Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за фиат croma

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за фиат croma

    Здравейте колеги от форума на италианките. Имам едно запитване за една апенинка. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...lsДосега съм карал само субару. Искам нещо различно. Харесах си този фиат много но е пълна загадка за мен. Стори ми се доста евтин за годините си но знам ли.Дайте насам някакво инфо ще черпя по бира после.

    #2
    Като цяло колата е рожба на краткия брак на Фиат с ГМ. Дефакто под красивия външен вид стои Опел Сигнум. Разликата между двете коли е в пъти по добрия и красив салон на Кромата и разбира се отличния фиатов дизел. Колата е изключително функционална, нещо което е и Сигнум. Единствения недостатък е, че поради доста високото тегло на автомобила, разхода на нафта е сериозен според това което съм чел като данни. Градско го дават близо 9 на сто. Но пък имаш невероятно еластичен и мощен двигател. :D От моите проучвания относно тази кола, съм разбрал, че трябва да се избягват коли в бял цвят. :D Причината е, че такива коли в повечето случаи са били или таксита или служебни коли в Италия. Другото което е, като механика както казахме си е Опел Сигнум, т.е. колата е надеждна. Проблема е, че все още са рядкост по пътищата на България и евентуален ремонт на екстериора ще е скъп. Но дано да не се налага. Общо взето като да имаш Субару в България си е. :D Ако ти харесва и можеш да си я позволиш, мисля, че няма да съжаляваш! И не вярвай на глупостите, че италианските коли са трошливи и не стават.
    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
    Land Rover Discovery 2.5TD '94
    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
    EX: Fiat Regata 1.7D '84

    Коментар


      #3
      А бе то хубаво Крома, ама точно тази е с най-ниското ниво на оборудване.По-добре се насочи към друга, алтернативна на тази, с доста повече глезотии.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Scorpion_BV написа:
        Като цяло колата е рожба на краткия брак на Фиат с ГМ. Дефакто под красивия външен вид стои Опел Сигнум. Разликата между двете коли е в пъти по добрия и красив салон на Кромата и разбира се отличния фиатов дизел. Колата е изключително функционална, нещо което е и Сигнум. Единствения недостатък е, че поради доста високото тегло на автомобила, разхода на нафта е сериозен според това което съм чел като данни. Градско го дават близо 9 на сто. Но пък имаш невероятно еластичен и мощен двигател. :D От моите проучвания относно тази кола, съм разбрал, че трябва да се избягват коли в бял цвят. :D Причината е, че такива коли в повечето случаи са били или таксита или служебни коли в Италия. Другото което е, като механика както казахме си е Опел Сигнум, т.е. колата е надеждна. Проблема е, че все още са рядкост по пътищата на България и евентуален ремонт на екстериора ще е скъп. Но дано да не се налага. Общо взето като да имаш Субару в България си е. :D Ако ти харесва и можеш да си я позволиш, мисля, че няма да съжаляваш! И не вярвай на глупостите, че италианските коли са трошливи и не стават.
        Благодарско за пълния отговор.надявам се поне окачването да е що годе здравичко. Колега ВО аз не търся глезотийки за кво са ми, втора ръка само проблеми с тях.Хайде колеги дайте още някво инфо, нали е форум на фиат това. ще черпя по биричка.

        Коментар


          #5
          Ами за окачването, може да се разровиш какво се пише за Сигнум, защото е доста по-масова кола. Не мисля обаче, че ще е проблемна. Що се отнася до екстрите, по-важно е да намериш запазен и здрав автомобил. В крайна сметка от екстрите какво толкова ползваме? Иначе на мен също не ми допада, че не е с климатроник. Аз бих търсил поне с климатроник да е, другото не е толкова важно според мен.
          KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
          Land Rover Discovery 2.5TD '94
          EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
          EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
          EX: Fiat Regata 1.7D '84

          Коментар


            #6
            Scorpion_BV написа:
            В крайна сметка от екстрите какво толкова ползваме?
            Хе хе хе... аз ползвам АБСОЛЮТНО всичко. Няма ИЗЛИШНА екстра.А цената на Кромата никак даже не е висока. 4 годишна кола - колко да струва?След още 4 години ще е на 8 и ще е 6-7 хил. Като стане на 10 ще е 3-4000. В момента една хубава, много хубава Либра, на 10 години, с всички екстри, струва 3000 лв.Ето тази например: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&f1=detailsИ смея да твърдя, че е много повече кола от тая Крома.

            Коментар


              #7
              Как разбра, че е много повече кола от тая Крома. Най-малкото Кромата е много по-висок клас кола от Либрата, която колкото и да си говорим е Мареа с по-луксозен интериор и ходова част от 156. Виж ако говорим за Тесис тогава може. Иначе много ми е интересно, може ли да изброиш кои екстри ползваш? В Крома съм сядал и съм се возил и определено е много ама много кола. Проблема с обезценяването го има, но той е при всички коли от този клас. Ако човека има пари и не го притеснява това защо да чака? По тая логика никой в света не трябва да си купува нова кола, защото още щом излезе от магазина колата е поевтиняла и то с много. :D За кола с тези габарити, комфорт, екстри (не конкретния автомобил), година на производство, двигател и т.н. е отличен избор. Аналогичните като клас и оборудване автомобили на други производители от тези години са поне още 10 бона от горе. Така, че колегата си има глава и да си преценява сам. За мен е добро предложение. За тези пари може да вземе чисто нова Панда 1.2 бензин. :D
              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
              Land Rover Discovery 2.5TD '94
              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
              EX: Fiat Regata 1.7D '84

