Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да се отнеме лиценза на Мтел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    trace написа:
    [quotea09e8c157="ogi28b"]А и защо още се занимавате с тия М-тел? Да изключим това, че цените им са най-високи,
    Цените май са едни и същи. Понеже искам да си сменя плана, разгледах всички оператори и стигнах до това заключение.Плановете които мен ме интересуват:http://www.mtel.bg/mtel-comfort/index.phpM-Tel COMFORT 250Месечна такса 9,90 лв.Безплатни минути към всички мрежи в страната - - 60Безплатни минути изходящи разговори Семейство и приятели на месец 2000Цената на минута разговор към групата Семейство и приятели 0,10 лв.Цена на минута разговор към всички мрежи в страната 0,32 лв.Цена на SMS към всички мрежи в страната 0,14 лв GLOBUL Smart WayЦена на стандартен месечен абонамент 9,90 лвВключени минути за разговори от групата ,,За приятели

    Коментар


      #17
      dikanio написа:
      Като го изключиш, значи съвсем умишлено не искаш да те търсят, и ако те търси примерно шефа или жената може да стане неприятно. Съобщението е "Телефона на абоната е изключен". А като няма обхват, вината не е на абоната, въпреки че той е радостен от този факт :D . Тогава както знаете - "В момента няма връзка с този номер" или "Абоната е извън обхват".
      За мен няма начин да стане неприятно, ако телефонът ми е изключен и ме търси жена или шеф. Това вече е кой както си го направи. Ако някой го е страх жена му да не му се скара, че си е изключил телефона - да смени жената. Не е задължително да си извън обхват - може просто да си забравиш телефона или да не го чуваш. Тогава пак си в обхват, но не отговаряш, обикновено не е умишлено, но се случва. Айде да ви кажа една хитрина как да излезете от обхват "без да искате": отваряте си капака на телефона, вадите батерията и тогава: "В момента няма връзка с този номер" или "Абоната е извън обхват", което е по-различно от "Телефона на абоната е изключен".А отиването на място, на което знаеш, че няма обхват, е равносилно на умишлено изключване на телефона. Друга безплатна хитрина за временно "скриване" от жени и шефове: пренасочване към номер 029200177 (или друг неактивен номер). Пренасочването е безплатно, а това което чува този, който ви търси, ще го озадачи сериозно Зависи от кой оператор ви търси, ще чуе различни съобщения, а може и въобще да не чуе - просто ще му прекъсне разговорът със съобщение за грешка. Все пак в момента на пренасочването - на екрана ще му излезе съобщение, че разговорът се пренасочва. Това е единственият момент, в който търсещият вижда реално какво става.Ред.: trace ето друго сравнение, за 20 лева на месец:м-тел surf&talk S:- неограничен интернет, максимална скорост до 250 МБ, след това - на 128 килобита.- 2000 минути към 5 номера, за мен лично - неизползваеми. Не мога да говоря по над 1 час на ден с въпросните 5 човека, дори да искам.- 30 минути в мрежата на м-тел- 50 СМС, 50 ММС- 32 стотинки към другите.- 14 ст. / СМСглобул web&talk start- неограничен интернет, максимална скорост до 250 МБ, след това - на 128 килобита.- 1500 мин. към цялата мрежа на глобул. Също мисля, че са неизползваеми, но поне не си ограничен в 5 номера.- 1500 смс към глобул- 150 ММС- 32 ст. към другите- 14 ст. / СМС- 1 или 2 промоционални месеца на половин месечен абонаментвиваком net&call TOP:- 3 или 6 месеца на половин месечна такса. 25 % от целия период си е това. - 1500 минути към виваком- 30 минути към други мрежи- неограничен интернет с 3 пъти повече МБ на макс. скорост: 750- 1500 СМС към виваком- 25 ст/минута към всички други мрежиПри избора голямо значение има към кой оператор са номерата, с които най-често говориш, но от това сравнение, ако сега ставам абонат - бих избрал виваком, после глобул, и на последно място - м-тел. Сега имам абонамент към виваком за 5 лева на месец и 100 минути към виваком и стационарните, с прехвърляне на неизговореното за следващия месец, безсрочен договор. Перфектна работа ми върши. Другия ми телефон е към глобул смарт-груп (500 мин. към 12 номера за 15 лв на месец, безсрочен договор.) След като отпадна клаузата с автоматично преподписване, е въпрос на няколко дни да се прехвърля на гореспоменатия web&talk на глобул, защото редовно надвишавам 500-те мин. които имам, и правя сметки по 20-25 лв, защото говоря с номера на глобул, които не са в групата ми. Така пак ще ги плащам същите пари, но ще имам на практика неограничено време за разговори. На м-тел останаха много малко от познатите и приятелите, като основно са от форума, да не споменавам имена

