Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно спиране на знак СТОП и неговата валидност

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Кой какво гледа на пътя не знам ,но при моето ПТП поставения триъгълник на пътя беше два пъти прегазен от автомобили каращи с голяма скорост и водачите не го видели . Та се налагаше катаджията да ги спира и ги кара да се върнат и изправят триъгълника .Това говори че някои колеги седнат ли зад волана не ги интересува нищо , нито знаци ,нито обстановката на пътя.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #32
      това са малоумници щом си минал без телесни повреди, пак е добре ламарината се изправя разбира се че се спира на стоп, понякога на триъгълник, но на много места има много ненужни знаци, и тези който са ги сложили сигурно много ги сърби.

      Коментар


        #33
        Може би както има сутрин по БТВ рубриката Бай Ганьо Европеец да се предложи да има сутрин отделени и по няколко минути за рублика Неправилно и безцелно поставени знаци в която да изпращаме заснети такива места със безполезни знаци та дано някои отговорни фактори в държавата си размърдат задниците . Може да излезе като предложение от ръководството на сдружението, а защо не и от името на всички автомобилни форуми.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #34
          Sashe написа:
          ... нека не бъркаме по-лесното разпознаване с това да ги гледаме изотзаде
          ogi28b написа:
          ...Разбира се, не пише че точно тези знаци имат странна форма за да се разпознават отзад, ... с оглед на улесняване на разбирането им.
          Всъщност май сме на едно мнение То и от сателитна снимка можеш да познаеш какъв е знака по формата ако резолюцията я бива..., за всеки случай ако някой реши да завива от космоса А бе гледайте ги и отстрани ако искате, демокрация да има. На мен ми се струва че идеята е само знака пред теб да дава достатъчна информация.

          Коментар


            #35
            Абе всъщност нищо не написа. Не ми трий думите така, че да остане това, което ти е изгодно и да изглежда по определен начин. Ако са знаели, че ще има някой, на който трябва с огромни букви да му се напише точно определен текст - щели са да го направят. Това, че определени знаци имат определена форма е повече от ясно защо така е направено: за да се разпознават отпред, отзад, отляво, отдясно, като са заледени, като вали дъжд, като ги гледаш от космоса... Дано не ти се случва, но ако на някое кръстовище ти се случи ПТП, защотто не си спазил предимство, при положение, че виждаш ясно всички други знаци, макар и в гръб... после можеш да ходиш да им обясниш, че никъде в тая конвенция не го пише тоя текст и да си обжалваш актовете Демокрация да има, дето викаш. Да си тълкуваш законите демократично... Вземи прочети тази конвенция, не заради темата, а защото пише много важни неща. Присветваш ли на насрещните, ако си подминал катаджии?

            Коментар


              #36
              ogi28b написа:
              Абе всъщност нищо не написа. Не ми трий думите така, че да остане това, което ти е изгодно и да изглежда по определен начин. Ако са знаели, че ще има някой, на който трябва с огромни букви да му се напише точно определен текст - щели са да го направят. Това, че определени знаци имат определена форма е повече от ясно защо така е направено: за да се разпознават отпред, отзад, отляво, отдясно, като са заледени, като вали дъжд, като ги гледаш от космоса... Дано не ти се случва, но ако на някое кръстовище ти се случи ПТП, защотто не си спазил предимство, при положение, че виждаш ясно всички други знаци, макар и в гръб... после можеш да ходиш да им обясниш, че никъде в тая конвенция не го пише тоя текст и да си обжалваш актовете Демокрация да има, дето викаш. Да си тълкуваш законите демократично... Вземи прочети тази конвенция, не заради темата, а защото пише много важни неща. Присветваш ли на насрещните, ако си подминал катаджии?
              От горния пост лъха злоба и чиста омраза... брррр...Добре прав си. Съжалявам, че участвах в дискусията...