              Коментар


                #8
                Scorpion_BV написа:
                Иначе много ми е интересно, може ли да изброиш кои екстри ползваш? :D
                Колата ми има (почвам от това, което при немските коли се води екстра ) :- 4 ел.стъкла - ползвам активно предните, а задните съм заключил да не ги сваля никой- ел.огледала - ползвам активно- подгряване на огледалата - ползвам, особено зимата;- централно заключване с фабрична аларма и дистанционно- ползвам ежедневно и ежечасово;- електронен климатик (Ауди/ФВ му викат климатроник) - ползвам и лятото, и зимата (против запотяване на стъклата);- АБС - ползвам когато се наложи, дори и да не искам;- пръскалки на фаровете - работят и на двете коли - ползвам винаги когато карам в дъжд след друг автомобил нощем. - ел.люк на Бравото - ползвам винаги, когато не е за климатик времето;- погряване на седалките - преди да сменя седалките го ползвах активно, беше зима и е изключително приятно да седнеш на топло. Никога не съм го изключвал всъщност - то си се изключваше само след определено време и се включваше при следващо палене на колата.-еърбег (в Бравото - два) - на мен не ми се е налагало, но на брат ми му се наложи да ползва - успешно... да не се налага на никой!- блутут телефон, вграден в CD-плеъра (допълнително монтиран) - ползвам активно - сам се свързва с телефона, като вляза в колата, ако някой звънне, музиката спира и си говоря без дори да знам къде ми е телефона, стига да е в колата)...- на Дедрата - автоматично нагласяване височината на фаровете, в зависимост от натоварването на автомобила - ползвам и да не искам - не може да се изключва;А ти можеш ли да изброиш кои екстри имаш, но НЕ ползваш?

                Коментар


                  #9
                  Колега повечето от тези неща отдавна не са екстри вече и Кромата ги има дори и в най-бедното си оборудване. Да не говорим че и Браво и Гранде Пунто ги имат в почти всички версии. :D Единственото което при тях понякога липсва е климатроника и навигацията. Под екстри аз разбирам нещо над това, като масажиращи седалки и други такива пинизи
                  KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                  Land Rover Discovery 2.5TD '94
                  EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                  EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                  EX: Fiat Regata 1.7D '84

                  Коментар


                    #10
                    Верно че ние с италианките сме се изглезили откъм екстри, но я виж как се продава един чисто нов Опел При тях за екстра се брои цвят металик или брони в цвета на купето.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Scorpion_BV написа:
                      В крайна сметка от екстрите какво толкова ползваме?
                      Хе хе хе... аз ползвам АБСОЛЮТНО всичко. Няма ИЗЛИШНА екстра.А цената на Кромата никак даже не е висока. 4 годишна кола - колко да струва?След още 4 години ще е на 8 и ще е 6-7 хил. Като стане на 10 ще е 3-4000. В момента една хубава, много хубава Либра, на 10 години, с всички екстри, струва 3000 лв.Ето тази например: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&f1=detailsИ смея да твърдя, че е много повече кола от тая Крома.
                      4 годишно ауди от същия клас струва три пъти повече ))). Опелите си ги продават с добри екстрички, ходих да ми промотират една инсигния и никак не беше зле базовата. Либрата откъм фейс е без коментар пиян дизайнер я е правил тая кола.Благодарско на колегата Scorpion_BV. Сега ще пада мислене.

                      Коментар


                        #12
                        Scorpion_BV написа:
                        Как разбра, че е много повече кола от тая Крома. Най-малкото Кромата е много по-висок клас кола от Либрата, която колкото и да си говорим е Мареа с по-луксозен интериор и ходова част от 156. Виж ако говорим за Тесис тогава може. Иначе много ми е интересно, може ли да изброиш кои екстри ползваш? В Крома съм сядал и съм се возил и определено е много ама много кола. Проблема с обезценяването го има, но той е при всички коли от този клас. Ако човека има пари и не го притеснява това защо да чака? По тая логика никой в света не трябва да си купува нова кола, защото още щом излезе от магазина колата е поевтиняла и то с много. :D За кола с тези габарити, комфорт, екстри (не конкретния автомобил), година на производство, двигател и т.н. е отличен избор. Аналогичните като клас и оборудване автомобили на други производители от тези години са поне още 10 бона от горе. Така, че колегата си има глава и да си преценява сам. За мен е добро предложение. За тези пари може да вземе чисто нова Панда 1.2 бензин. :D
                        Oкачването на Либрата няма нищо общо със 156,по скоро си е като на МареаИначе до колегата написал темата,за мен Кромата е един невероятен автомобил,адски функционален,на добра цена,много здраво окачване,добро пътно поведение,сравнително проходима/високичка си е/.
                        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                        Ventura garage

                        Коментар


                          #13
                          Незнам по-новите кроми какви пари идват - те са мн по-красиви А либрата от обявата - няма джанти от либра , ел.прибиране на огледалата и тва му е повече от екстрите.
                          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                          Коментар

                          Working...
                          X