Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква OS използвате,параметри и на какви T работят вашето PC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    durex_a написа:
    Да ъпна темата като вметна че видео картата ми без вентилатор, в не натоварен режим държеше 71градуса в натоварен стигаше до почти 100. Обшо взето с 2лв. си реших проблема сега в не натоварен режим поддържам 46 градуса и в натоварен стига до 54
    Виждаш ли една перка колко помага Моля някой модератор да оправи заглавието, че сегашното в края му е малко като с машинен превод

    Коментар


      #32
      Код:
      Температури:      Дънна платка                                      40 °C  (104 °F)      Процесор                                          47 °C  (117 °F)      1. CPU / 1. ядро                                  42 °C  (108 °F)      1. CPU / 2. ядро                                  41 °C  (106 °F)      Aux                                               46 °C  (115 °F)      Графичен процесор                                 45 °C  (113 °F)      WDC                                               38 °C  (100 °F)      Seagate                                           34 °C  (93 °F)      Seagate                                           35 °C  (95 °F)
      Компа е:Windows 7 Ultimate 6.1.7100 (Win7 RC) Процесор - DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+Дъно - MSI K9N SLI (MS-7250 v2)РАМ - A-Data DDR2-800 5171 MBВидео - NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)Хард - 2 х Seagate 500GB + един 80GBВентилаторите са много
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #33
        ///// написа:
        Мен ме е срам да го кажа - AMD на 1.5 GHz, с косур там нещо си рам, но е жалка картинка в сравнение със селерончето на 366 MHz и 128 Mb рам. Никога повече AMD! Никога! Самоизключва се кат му кефне щот’ прегрява! Селерона изобщо няма такива грижи и си работи дори и без вентилатора И двете са с Win XP.
        АМД е ФИАТ на компютрите ти и колата ще смениш с някой ВАГ ... например скучен Гоуф,то Интел е ФауВе на компютрите

        Коментар


          #34
          gamma написа:
          Код:
          Температури:      Дънна платка                                      40 °C  (104 °F)      Процесор                                          47 °C  (117 °F)      1. CPU / 1. ядро                                  42 °C  (108 °F)      1. CPU / 2. ядро                                  41 °C  (106 °F)      Aux                                               46 °C  (115 °F)      Графичен процесор                                 45 °C  (113 °F)      WDC                                               38 °C  (100 °F)      Seagate                                           34 °C  (93 °F)      Seagate                                           35 °C  (95 °F)
          Компа е:Windows 7 Ultimate 6.1.7100 (Win7 RC) Процесор - DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+Дъно - MSI K9N SLI (MS-7250 v2)РАМ - A-Data DDR2-800 5171 MBВидео - NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)Хард - 2 х Seagate 500GB + един 80GBВентилаторите са много
          Колега писах ти в скайп но нещо те няма. Можеш ли да ми кажеш от къде изкара тези характеристики и стойности на PC-то ?

          Коментар


            #35
            Re: Каква OS използвате,параметри и на какви T работят вашет

            Vista 64bit - лаптопаW7 32bit - домашното PCW7 32bit - служебното PC
            durex_a написа:
            "... VRAM-NVIDIA GeForce 8400 GS (256 MB) ... видеото което ме тревожи без никакво натоварване работи 68-71° при пускане на някоя игра стига и до 90°
            Точно с такова видео е и лаптопа и става страшно ... незнам защо, но много грее?! Има ли някакви ултра тънки вентилатори да мушна един в корпуса, точно над чипа?
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #36
              Re: Каква OS използвате,параметри и на какви T работят вашет

              Jimy написа:
              Vista 64bit - лаптопаW7 32bit - домашното PCW7 32bit - служебното PC
              durex_a написа:
              "... VRAM-NVIDIA GeForce 8400 GS (256 MB) ... видеото което ме тревожи без никакво натоварване работи 68-71° при пускане на някоя игра стига и до 90°
              Точно с такова видео е и лаптопа и става страшно ... незнам защо, но много грее?! Има ли някакви ултра тънки вентилатори да мушна един в корпуса, точно над чипа?
              Не знам при лаТопите как седят нещата но при мен с един фентилатор работата се оправ. Както казах в натоварен режим стига до 54 градуса

