Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мотоциклетистите - над закона ли са (сте)?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Humppa написа:
    Темата заприлича на спор ЦСКА/Левски...А по-назад, Дидо, съм описал защо предпочитам да карам с мотора с 20-30 км/ч по-бързо от максимално разрешената скорост...
    Аз когато пътувам с мотора надалеко, предпочитам да поддържам скорости от 100-110 км/ч ЕДИНСТВЕНО и само заради ТИР-овете! И това съм го научил от опит! Преди си спазвах 90 км/ч (въпреки че ограничението е 80) но като ми се случи няколк пъти да ме изпреварят ТИР-ове, който прибирайки се в дясната лента са били на косъм да ме забършат с ремаркетата и да ме запратят на 100 метра от пътя като безформена купчина кайма, вече гледам да карам с една идея по-бързо от всякакви ТИР-ове! Предпочитам да ме глобят за превишена скорост, отколкото да гледам от небето как майка ми ме погребва в ковчега...
    Предполагам и на вас се е случвало нещо подобно с колите...
    Аз се опитах по назад в темата да им обясня, че нормалните мотористи правят нарушенията от страх и, че това да си моторист е много опасно.... но не искат и да разберат, това е защото са виждали мотор само от автомобилите си.А за нарушенията с леки автомобили........ няма смисъл да говорим. По нагоре беше казано да си направим отделна тема

    Коментар


      По скоро в темата става дума не за мотористи и шофьори а за спазване на закона и правилника . Лошо впечатление направи моториста дето писа че карайки с 80км го е задминал ТИР и той от яд пък задминал него и вече види ли ТИР все гледа да го изпревари. Значи него го е яд на тираджията , а пита ли нас които караме спокойно колите си 90 и покрай нас префучи мотор и за части от секундата изчезне от погледа ни . Значи ние нямаме право да се възмущаваме ? За това има написан закон и правилник за спазването му . Пред него всички трябва да бъдат равни и мотористи и шофьори и водачи на луксозни коли .Анадъмо ? :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        С извинение към автора на текста, Red Raven, копирам го без да съм го питал. Все пак сме в интернет, където краденето на текстове е начин на себеизява...Колеги, четете внимателно:[quote:68ee362c4c]"Разговор" с шофьора...Мнениеот Red Raven на 25 Сеп 2008, 23:28Здрасти. Кой съм аз питаш загледан в шофьорското огледало? Аз съм невидимият Немо, яхнал

        Коментар


          Ах, как ме трогна, почти да пророня сълза, но тогава се сетих за брат му на Невидимия Немо, а именно Свръхзвуковия Немо:
          nai7 написа:
          То е на път вече сега отивам за такова до "Карфура" Ама мисълта ми беше друга,онзи ден карах една Ямаха Р6 успях да вдигна 250 той тоя мотор вдига 299 и аз кво да го карам със 30 на първа,ами няма как да стане ще си го карам както си искам.И забележете аз нямам категория А мотора даже и номер нямаше,виновен Yellow_Flash_Colorz_PDT_50
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            коцев написа:
            ... Значи него го е яд на тираджията , а пита ли нас които караме спокойно колите си 90 и покрай нас префучи мотор и за части от секундата изчезне от погледа ни . Значи ние нямаме право да се възмущаваме ? За това има написан закон и правилник за спазването му . Пред него всички трябва да бъдат равни и мотористи и шофьори и водачи на луксозни коли .Анадъмо ? :D
            Коцев, като хора били в казармата, знаем че закона може да те спазва и до запетайката. Понеже закона ни задължава да си караме в нашето платно с 90, но не казва дали е забранено да караме на зиг-заг от осевата линия до банкета, нищо не ни пречи да караме до осевата линия и при опит за изпреварване от страна на моторист да кривнем леко в дясно. Така моториста ще си е виновен сам за последстрията поради ред причини. :P 1. Висока скорост.2. Неправилно изпреварване. 3. Не спазване на дистанция.Има и други начини да приложим принципа на естествения подбор щом смятат, че са над закона и им е позволено всичко, включително и да трепят хора по пешеходните пътеки. Щом искат война няма проблеми. Убийство може да се извърши и с Наказанелния кодекс, на муха например. Но съм сигурен, че и при мотористите ще има успех, ако го покажа от прозореца на колата докато профучава.
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              Малко в крайност отиде защото си афектиран от писаниците. Не искам война на пътя. Просто искам уважение и съответно да показвам уважение. Вчера пред мен на светофар беше учебна кола . Светна зелено но учебната кола угасна и след мен цялата опашка като надуха клаксони все едно са на сватба . Това още повече затормози тоя в учебната кола и така светна отново червено . Аз оставам без коментар случката. Все бързаме ,все бързаме и ако ни попиташ за къде никой не може ти каза.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                Ами да им напишем за къде бързат, ако не знаят. Още от утробата на майка си, всяко човешко същество върви ръка за ръка със смартта. Смъртта е в основата на оформянето на човешкия ембрион - ръце, крака, пръсти, глава и т.н.Следователно и да бързаме и да не бързаме, крайната спирка е гробищата. Важното е да пътуваш за там с предписаната ти скорост.Отнемането на човешки живот обикновенно се плаща от наследниците, а не от нас. Нещо като кармична обремененост.Затова гледам да пазя всяко живо същество на пътя - костенурки, търалежи, кучета, котки, деца, мотористи и т.н.Животът е най-ценното нещо на земята, а прераждането на една душа е най-рано след 1000 години. Поне така казват запознати! :DКакто обичам да цитирам - "Живота е болест предавана по полов път и винаги с летален изход!".
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  Страшна тема заформихте направо се възхищавам.Всеки все пак си има хоби ловджии ,мотористи ,хора с маунтийн байк ,парашутисти ,делтапланеристи ,скиори и какви ли още не.Ако човек спускащ се с маунтийн байк ви удари по някоя пътека в гората отново ли ще разсъждавате по този начин?Ако скиор направи същото и ви начупи какво ще ви е мнението за тяхното съсловие?Познат се удари челно със кросов мотор на горски път в УАЗ на някаква фирма занимаваща се с рязане и търговия с дървен материал.Резултата е начупени крайници само.Спокойствие няма никъде вече дори и в планината където роми превземат всичко и итръгват всякакви билки и листа с корените дори.Дървосекачи дърпат дървен материал дори и в стръмни участъци.Какво толкова против мотоциклетистите ,че те са виновни за всичко?Днес един келеш ме засече на кръстовище като аз бях с велосипед ,а той с Ауди 80 което движейки се напред беше със включени светлини за заден ход.Ако бях с мотора просто оставаше без огледало на вратата/изкъртвам го с ботуша и да се оправя/.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    Истината е, че българите като цяло не сме стока, независимо от вида на МПС-то
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      Lane Staley написа:
                      Ах, как ме трогна, почти да пророня сълза, но тогава се сетих за брат му на Невидимия Немо, а именно Свръхзвуковия Немо:
                      nai7 написа:
                      То е на път вече сега отивам за такова до "Карфура" Ама мисълта ми беше друга,онзи ден карах една Ямаха Р6 успях да вдигна 250 той тоя мотор вдига 299 и аз кво да го карам със 30 на първа,ами няма как да стане ще си го карам както си искам.И забележете аз нямам категория А мотора даже и номер нямаше,виновен Yellow_Flash_Colorz_PDT_50
                      Хубаво е че се сещаш за мен,и аз си те споменавам че и не само теб.

