сме да вземем още едно фиатче, естествено бензиново :D Колата е Стило 1.6 16в, 2001 година. Цената е доста ниска, но продавачът е частно лице от Враца. Има ли някой колега гледал колата на живо и какви са му впечатленията? Най-това, което ме притеснява е зад самия мотор изолиращата ламарина е жълто-кафява и по самите бомбета на макферсоните има нещо, да не би да е ръжда Колата е немска, имат ли проблем с ръждите от тези години? Говорих с продавача каза, че това било нещо, като смазка против ръжда, така я е купил и не го е махал, малко не ми се вярва чак. На всякакви препоръки и мнения ще съм благодарен ето я и да не я купите :D http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...089&f1=details
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Това жълто кафявото,което аз виждам,си е най-обикновенна ватта,с такъв цвят фолио,върку нея.Относно ръждата,едва ли ще е ръждясала,ако е ,повече от твоята Брава,която ме съмнява,да е със изгнили бомбета.И надали за 10 години,ще избие ръжда по бомбетата.И нещо което съм научил във форума,относно Стило с 1.6 мотор,казват че било като куц кон.И съм склонен да вярвам,че колата с този мотор,не се представя така,както се очаква.Аз на твое място,бих събрал още една хилядарка и бих си взел 1.9JTD.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Не, бравата е вкарана от Италия и не е мръднала никъде :D Все пак карам и ситроен вкаран от Германия, като състояние на купето нямат нищо общо Ситроенът ми е пред разпадане от ръжди, за това аз лично не предпочитам Германия, говорих отново с продавача, каза, че е от Австрия, нещо не съм го разбрал. Понеже сме доволни от 1.6 мотора и противници на дизела изборът си натежава от само себе си. Баща ми е почти 60 годишен, много му трябва да се представя, мислиш, както и да е. Не харесваме дизели, баща ми е против подчертано. Уговорих с продавача, вторник сутринта сме при колата, все още има време за някое коментарче П.С. някой да подшушне кои са слабите места и къде трябва да ми е заострено вниманието при този модел конкретно
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        VALIO_RACING написа:
        Не, бравата е вкарана от Италия и не е мръднала никъде :D Все пак карам и ситроен вкаран от Германия, като състояние на купето нямат нищо общо Ситроенът ми е пред разпадане от ръжди, за това аз лично не предпочитам Германия, говорих отново с продавача, каза, че е от Австрия, нещо не съм го разбрал. Понеже сме доволни от 1.6 мотора и противници на дизела изборът си натежава от само себе си. Баща ми е почти 60 годишен, много му трябва да се представя, мислиш, както и да е. Не харесваме дизели, баща ми е против подчертано. Уговорих с продавача, вторник сутринта сме при колата, все още има време за някое коментарче П.С. някой да подшушне кои са слабите места и къде трябва да ми е заострено вниманието при този модел конкретно
        Много много важно е да я закачите на компютър... тя ще си каже ако има нещо. И много внимавай със грешка в "knock sensor" (което ще рече детонационен датчик) ако има записана тази грешка бягай надалеч... че е много вероятно не датчика а ECU-то да и е заминало. Иначе ако всичко и е наред си е много добра кола... върви си доволно изглежда добре е разхода е малко... висок но с едно газово инжекционче работите си идват на мястото. Ако имаш някакви други въпроси питай ще се радвам да ти помогна.
        Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
        Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

        Коментар


          #5
          Мерси, как да проверя този "сити" режим, че един приятел с пунто ме наплаши жестоко? На компютър ме съмняваме да я закачим, все пак ще бъдем в непознат град, какво ще се наблюдава, ако има този проблем? Какъв е инжекциона на стилото 1.6? За ръжди къде да гледам, има ли характерни места, нещо, което изпускам от покупката на фона на бравата има ли?Честно казано с 5 врати не е такава симпатяга, ама щом си казал, може любовта да идва от после :D
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            Споко и на мен първо начално не ми харесваше 5 вратката, бих отскочил да я закачим че си ми на една ръка разстояние, но за съжаление съм в бокса и няма как да дойда до Враца... Все пак късмет и дано случиш на кола :D.
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              #7
              Ами при този проблем се наблюдава загуба на мощност повишаване на разхода на гориво... и Check Engine-а свети почти винаги... като има проблясъци и за по 3-4 дена без да свети ... За жалост мойта количка е с такава диагноза и сега се опитвам да преживея малко кинти за да и сменя ECU-то Иначе вярно 4-вратото не изглежда чак толкова добре... но пък отпред е същото И все пак поразпитай тук там Много ще е добре да се закачи на една диагностика просто да се види какво ще си каже
              Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
              Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

