Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно спиране на знак СТОП и неговата валидност

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Insane написа:
    Колеги, а тук кой е с предимство? .... та да питам много ли са ме псували
    ДА
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #17
      Insane написа:
      Колеги, а тук кой е с предимство? Извинявам се за глупавия въпрос.Червената черта се води тоя Т13 знак, Зелената знак стоп, а другия е синята. Понеже често ми се налага идвайки от Симеоновско шосе да минавам от там и почти никога не съм давал предимство на знака стоп.... та да питам много ли са ме псували
      Ами малко ще оспамя колегата,но точно там има поставени и знаци и табели ,които много ясно и точно указват кой е с предимство и т.н..Ако не знаеш правилника,все повече бащи ще имаш.
      MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
      "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
      R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

      Коментар


        #18
        На знак "СТОП", дори да е забит самостоятелно в пустинята, си длъжен да спреш колега. Не разбрах какво искаш да обжалваш, фиша или знаците по кръстовището.
        ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

        FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

        Коментар


          #19
          колега там ти си без предимство и този десния който е на СТОП много те е псувал, аз именно за това говоря, живея на 100 метра от това кръстовище и то е регулирано като хората, а не като това където ме спряха с недосложените знаци и нарочно чакащите както и да е днес си платих фиша, за да си нямам разправии, но е тъпо това вместо да си вършат работата да отчитат дейност с чакалене на места където и те знаят че е напълно грешен знак... ама така е то затова сме на това дередже

          Коментар


            #20
            В доста теми виждам да се застъпва темата, че знаците имат различна форма, за да могат да се разпознават ’отзад’. И като спрем на "по-сложно" кръстовище и трябва да гледаме какви са знаците на другите входове/изходи на кръстовището, за да предприемем правилната маневра... Даже в някакъв спор преди време това беше определящо за решението Някой може ли да подкрепи това твърдение с нещо различно от ’логика’....

            Коментар


              #21
              Sashe написа:
              Някой може ли да подкрепи това твърдение с нещо различно от ’логика’....
              Виенската конвенция за пътни знаци и сигнали, примерно.

              Коментар


                #22
                Според мен знакът "СТОП" е сложен, за да може и тези които са си купили книжките да спрат!Практически всеки, който няма да завива по пътя с предимство трябва да спре, защото останалите идващи по главният път са с предимство, без значение дали продължават направо или завиват наляво.Отделно съм се сблъсквал със случаи, когато пишат фиш, защото не си спрял преди знака, а си спрял в началото на кръстовището (след знака). Принципно погледнато не спирането на знак "СТОП", отнемането на предимство и преминаването на червен сигнал на светофара се смята за тежко нарушение на ЗДвП и в почти 90% от случаите води до ПТП. Както писаха някой - правилно или неправилно поставен, знака "СТОП" е задължителен! Дори да виждате само гол колец без знаци е по-добре да спрете, вместо после да се изяснява чия е вината.
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #23
                  ogi28b написа:
                  Sashe написа:
                  Някой може ли да подкрепи това твърдение с нещо различно от ’логика’....
                  Виенската конвенция за пътни знаци и сигнали, примерно.
                  И там пише, че знаците са с различна форма, за да могат да се разпознават ’отзад’? ... нека не бъркаме по-лесното разпознаване с това да ги гледаме изотзаде Не се заяждам де, ама все ми се струва, че идеята на законадателя е да се ориентираш максимално лесно и единствено по знака пред теб, отколкото да заничаш какво има ’от-другата страна’ ... Щяха да ги правят двулицеви тогава....

