Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще си купувам телевизор - старата песен на нов глас.... :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    coolboby написа:
    Интересуват те мнения на практика.Амии.. SAMSUNG - НЕ !2 пъти сменяне на матрица и сега си стой под леглото, просто няма смисъл да се ремонтира, една матрица е колкото един телевизор почти. Телевизора е LCD, модела не се сещам.Техника, който обслужва гаранционно продуктите на Техномаркет във В.Търново ми каза: "Виждаш ли какво имам тук - Самсунг, Нео, Самсунг, Нео, Самсунг, Нео" Също имам познат, който работи в Техномаркет и той ми каза не си купувай ПАК Самсунг.Настоящия ми телевизор е Panasonic с HD МД а-ууу разни такива шукарийки.Успех
    Много необмислен пост и много тъп техник. Първо - ти не си абсолютно никакъв показател или критерий, за да може по твоят личенслучай, да се правят генерални оценки като "тая марка не става". Още повече като ми говориш точно за Samsung...На 2000 продадени телевизора като 1700 бр. са Samsung, а 300 бр. всички останали, ти какво очакваш да има в сервиза? Я пресметни малко...А сервизният техник е бил явно много тъп - първо, не му е работа на него да коментира подобни неща,защото най-малкото са неверни. Второ - въпросният сервиз НЕ обслужва други марки освен Samsung, LG, Panasonic, Toshiba и NEO. Philips, Sony, Sharp, се обслужват от други сервизи, такаче той върху тях не може да има абсолютно никакви наблюдения, за да дава оценки. Panasonic правят най-добрите плазми, всичко останало е под нивото на Samsung, Sony и LG.

    Коментар


      #17
      Orcinus, Кики написа "Знам теоретичните предимства и недостатъци на технологиите, но ме интересуват впечатленията ви НА ПРАКТИКА?"Ти у вас колко телевизора с марката Samsung си сменил?Пък това сервизния техник, какви марки обслужва, слабо ме интересува Мнението му според мен е важно, защото не ремонтира автомобили, а техника, явно си има представа от това И нека не се нападаме и да спазваме добрия тон, не сме на селския стадион

      Коментар


        #18
        coolboby написа:
        Orcinus, Кики написа "Знам теоретичните предимства и недостатъци на технологиите, но ме интересуват впечатленията ви НА ПРАКТИКА?"Ти у вас колко телевизора с марката Samsung си сменил?Пък това сервизния техник, какви марки обслужва, слабо ме интересува Мнението му според мен е важно, защото не ремонтира автомобили, а техника, явно си има представа от това И нека не се нападаме и да спазваме добрия тон, не сме на селския стадион
        Ти май не ме четеш внимателно - повтарям, за да ме разбереш - какви марки обслужва, е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно, за да може да ти даде точна и вярна преценка за нещата. Както и какви са продажбите на пазара, чиито телевизори обслужва после този сервиз.Аз мога да ти дам много по-точна, по-вярна и далеч по представителна извадка за това кои марки колко се развалят.И не, защото у нас съм сменил доста телевизори, включително и различни от Samsung. Просто имам информация, която ти отедин техник никога не можеш да вземеш. Е, хайде сега, чия практика е по-показателна - твоят телевизор под леглото, на който не му знаеш модела дори или моята?Или пък на изключително важния техник.Друг път просто не се изхвърляй да говориш и да хвърляш някакви генерални изводи преди да обмислиш нещата. Ако беше написал - моят опит се свежда до... и беше описал твоят казус с твоя телевизор - ОК, но не, ти решида се правиш на много вещ и да превърнеш твоят частен в случай в налагане на мнение за една марка като цяло. И да - не сме на селския стадион - но говорейки ми за добър тон, защо се опитваш да сведеш моят тон до такъв.

        Коментар


          #19
          В момента съм със Самсунг кинескоп от тея тънките обаче. Е друг Самсунг няма да си взема, намразих я марката. Безумно крива геометрия, като попрочетох тук там се оказа че тоя модел ’са си така’ и по-добре да не се бара изобщо да не стане по-зле. Може и ЛЦД-тата да са съвсем друга история, но тая марка тотално я намразих.Едно знам - следващия ми телевизор ще е Сони.

          Коментар


            #20
            Тоя форум изтрещя. Остана ми единствено да ходя само на форумски срещи, но не и да пиша тук!