              Коментар


                #37
                Ако обичаш, не ми вменявай неща, които не съм казал или направил Подкрепих това, което пиша с конкретни факти. Който не иска да чете - негова си работа. Това за злобата и омразата го приемам като обида и нарушение на правилата на форума (от гл. т. на модератор).Интересно, че си си променил мнението и сега в него пише коренно противоположно нещо на първоначалното. Защо ли... Но ще ти отговоря и на редакцията - ако идеята е знакът пред теб да ти дава информация - по-добре не карай. Специално на знаците за предимство - идеята е който и откъдето и да ги гледа - да получи информацията, която носят те. Защото този знак важи за всички в кръстовището. А кръгъл знак с ограничение на скоростта, например, важи само за този, който го вижда в лице, не и за този, който го вижда отзад.

                Коментар


                  #38
                  Ясно е че тези мнения ще идат в кофата, ама ще си напиша мнението. ОТдавна не съм писал такъв пост, ама защо не.Разликата в нашите мнения е че според мен идеята на законадателя е формата да спомага за по лесното въпзримане на знака, а не за да се гледа отзад. Кажи ми къде в конвенцията пише че формата е такава за да се гледа отзад? Това е твое преположение. Цитирай член и алинея. Или ти си по експерт от тези писали я.
                  ogi28b написа:
                  Ако обичаш, не ми вменявай неща, които не съм казал или направил Подкрепих това, което пиша с конкретни факти. Който не иска да чете - негова си работа. Това за злобата и омразата го приемам като обида и нарушение на правилата на форума (от гл. т. на модератор).
                  Кой член от правилата съм нарушил. Не съм те обидил изобщо. Даже обратното. Какво целиш с офф-топика в края на мнението си? Според мен си е точно обида. Добър пример даваш. Познавам лично 2ма от администраторите и 1 от модераторите на този форум от срещите на които идвам, ще ги запозная със случая и ще ги питам за тяхното мнение дали съм те обидилРадвам се и че си модератор, желая ти успех в кариерата и много успехи.
                  ogi28b написа:
                  Интересно, че си си променил мнението и сега в него пише коренно противоположно нещо на първоначалното. Защо ли...
                  Да това е безкрайно интересен факт. Мислех, че това отрзаява по добре позцията ми. Ужас виновен съм , признавам си.
                  ogi28b написа:
                  Но ще ти отговоря и на редакцията - ако идеята е знакът пред теб да ти дава информация - по-добре не карай.
                  Ти като гледаш знаците отзад, пожелавам ти успех в карането, аз ще си ги гледам отпред. След като според теб идеята не е знака пред теб да дава информация гледай другите отзад, наслука.
                  ogi28b написа:
                  Специално на знаците за предимство - идеята е който и откъдето и да ги гледа - да получи информацията, която носят те.
                  Това си е твое мниение, може би вярно, но никъде не е упоменато в закон или нормативен акт.Говорим за едно и също, ама идеята да напишеш последния пост и покажеш на някого че не е прав е явно доста важно.Tози форум или поне тази тема заприличва на стария фиат форум, където не можеше да си кажеш мнението спокойно ...

                  Коментар


                    #39
                    Виенска конвенция за пътните знаци и сигнали.