                  Коментар


                    #24
                    разбира се че е по-добре да се спре.. аз редовно спирам на места където уж съм с предимство а иначе това за знаците е ясно защо са в различна форма, да може да разбереш какво има срещу теб

                    Коментар


                      #25
                      Аз също мисля, че знаците не са със специална форма, че да ги гледаш какви са насрешните. На огромно крастовище как да ги гледаш? По-скоро, като натрупа сняг и се заледяд и не се виждат, да знаеш какъв е знака.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #26
                        Insane написа:
                        Колеги, а тук кой е с предимство? Извинявам се за глупавия въпрос.Червената черта се води тоя Т13 знак, Зелената знак стоп, а другия е синята. Понеже често ми се налага идвайки от Симеоновско шосе да минавам от там и почти никога не съм давал предимство на знака стоп.... та да питам много ли са ме псували
                        Аз съм те псувал значи ... или по-скоро ти си ме псувал, защото съм излезнал пред теб

                        Коментар


                          #27
                          Фиш не се обжалва, късно е вече......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #28
                            jorko написа:
                            Аз съм те псувал значи ... или по-скоро ти си ме псувал, защото съм излезнал пред теб Rolling Eyes
                            Само да се доизкажа по въпросното кръстовище, което аз показах къде.... Аз винаги идвам от пътя от Симеоновско шосе и понеже на кръстовището улицата която ми се пада от дясно със стоп е по- скоро като паркинг или и аз незнам.... хората никога не се бутат да си вземат предимството. Имал съм случаи в които им давам път махам им да минават и те ме гледат като треснати и си стоят и чакат..... Общо взето затова спрях да ги чакам много много, ако видя че някой си навлиза в кръстовището го оставям да си продължи накъдето му е пътя.... И само да отбележа, че моето минаване и на хората от пряката със Стоп-а стават без да пречим на участниците каращи по пътя с предимство.

                            Коментар


                              #29
                              Insane написа:
                              jorko написа:
                              Аз съм те псувал значи ... или по-скоро ти си ме псувал, защото съм излезнал пред теб Rolling Eyes
                              Само да се доизкажа по въпросното кръстовище, което аз показах къде.... Аз винаги идвам от пътя от Симеоновско шосе и понеже на кръстовището улицата която ми се пада от дясно със стоп е по- скоро като паркинг или и аз незнам.... хората никога не се бутат да си вземат предимството. Имал съм случаи в които им давам път махам им да минават и те ме гледат като треснати и си стоят и чакат..... Общо взето затова спрях да ги чакам много много, ако видя че някой си навлиза в кръстовището го оставям да си продължи накъдето му е пътя.... И само да отбележа, че моето минаване и на хората от пряката със Стоп-а стават без да пречим на участниците каращи по пътя с предимство.
                              Кръстовището го знам много добре и те разбрах откъде идваш , но от страната на стопа не е паркинг, а си е улица ... паркинга е встрани

                              Коментар


                                #30
                                Sashe написа:
                                И там пише, че знаците са с различна форма, за да могат да се разпознават ’отзад’?
                                Прочете ли конвенцията? Пише го точно и ясно. Разбира се, не пише че точно тези знаци имат странна форма за да се разпознават отзад, а пише, че цялата система от знаци е основана на формите им и цветните им характеристики, с оглед на улесняване на разбирането им. Като паркираш на някоя улица и си забравил да погледнеш за знака, и се чудиш дали е разрешено или забранено паркирането - не поглеждаш ли дали в началото на улицата има кръгъл знак? Ако видиш правоъгълен, например "Еднопосочна улица", връщаш ли се за да го видиш отпред и да се убедиш, че наистина няма забрана за паркиране, или правоъгълната форма ти е достатъчна за да знаеш, че няма такава забрана? Ако обаче видиш кръгъл знак - знаеш, че нещо ти е забранено, нали? Същото е на кръстовище. Приближаваш се, но няма знак. Или има, но е с гръб. Обаче на пресичащият път от двете страни виждаш в гръб характерния квадратен знак за предимство, а насреща виждаш в гръб обърнат надолу триъгълник. Това не е ли достатъчно, за да знаеш кой пред кого има предимство?

                                Коментар

                                Working...
                                X