            Коментар


              #21
              Kuku написа:
              у_бо, а защо не tx-р42s20e Цената е еднаква, размера също - гледал си LCD-то и Plasma-та за сравнение?Въпроса ми беше, НА ПРАКИТИКА вашето впечатление какво е, колеги?
              защото мат е по-добре отколкото глоси,а ВСИЧКИ плазми са глоси. и като е срещу прозорец, или прозореца е леко отстрани - ко прайм ??? освен това е 100 херцов и фул ейч ди ди ви би це/те си му работи перфектно. Ако случайно купиш не този - ще е само за да си спестиш почерпката едит:медия плеъра е последното което гледам в едно ТВ.защото не могат да се сравняват като възможности и поддръжка с външните 1080р медия плеъри.а цената им е от 100 до 200 лв.

              Коментар


                #22
                бързо мнение и от мен от една седмица гледам самсунг LED 32D5800- 32 инчов и сyм супер доволенна промоция е на технополис 999 лева.и цифров тунер, две усб-та, фулл хд, гледам от флашката с субтитри HD филм, тикнах му wifi-адаптер на едното usb и го закачих за рутера безжи4но и сега гледам директно от кой да е компютър в къщи. а се вижда супер. имам приател с LG 46 плазма за сравнение и самсунга по ми харесва
                Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                Коментар


                  #23
                  кола

                  Мисля че не зависи от марката толкова много /Те вече ги правят с всякакви части /а от късмета да ти се падне хубав и без проблемен TV на едно място имаме ХАЕР вече 7 години работи почти 50% в денонощието и съм доволен Имаме и ФИЛИПС и сигурно е на 20години и той работи без проблем.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    Нормално е лед Самсунга да тихаресва повече от ЛГ плазмата - разликата във възрастта им е сигурно поне 2-3 години...Имам 2 бр LG - 42LH4000 и 32LD420 - първия на две годинки, втория на шест мессеца. Оплаквания нямам. По моя препоръка са купени над пет телевизора последната година - все ЛГ и един Самсунг - оплаквания няма. Само баща ми не ме послуша и взе Панасоник и сега реве, ама защото се оказа че много му се искало да има читав медия плеър - щото докато той гледа филм, майка ми иска да ползва компира, ама нъц... Ама това няма връзка с работата на тв-то, екстра си е. Кики - квото и да вземеш, важно е ского ще го гледаш
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #25
                      качвам го в предния пост

                      Коментар


                        #26
                        Xaus написа:
                        Според моето скромно мнение е че не ти трябва по голям от 40" максимум 42"... За около 1000лв читав лед тв не можеш да вземеш даже и не читав не може да намериш но с малко търсене може да се купи читаво LCD което е за претпочитане пред плазмените ТВ-та... Според моя статистика (допитвал съм се до около десетина сервиза за ТВ-зори) най - малко сервизирани са LG и Samsung аз залагам на първото ... но за 1000 лв... хубаво LG най много 32 или в най добрия случаи 37....Иначе за в момента най доброто на пазара е лед" технологията която "уж е най нова" но не е точно така но това е друга тема>Та на кратко... Плазмените ТВ са пълни с газ , с времето прегарят и избледняват особено от статични картинки като логото на тв каналите нямат толкова голям контраст и ако не се лъжа имат доста голяма с да точно така ГОЛЯМА скорост на реагиране демек при бързо сменящи се картини гледаш миш-маш.LCD-то e пълен с течен кристал при по сериозен удар матрицата се разтича но пък образа е доста по добър и изкарва доста повече време.За лед тв-тата не знам много ама казавт че са хубави но само времето ще покаже.... Но харчат най малко електро енергия...При покупка гледай да имаш цифров тунер които чете MPG4 ! Погледни какви входове има на задника колкото повече и различни толкова по добре...HDMI,DVI,RGB,RCA,Scart,S-Video никога не се знае какво ще ти потрябва... и не на последно място провери из ГУГЛЕ-то какво се пише за съответния телевизор
                        Това за плазмата не е така както го описваш. Проблема със запомнящите се лога не е само при плазмите ,а и при ЛСД технологията. Сега има плазми с опресняване от 600херца и не знам какъв миш-маш ще имаш там. Аз имам плазмен ТВ от 5 години контраста и цветноста са си както когато го взех. Имал съм възможноста да сравня моя плазмар с доста прехвалени тв-та като бравия на сони и честно да си кажа бравията за нищо не става. Най-големия недостатък на плазмата , е че харчи ток и грее ,но това е за старите (моя е 300вата и е като мини печка :D) ,новите докарват консумация като на LCD. Друго важно нещо е негледай какви гъзарии има като софтуер ,смисъл чете ли мп4 и тн глупусти това е телевизор не компютър. Търси не по марка ,а гледай в кой се слага хубава матрица. Моята плазма е quasar ( никому неизвестна марка ) ,но с яка матрица на LG и точно поради това слага в задния си джоб много от прехвалените тв-та.
                        FIAT STILO 1.9JTD 2002

