Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв монитор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв монитор?

    Време е и аз да пусна тема от типа "Помощ при избор на еди какво си" :D Задължителни характеристики - FullHD и DVI. Основен критерий при избор - издръжливост. Характеристики, които не ме интересуват и смятам за глупости - времена, контрасти, ъгли на виждане, дизайн, екстри (USB хъб, audio in/out, колонки). Засега съм се спрял на този - http://www.jmt.bg/%D0%BC%D0%BE%D0%BD...lack-pID=8659/ , но видях че има и такива, които отговарят на изискванията ми, и струват 100лв по-малко. Заслужава ли си заради марката и 1 година гаранция повече (iiyama са с 3, останалите повечето са с 2) да дам тези 100лв или да взимам Asus, Acer, Philips или някоя друга марка?p.s. Имам едно такова разбиране, че продуктите на специализираните в една област производители са по-добри. Ферари правят страхотни спортни коли, Land Rover правят най-добрите офроудъри, ФИАТ са най-добри при малките коли. Други като Тойота например, искат да огреят навсякъде и просто няма как да бият гореизброените в съответните класове. При техниката типичен пример са Самсунг, които произвеждат абсолютно всичко, от флашки до плазмени телевизори.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Виж го и се заслушай отблизо до захранването му. Брат ми си взе един ACER, който като е изгасен дори от копчето от самия монитор издава един много дразнещ високочестотен звук.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      аз бих те посъветвал да видиш и някой Philips. Аз си взех за вкъщи най-ниското им като клас и съм доволек от покупката. Взех го от ниския клас, защото не търсех DVI и FullHD.
      Fiat Bravo SX 1.4 12V

      Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
      Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

      Коментар


        #4
        Като гледам всички марки имат монитори за около 240-250лв със всичките му работи. Да поясня, че ще го ползвам вкъщи, не за някаква специализирана работа. Основно за филми и рядко игри. За друго (интернет, office например), даже смятам, че е по-неудобен такъв монитор, защото се чудиш къде да гледаш, като на първия ред в киното :D
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          Самсунг. Доколкото знам са едни от малкото, който си правят сами матриците, а и снабдяват доста други марки. За издръжливост какво да ти кажа, май станаха 4 години, изгорял пиксел не съм забелзал, вероятно има де, но никога и грам проблем не ми е създал. Абе железен е.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            изгорял пиксел не съм забелзал, вероятно има де
            Как може да не си забелязал? Явно няма, защото ако имаше изгорял пискел, направо ще ти извади очите. Или е черен, или свети в не какъвто трябва цвят и е доста дразнещо.
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              Ориенираи се към друга матрица. Тоя TN е ... не искам да говоря. Вярно цените са други при S-IPS или S-PVA/P-MVA, но пък и цената на очите ти не е по-малка.

              Коментар


                #8
                Е, то е по-добре да си купя и Ламборгини или Ферари, вместо да се мъча с фиатчето
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #9
                  dikanio написа:
                  pakumba написа:
                  изгорял пиксел не съм забелзал, вероятно има де
                  Как може да не си забелязал? Явно няма, защото ако имаше изгорял пискел, направо ще ти извади очите. Или е черен, или свети в не какъвто трябва цвят и е доста дразнещо.
                  ми такива неща не ми правят впечатление. Ама тази вечер ще се загледам
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    изгорял пиксел се забелязва най-лесно на черен фон. в повечето случаи е зелен или червен. до сега черен не съм виждал, а много време бях консултант-птодавач в магазин за техника
                    Fiat Bravo SX 1.4 12V

                    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
                    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

                    Коментар


                      #11
                      Не е ли черен, когато е изгорял напълно, и в грешен цвят, когато има изгорял sub-pixel?
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #12
                        Ако ти се дават маааалко повече парички си вземи ТОВА
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          gamma написа:
                          Ако ти се дават маааалко повече парички си вземи ТОВА
                          Тук е доста по- евтино...

                          Коментар


                            #14
                            Да, да, аз го предложих като марка и модел и използвах същият сайт, като колегата.
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар


                              #15
                              Аз не държа на сайта/фирмата, просто ги знам и имат хубав сайт с добри описания. Малко вероятно е да купя от тях.
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар

                              Working...
                              X