              Коментар


                #37
                durex_a написа:
                seninkn написа:
                P D 915@28000 1Mb 47 градусаAsus P5PL-E 48 градусаNVIDIA GeForce 7300 GT 256 MB 71 градусаST3160815AS 160 GB, 7200 RPM, SATA-II 36 градусакато кутията има два допълнителни вентилатора един над бокса на процесора и един обдухващ харда, щайгата не е почиствана от година
                Всички GeForce ли греят така ... ? Мен малко ме стряскат тези стойности които ми отчита
                Всички греят така, при положение, че работната температура им е 105 градуса какво очакваш? Отиваш, изсипваш 40-50 долара за цял огромен радиатор с 4 пайпа за ВГА сменяш стоковия и ще ти държи максимум 54 градуса на игра.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #38
                  jenshen73 написа:
                  durex_a написа:
                  seninkn написа:
                  P D 915@28000 1Mb 47 градусаAsus P5PL-E 48 градусаNVIDIA GeForce 7300 GT 256 MB 71 градусаST3160815AS 160 GB, 7200 RPM, SATA-II 36 градусакато кутията има два допълнителни вентилатора един над бокса на процесора и един обдухващ харда, щайгата не е почиствана от година
                  Всички GeForce ли греят така ... ? Мен малко ме стряскат тези стойности които ми отчита
                  Всички греят така, при положение, че работната температура им е 105 градуса какво очакваш? Отиваш, изсипваш 40-50 долара за цял огромен радиатор с 4 пайпа за ВГА сменяш стоковия и ще ти държи максимум 54 градуса на игра.
                  Ако на теб ти е струвал 40-50 долара жалко .. ето какво се получи при мен за 1.80лв. Времето между снимките съм играл NFS U2, преди да сложа вентилацията докато я играе ми стигаше 98 градуса
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #39
                    durex_a написа:
                    Колега писах ти в скайп но нещо те няма. Можеш ли да ми кажеш от къде изкара тези характеристики и стойности на PC-то ?
                    От репорта на EVEREST Ultimate Edition
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #40
                      Бате Арни по въпроса за операционните с-ми:
                      Прикачени файлове
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        #41
                        Windows 7 Ultimate 64 bitIntel i5 @ 3,60 Ghz8 Gb RAMNvidia GeForce GTX 550 Ti (1Gb)HDD 1Tb и стария - 300GbНе ми се сваля програма да си меря температурата, но да се оплача че не мога да разбера защо ми засича свалянето на големи файлове с какъвто и да е браузър или download manager. Шантава работа

                        Коментар


                          #42
                          capor3g написа:
                          Windows 7 Ultimate 64 bitIntel i5 @ 3,60 Ghz8 Gb RAMNvidia GeForce GTX 550 Ti (1Gb)HDD 1Tb и стария - 300GbНе ми се сваля програма да си меря температурата, но да се оплача че не мога да разбера защо ми засича свалянето на големи файлове с какъвто и да е браузър или download manager. Шантава работа
                          Щото някоя подсистема се е надрискала - ако е драйвер - добре, ако е антивирусна - добре, ама ако ти е твърдия диск - зле - трябват кинти за нов. При мен се получаваше подобно, когато тръгнех да тегля от новият интернет - на 5МБ/сек просто спираше цялата OS докато се изчисти кеша на твърдия диск и RAM-та. Общо взето с хубави дискове - реших проблема.@durex_a: Приятелю, за 1.80лв. можеш да си купиш само някой бръмкащ вентилатор - имам ги 7 на сървъра ми. Говоря ти за мощна видеокарта, която да тунинговаш с чист алуминиев радиатор - с пайпове и всичко подобаващо. Моите лични домашни компютри са с вградени видеокарти - не ми трябват външни - игри не играя...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #43
                            Windows 7 UltimateРаботи на лаптоп ASUSAMD Athlon Dual Core 2.1RAM 464 bit Operating System
                            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                            Коментар