              Коментар


                #8
                Дано, ще се похваля какви сме ги свършили, набелязах още една в Плевен, да видим, все една от двете ще е, или може и нито едната да не е Кажи долу-горе колко ти харчи? Що да не върви, по-спънато ли е от брава 1.6
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #9
                  VALIO_RACING написа:
                  Дано, ще се похваля какви сме ги свършили, набелязах още една в Плевен, да видим, все една от двете ще е, или може и нито едната да не е Кажи долу-горе колко ти харчи? Що да не върви, по-спънато ли е от брава 1.6
                  Горе долу градско зависи от карането... от 9 до към 12 на 100 , пак повтарям много зависи от карането... а извънградско около 6-7 някъде. Иначе за вървежа си върви много добре стига да няма проблеми... сравнено със браво да речем върви с една идея повече. Но това е ако няма проблеми.
                  Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                  Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                  Коментар


                    #10
                    След направени няколко огледа се отказахме за сега от Стило Тази врачанската беше пълен кенеф, продавачът нагъл и тъп, лъже, като съдран Забелязахме, че на всички по ъгъла на прага пред задната гума им пада боята и се лъсва до ламарина. Явно си хвърля песъчинки върху прага от предната гума и се жули боята? Видяхме 5-6, всички бяха там така, говоря за 4 врати. За сега мислим да се спрем на друга марка и модел. Някой боядисвал ли е там и колко е издържало?
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #11
                      Какви и бяха забележките на колата,имаше ли ръжда по купето?Гледам,че и салона и е доста запазен,явно е на реални километри :D
                      Fiat Brava 1.6 16v 97г.
                      Citroen C4

                      Коментар


                        #12
                        от няколкомесечното ми търсене на кола да ви дам един съвет- не се вдигайте за коли по други градове, адска набутвация е, защото 95% от колите са пълни кочини.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          svn написа:
                          Какви и бяха забележките на колата,имаше ли ръжда по купето?Гледам,че и салона и е доста запазен,явно е на реални километри :D
                          Реални друг път. По снимките изглежда наистина на хубава, но на живо е зле, мъка и тъга. На задната лява врата по предния ръб (този към предната врата) имаше ръжда около 8-10 см по ръба отдолу-нагоре. По предния капак имаше явно лек удар, виждаше се в полукръг как нещо е натиснато, по задната и предната брони, както и по цялата кола имаше много места минати с лак за нокти подобен цвят. На праговете беше яко мината, все едно с пясъкоструйка, замазано естествено с лак за нокти яко и грозно. Задната седалка е изгорена, като се загледате се вижда, доста яко, като цяло колата е мръсна, но това не е проблем. Мотора работи много зле, просто много интересен звук вади?! Онзи разправя, че не била палена 10 дни, ама какво от това? Изобщо не си заслужава колата от никъде, не сме залягали отдолу да гледаме за ръжди, няма смисъл, няма да я вземаме така и така. Иначе ни хареса една в Плевен, ако някой се интересува от колата и търси такава, да мине да я купи. Цената е 4000 лв близо, колата е идеална, обаче праговете са изшкурени здраво и по единия е тръгнала ръжда. Иначе колата е идеална, като изключим едно подпиране на предния калник и едно на задната вежда, които си искат бояджийска работа и то добра. Ако някой има път на там, да я види в мобилето, на живо колата е изключително запазена, но се нуждае от бояджия, баща ми тежко се мръщи и не я иска. Вътре е, като нова! Сега идва един въпрос друг - духа яко през капачката за масло? Знам, че до някъде е нормално, но колко? Плевенската духаше здраво, иначе мотора мъркаше направо, спаднаха му оборотите, реагира идеално на подаване на газ, нищо нетипично, като звук, но яко духа през капачката на маслото? До колкото е нормално Не, че не може да се опише или премери, ама все пак. Иначе, това, към което гледаме сега е фокус фейслифт 1, 1.6 - обаче само дизели се намират хубави
                          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                          Коментар


                            #14
                            hood написа:
                            Ами при този проблем се наблюдава загуба на мощност повишаване на разхода на гориво... и Check Engine-а свети почти винаги... като има проблясъци и за по 3-4 дена без да свети ... За жалост мойта количка е с такава диагноза и сега се опитвам да преживея малко кинти за да и сменя ECU-то Иначе вярно 4-вратото не изглежда чак толкова добре... но пък отпред е същото И все пак поразпитай тук там Много ще е добре да се закачи на една диагностика просто да се види какво ще си каже
                            :D Колега,кой те вкара в тия филми със детонационият датчик???Това е датчик заради който едва ли ще си замине ЕКУ то на автомобила.Моята е със същата диагноза от близо година и имаше записани 57 грешки от него.Пуснах и тема по случая,но никой не спомена ,че ЕКУ то щяло да си замине от този датчик.Ти пробва ли да смениш датчика или по ти е лесно да смениш ЕКУ?
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              VALIO_RACING написа:
                              обаче праговете са изшкурени здраво и по единия е тръгнала ръжда.
                              Какви са тия стилота с ръжда

                              Коментар

                              Working...
                              X