                    Коментар


                      #40
                      Как се пресича на знак СТОПОколо 30тина метра прези знака зареждаш псувните. 5 метра реди знака започваш да ги изстрелваш, даваш газ и минаваш на знака СТОП без да спираш - тъй де, кви са тия да ти казват ко да правиш на пътя, пък и тъпия знак не е сложен както трябва и изобщо не където трябва (Трябва да се върна да го изкъртя и да го дам на вторични - записваш в новия смарфон да ти напомни). След няколко месеца получаваш честитка по пощата. Късаш на две и фърляш в коша - ай сектир. Лев няма да дам на тая скапана държава - то пътищата пътища ли са? Куките се крият в храстите и избщо не си вършат работата, глей само как карат, секат пътя и ко - нищо - куките само чакат да им бутнат 20 лева. Опъваш се на ивана, пръцваш и си пускаш новия турски сериал. Между другото на запад от доста време не разчитат шофьорите да гледат пътните знаци на другите платна.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #41
                        ele написа:
                        Как се пресича на знак СТОПОколо 30тина метра прези знака зареждаш псувните. 5 метра реди знака започваш да ги изстрелваш, даваш газ и минаваш на знака СТОП без да спираш - тъй де, кви са тия да ти казват ко да правиш на пътя, пък и тъпия знак не е сложен както трябва и изобщо не където трябва (Трябва да се върна да го изкъртя и да го дам на вторични - записваш в новия смарфон да ти напомни). След няколко месеца получаваш честитка по пощата. Късаш на две и фърляш в коша - ай сектир. Лев няма да дам на тая скапана държава - то пътищата пътища ли са? Куките се крият в храстите и избщо не си вършат работата, глей само как карат, секат пътя и ко - нищо - куките само чакат да им бутнат 20 лева. Опъваш се на ивана, пръцваш и си пускаш новия турски сериал. Между другото на запад от доста време не разчитат шофьорите да гледат пътните знаци на другите платна.
                        Съвсем точно и до болка реално. Но мисля, че колегата пуснал темата, не е такъв, иначе нямаше да има тема.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #42
                          Вечният спор :DВ този документ никаде не пише за гледане отзад, просто са описани какви са знаците. Имат различна форма за по-лесно разпознаване. Това че може да ги гледаш отзад е бонус и в твоя полза, защото никой не иска да си рискува живота, но никъде не се вменяват на водача подобни функции.Някой знае ли конкретен случай на ПТП с кола идваща отляво и липсващ знак за предимство? Вменява ли се вина и по кой член?
                          Brava 1.6 16V 103hp

                          Коментар


                            #43
                            Нека се намеся в спора, в полза на "гледащите знаците отзад".Законът казва следното:"Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство."Никъде в члена не се казва, че всички пътища в кръстовището трябва да са сигнализирани дали са с или без предимство. Достатъчно е САМО ЕДИН от тях да е сигнализиран като път с предимство. Т.е. стигайки до кръстовище, трябва да се огледате за знаци по всички пътища.Мен преди години, когато съм карал курса, инструкторът ме е учил така: (останало ми е в главата буквално) "Ако стигнеш до кръстовище, и нямаш знак - гледаш другите дали имат. Познават се по формата ОТЗАД. "Другият ми аргумент, в полза на гледането ОТЗАД е и регулировчика. Сигналите му са такива, че да могат да бъдат разпознати от всички страни.Съвсем друг е въпроса, за кръстовище на видимо неравнозначни пътища, но необозначени с пътни знаци.Например в моето село, "главната" улица идваща от центъра и отиваща към града е широка 12 м. Моята улица е пресечка на "главната", широка е само 5-6 м. Там където се пресичат обаче, липсват знаци (някой ги открадна, едно време имаше).Аз се явявам дясно-стоящ на идващите по "главния" път и съгласно закона съм с предимство пред тях.Досега не съм си ползвал предимството, защото не ми се изправят ламарини, но един съсед го направи и движещия се по "главния" път излезе виновен, тъй като не е пропуснал "дясностоящ". Написаха му акт пред недоумяващия му поглед... Тъй че внимавайте!!!

                            Коментар


                              #44
                              Ами Дидко ти сам ясно написа че твоята уличка от която излизаш е двойно по тясна от тая която пресичаш. За какъв десностоящ става дума ,като с просто око се вижда че другата улица е двойно по широка и че естествено движещите се по нея са с предимство Ако улиците бяха и двете с еднаква ширина то тогава вече ти си с предимство. Тъй го разсъждавам аз ,пък на практика по нахалния и стоп да има пак ще мине пръв.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                #45
                                Дидо, у ваше село много джигити, трабава да се пазиш и от спрелите, че тръгват внезапно и без предупреждение! Ако си спомняш, щяха да ни проволят срещата пред конната база с изкривени ламарини. :D
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X