Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

климатиците на daikin

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Хич не се шокирай от разликите в цените - те отговарят на разликите във възможностите!А те са такива че просто аз лично не можех да си представя с какво толкова Дайкина превъзхожда една Мидея например... Ами във абсолютно всичко - многократно Шум - вътрешното тяло не пука, не щтрака, не пъшка, не въздиша и каквито и да било други еротични звуци, чува се само леко шум от преминаващия въздух - е това на най-слаб вентилатор, на макс вентилатор си шуми ама то няма как. Външното тяло поне на моя е с огромна перка ( тежи 60 кила външното е е с внушителни размери) която не се пъне да се върти с хиляди обороти - явно има и контрол върху оборотите на перката - понекога съм я виждал да се върти доста бавно, а в общи линии външното тяло не издава никакви звуци - за да разбера че е включил се налага да си сложа ръката на него. Няма вибрации по стените, бумтене, пъшкане, проблеми със заляждане - кога се саморазлежда и аз не знам - само виждам че си е чисто зимата, въпреки че е на северна стена. Факта е че моя климатик никога не мога да позная дали е включил или не, докато на комшията от първия етаж му чувам нощно време Мидеята като включва и изключва ( аз съм на третия етаж). Съседа ми по етаж има едно Фуджицу, което работи много добре, но е с много малко външно тяло и перката му се напъва непрекъснато и това го прави малко шумничък. Истината е че и при климатиците важи принципа на Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече" Не ти ги казвам тези неща за да те убедя или за да се похваля, а защото искам да споделя опита си, а ти да вземеш решението правилно за тебе.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      Може ли и аз да внеса смут в темата? Ако ще се купува климатик за отопление - най-доброто като параметри консумирана-отдавана мощност си остават Японските (110V) модели на Panasonic (National). Веднага след тях са Fujitsu и Daikin - точно по реда на изброяване. Закупуването на европейски модел за мен е безсмислено - просто там COP фактора е максимум 6. Някои национали стигат 10.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        jenshen73 написа:
        Може ли и аз да внеса смут в темата? Ако ще се купува климатик за отопление - най-доброто като параметри консумирана-отдавана мощност си остават Японските (110V) модели на Panasonic (National). Веднага след тях са Fujitsu и Daikin - точно по реда на изброяване. Закупуването на европейски модел за мен е безсмислено - просто там COP фактора е максимум 6. Някои национали стигат 10.
        Не внасяш никакъв смут, а казваш нещо много вярно.Проблема с японските е че обикновено са втора употреба, а ако са нови - повече от двойно по-скъпи. Иначе си прав.Само ако колегата взема 110 волтов модел, много внимателно да избере кой ще му го монтира, защото чувам вече доста оплаквания за това че им дават гаранция или е фалшива ( то за тях не може и да има гаранция де - дава я фирмата която ги продава и стиска палци нищо да не стане), а освен това да види добре какво му слагат като устройство дето ще му прави тока 110 волта - просто слагат някакви пълни измишльотини като трафове - ръчно навивани сбирщайни които правят само проблеми.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #19
          jenshen73 написа:
          Закупуването на европейски модел за мен е безсмислено - просто там COP фактора е максимум 6. Някои национали стигат 10.
          Някои национали стигат и до 20 (водки, след загуба от Беларус).Женшен, нещо си се объркал. Няма климатик на пазара, който дори да достига СОР 6, пък камоли 10. Практически не е възможно (няма изнамерен такъв хладилен агент все още).Ето тук е обяснено къде си се объркал: http://klimatici.log.bg/article.php?article_id=67718

          Коментар


            #20
            От 2007г. имам наблюдения над японски климатик Fujitsu с висок COP (около 5,3). Високия COP е присъщ на "малките" климатици с по-големи външни топлообменници. Реално този коефициент не е константа за дадения модел, а се променя в зависимост от външната температура и натовареността на климатика. За да е възможно най-икономичен за дадената стая, климатика трябва да бъде така избран, че да работи възможно най-продължително в режим на най-висок COP за съответната външна температура. За това е важно да се избере правилната мощност на климатика. Колкото е по-ниска външната температура COP-ът пада, максималната отдавана мощност пада, а нуждата от енергия за затопляне се увеличава. Добре е да се провери каква мощност ще отдава климатика при -15 градуса и да се прецени дали е достатъчна за затопляне на стаята. Вече има и модели за европейския пазар с COP над 5. Повечето фирми които продават японски климатици също предлагат някаква гаранция, но след изтичането и ми се струва, че ще е по-труден ремонта им.
            jenshen73 написа:
            Закупуването на европейски модел за мен е безсмислено - просто там COP фактора е максимум 6. Някои национали стигат 10.
            Покажи модел с COP 10, че не съм чувал за такова животно Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

            Коментар


              #21
              Климатика вече е монтиран, гаранция 3 години с възможност за удължаване с още 3 след като изтекат първите 3, за преки впечатления ще споделя когато застудее Благодаря още веднъж на всички.

              Коментар


                #22
                Честито! Много години да те топли и разхлажда

                Коментар

                Working...
                X