                      Коментар


                        Tornado написа:
                        Страшна тема заформихте направо се възхищавам.
                        Като пишех последните си по-хапливи думи се сещах и за твоите мнения, в които пишеш за приятните емоции с кросовия мотор. Сигурен съм, че има и такива хора с мотори (всякакъв вид) и АТВ-та, които не са безумни райдъри. Дразнят ме, и думите ми са насочени към тези, които смятат, че ако имаш мотор все едно е нещо недостижимо и затова са специални. Това е и в основата им за претенциите, които не мога да приема. Някъде по-нагоре даже някой беше писал, че сме виждали мотори само от колите си. Сякаш по-лесно е да видиш марсианци и летящи чинии, отколкото да си карал мотор. Лошото е че си вярват, но не приемат, че това ги прави още по-опасни.

                        Коментар


                          Не мога да проумея от къде идва цялата тази ненавист и злорадство...Абе хора... В Италия има огромна, ама огромна бройка мотоциклети и скутери.Не бих се заклел но съм почти убеден, че няма никакво подобно противопоставяне на мотоциклети/автомобили.Вярно, пистарките на пътя са много по-малък процент от скутерите.И какво от това? Все едно ако съм на скутер в града и скачайки по запетайките на законЯ ще се чувствам по-сигурен?Италианците също не са най-дисциплинираното нещо на пътя.Истините са няколко:1. Нямаме необходимите навици за да се съобразяваме с двуколесните превозни средства.Просто са много малко и болшинството от нас (по-скоро вас) гледат с презрение на тях.А това е адски тъпо... Защото е адски практично!Освен това както вече беше споменато, огромен процент от хората в ламаринозаврите нямат никаква идея как стоят нещата във "вражеският" лагер.Факт - откакто карам мотор, шофорам по-различно и колата.2. Някак би трябвало да приемем "по дифолт" , че като караш каквото и да било със скорост 200+ примерно, изпускаш огромна част от контрола над ситуацията. Долу-горе нещата седят така - адреналина на 1 място и каквото стане. Ама би трябвало да си с ясното съзнание, че продаваш контрола над живота си срещу кефа. Не казвам, че си струва или не - това е индивидуално решение. Просто няма виновни. Обикновено няма ако се обърка нещо
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            в темата се говори за изродите, които летят с 200 по улиците, а не за тези, които просто се придвижват нормално и културно. И понеже повечето от мотористите са такива, то ненавистта към тях е всеобща.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              pakumba написа:
                              в темата се говори за изродите, които летят с 200 по улиците, а не за тези, които просто се придвижват нормално и културно. И понеже повечето от мотористите са такива, то ненавистта към тях е всеобща.
                              Същите изроди като тези които си изхвърлят боклуците където им падне и тези които паркират по тротоарите.Всички останали които спират на 50 см. от магазина и образуват задръстване.Другите изроди които си пускат огромните помиярски кучета без да са вързани.Изобщо в тази нашата държава е най-добре да си бездомно куче или личност от малцинствата.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                Tornado написа:
                                pakumba написа:
                                в темата се говори за изродите, които летят с 200 по улиците, а не за тези, които просто се придвижват нормално и културно. И понеже повечето от мотористите са такива, то ненавистта към тях е всеобща.
                                Същите изроди като тези които си изхвърлят боклуците където им падне и тези които паркират по тротоарите.Всички останали които спират на 50 см. от магазина и образуват задръстване.Другите изроди които си пускат огромните помиярски кучета без да са вързани.Изобщо в тази нашата държава е най-добре да си бездомно куче или личност от малцинствата.
                                Изродите, които си изхвърлят боклуците, където им падне не отнасят с простотията си други хора, нито паркиращите по тротоари...п.с. безсмислена тема... едните ще продължат да си карат с 200, другите ще продължат да не ги виждат /нормално/
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X