                        Коментар


                          #27
                          u_bo написа:
                          медия плеъра е последното което гледам в едно ТВ.защото не могат да се сравняват като възможности и поддръжка с външните 1080р медия плеъри.а цената им е от 100 до 200 лв.
                          Така е.Аз пък съм много доволен от всичко с марка Самсунг (имам фотоапарат, 29" телевизор, плазма 42" и пералня)В момента съм с една плазма (PS42S4SX/XEC) на 6 години експлоатация, никакви ядове.Е, резолюцията от 852 x 480 не е в крак с времето, но и без това се ползва предимно за аналогова кабелна.Филми гледам при брат ми на плазма Панасоник, картината е уникална, но е над 3000лв така че няма какво да се обсъжда.Имам много добри впечатления от LG. Мой приятел си взе 42" LG LCD миналата година, цената 6еше към 1400лв.Модела не го знам точно, вади много прилична картина.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #28
                            ls1 написа:
                            В момента съм със Самсунг кинескоп от тея тънките обаче. Е друг Самсунг няма да си взема, намразих я марката. Безумно крива геометрия, като попрочетох тук там се оказа че тоя модел ’са си така’ и по-добре да не се бара изобщо да не стане по-зле. Може и ЛЦД-тата да са съвсем друга история, но тая марка тотално я намразих.Едно знам - следващия ми телевизор ще е Сони.
                            Моето мнение - може да си фен на сони - силна корпорация са със Много силна международна сервизна поддръжка - ама моето мнение като близък до областта на битовата електроника - няма по сполучливи модели телевизори за мен от тези на Самсунг и Ел Дж и Панасоник .На Самсунг Ел Е Ди Телевизорите са ултра тънки , развиват мегаконтраст и харчат на половината ток във сравнение със някое Ел Си Ди или пък да не говорим за Плазма , въпреки че плазмата е най-добрия вариант за аналогов сигнал . САМСУНГ . Не казвам че не се развалят ама те са най-големите производители на матрици , и много марки използват техните матрици . Просто са от най-добрите във световен мащаб
                            Fiat Bravo 103 1996

                            Коментар


                              #29
                              С това уточнение, че на един и същ модел Самсунг може да попаднеш на различна матрица, не различен производител, а различен ТИП матрица. Така че там работата е много на късмет.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар


                                #30
                                spark написа:
                                С това уточнение, че на един и същ модел Самсунг може да попаднеш на различна матрица, не различен производител
                                Напротив, можеш да попаднеш на коренно различен производител. Самсунг не си произвеждат всички матрици сами и в един и същи модел можеш да видиш матрици на 3 различни производители. Да не говорим, че поне в модели 2009 и 2010, което е сигурно на 101%, Самсунг нямат нито една собствена матрица на LCD телевизорите си 37" размер.
                                spark написа:
                                ...а различен ТИП матрица. Така че там работата е много на късмет.
                                Тук си прав. S - производител и тип на матрицата.Q - Втората буква указва за нов подизпълнител на сглобяването или конкретната версия на панела /битноста на матрицата и цветовото пространство/ 02 - цифрите са малки модификации - ревизията/ имам съмнения че това е месеца на производство на панела/HQ - Samsung S-PVA (S-LCD) H3 - Samsung S-PVA (S-LCD)HN - Samsung S-PVA (S-LCD)SQ - Samsung S-PVA (S-LCD) 10 bit (92% of the NTSC colour space) /SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SQ05, SQ06/ SS - Samsung S-PVA (S-LCD) 8 bit (72% of the NTSC colour space) /SS01, SS02, SS03....SS11/SX - Samsung S-PVA (S-LCD) /SX01, SX02/AA - AU Optronics (AUO) A-MVA 3 / AA01, AA02, AA03, AA04/AC - AU Optronics (AUO) A-MVA 2 /AC01, AC02, AC03, AC04/BA - Chi Lin Technology (CLT) /BA01/BN - Chi Lin Technology (CLT) /BN01, BN02/CN - Chi Mei Innolux (CMI) S-MVA /CN01, CN02/ FB - Sharp (UV2A) 10bit /FB01, FB02/ E - AU Optronics (AUO) /E01/GА - AU Optronics (AUO) A-MVA3 /GA01/ I - LG Display IPS (LGD) S-IPSP - Chunghwa Picture Tubes (CPT)Q - IPS Alpha Technology LTD(Hitachi & Panasonic) IPS Alpha / IPS Pro

                                Коментар

                                Working...
                                X