                              #44
                              u_bo написа:
                              АМД е ФИАТ на компютрите ти и колата ще смениш с някой ВАГ ... например скучен Гоуф,то Интел е ФауВе на компютрите
                              Бъзикаш се за АМД и ИНТЕЛ и научните ти сравнения, нали?
                              jenshen73 написа:
                              durex_a написа:
                              seninkn написа:
                              P D 915@28000 1Mb 47 градусаAsus P5PL-E 48 градусаNVIDIA GeForce 7300 GT 256 MB 71 градусаST3160815AS 160 GB, 7200 RPM, SATA-II 36 градусакато кутията има два допълнителни вентилатора един над бокса на процесора и един обдухващ харда, щайгата не е почиствана от година
                              Всички GeForce ли греят така ... ? Мен малко ме стряскат тези стойности които ми отчита
                              Всички греят така, при положение, че работната температура им е 105 градуса какво очакваш?
                              Работната температура на кое е 105 градуса? И ти се занимаваш с компютри? МОЛЯ? Неее, ти си шефът, за когото работят, затова говориш такива странни неща
                              jenshen73 написа:
                              capor3g написа:
                              Windows 7 Ultimate 64 bitIntel i5 @ 3,60 Ghz8 Gb RAMNvidia GeForce GTX 550 Ti (1Gb)HDD 1Tb и стария - 300GbНе ми се сваля програма да си меря температурата, но да се оплача че не мога да разбера защо ми засича свалянето на големи файлове с какъвто и да е браузър или download manager. Шантава работа
                              Щото някоя подсистема се е надрискала - ако е драйвер - добре, ако е антивирусна - добре, ама ако ти е твърдия диск - зле - трябват кинти за нов. При мен се получаваше подобно, когато тръгнех да тегля от новият интернет - на 5МБ/сек просто спираше цялата OS докато се изчисти кеша на твърдия диск и RAM-та. Общо взето с хубави дискове - реших проблема.
                              Изобщо си ми странен, що за архаичен HDD трябва да имаш, за да умира при 5 МБ/с download? Изобщо наясно ли си? Някой да не ти пише от профила? При 5 мб/с чакаш да ти се изчисти кеша на харда и РАМ-та? Тииии нещо или си правиш странни бъзици, или наистина изненадваш

                              Коментар


                                #45
                                jenshen73 написа:
                                capor3g написа:
                                Windows 7 Ultimate 64 bitIntel i5 @ 3,60 Ghz8 Gb RAMNvidia GeForce GTX 550 Ti (1Gb)HDD 1Tb и стария - 300GbНе ми се сваля програма да си меря температурата, но да се оплача че не мога да разбера защо ми засича свалянето на големи файлове с какъвто и да е браузър или download manager. Шантава работа
                                Щото някоя подсистема се е надрискала - ако е драйвер - добре, ако е антивирусна - добре, ама ако ти е твърдия диск - зле - трябват кинти за нов. При мен се получаваше подобно, когато тръгнех да тегля от новият интернет - на 5МБ/сек просто спираше цялата OS докато се изчисти кеша на твърдия диск и RAM-та. Общо взето с хубави дискове - реших проблема.
                                Изобщо си ми странен, що за архаичен HDD трябва да имаш, за да умира при 5 МБ/с download? Изобщо наясно ли си? Някой да не ти пише от профила? При 5 мб/с чакаш да ти се изчисти кеша на харда и РАМ-та? Тииии нещо или си правиш странни бъзици, или наистина изненадваш
                                Със сигурност не е от хардовете. Големият, на който е windows-a е бързак, а малкият държи още. Рам имам предостатъчно и от торенти да кажем свалям с 9 - 10 Mb/s . Според мен windowsa си прави гаври с някакви параметри, които не мога да открия , които от "съображения за сигурност" прекъсват входящия трафик на определен обем. Тегля ли файл от уебсайт, обема на който ми прекъсва downloada e okolo 20-30 MB като дори и streaming клипчета не се зареждат докрай.

                                Коментар

                                Working...
                                X