      Коментар


        #18
        Дали ще си изключиш телефона и батерията ще е на него или извън него няма разлика в съобщението и то е "Телефона на абоната е изключен".Въпреки,че знам пак точно сега пробвах.Единия ми телефон е със две сим карти,които са прима на ’Ментел’,а другата е Глобул с 1500 безплатни минути към цялата мрежа на Глобул за 20лв,които напълно вярно никога не могат да се изговорят и ме хваща яд като излиза фактурата,защото поне над половината изгарят всеки месец .Звъних за пробата от другия си телефон в които е с ваучер на Виваком.И Виваком са мошеници ,защото пък надписват домашните телефони без да съм се докоснал до него цял месец .Сигурно дето са ме търсили по-домашния един-два пъти отчитат,че аз съм набирал .
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #19
          donnna написа:
          аз лиценза на Ментел съм им го отнел отдавна
          +1. Още преди 5 години.Сега съм на GLOBUL UNLIMITED за 19,90лв(с 30мин към другите) и не плащам повече от 22/23 лв.П.П.:Другата ми комунална услуга е: Оптичен интернет - 35 Mbps и 70 Аналогова + 80 Цифрова + HDTV, от НЕТ1 за 30лв.Много съм доволен от полученото и заплатеното
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #20
            гласувах, ДА и не само, че трябва да им вземат лиценза, а да ги затрият като компания! и аз като Стефанаки и колежката donnna им отнех лиценза преди 3-4 години, ама жена ми още си къса нервите с тях!
            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

            Коментар


              #21
              itan75 написа:
              Дали ще си изключиш телефона и батерията ще е на него или извън него няма разлика в съобщението и то е "Телефона на абоната е изключен".Въпреки,че знам пак точно сега пробвах
              Батерията се вади както телефонът ти е ВКЛЮЧЕН. Много ясно, че ако го изключиш, после няма никакво значение батерията на него ли е или не

              Коментар


                #22
                itan75 написа:
                Дали ще си изключиш телефона и батерията ще е на него или извън него няма разлика в съобщението и то е "Телефона на абоната е изключен".Въпреки,че знам пак точно сега пробвах.
                Да, може би са се сетили най-после да уеднаквят съобщенията. Преди имаше разлика. Но когато телефонът ти е изключен, подаваш заявка в мрежата, че си изключваш телефона и когато някой те търси - след 2-3 секунди чува съобщението, защото самата мрежа знае, че си изключен. Когато обаче си извън обхват (вадиш батерията без да заявяваш, че изключваш) - мрежата те търси известно време, около 5-6, а може и повече секунди, и едва след това търсещият чува съобщението. Сега опитах - забавянето беше 14 секунди.Ред.: Ама ако верно си я вадил при изключен телефон, те признавам

                Коментар


                  #23
                  Виждам че много хора разсъждават така: като не ти харесва едикойси оператор ами смени го бе, има преносимост на номерата.За много хора това не е толкова просто.Аз например ползвам 500 безплатни минути към Глобул. Близките ми също са на Глобул и са на ваучери. Вземам им по един ваучер в годината и като ми прозвънят затварям и аз ги набирам. На всичко отгоре като се наложи им правя конферентна връзка през моя телефон и си говорят колкото си искат помежду си.Ако реша да мина на друг оператор трябва още няколко човека да ги прехвърля на другия оператор. Или да си говорим през различни оператори което вече си е цифра като пари. Да не си говорим че моите познати имат пък други познати които си говорят без пари или на минимална цена. Ако в един момент моите близки преминат на друг оператор драстично ограничават контактите си. Същото се отнася и за мен.Ако например аз мина на друг оператор и телефонът ми остане същия всеки на който предоставя телефона си ще си мисли че съм на Глобул. И няма да знае че съм на друг оператор и ще се набута с по-висока цена на разговора ако и той е на Глобул. Само първия път. След това няма да ми се обажда понеже ще си спомня как се е набутал със моя телефон. Парите от набутването си ги прибира старият мобилен оператор (Глобул например) защото вместо 2 стотинки Глобул-Глобул си взема 32 стотинки Глобул-МТел. Понеже аз съм се прехвърлил на МТел. Имената на операторите са примерни, важен е принципът и е същия за всяка двойка оператори при пренесен номер.Тия две и вероятно още много подобни ситуации са много добре известни на операторите, постоянно се анализират от техните маркетинг отдели и знаят горе-долу колко са им сигурните клиенти и колко клиенти имат вероятност да загубят. Правят си профил на всеки клиент, групират ги, правят си профил на групата клиенти и следят разпределението на клиенти по групи. Включително и това определя маркетинг-стратегията им. Въпреки че по мое мнение е доста посредствена и наивна. Говоря и за трите оператора.С две думи аргументът "като не ти харесва мини на друг оператор" не важи за много от клиентите и мобилните оператори го знаят много добре. Също много добре знаят че клиентите и гражданското общество няма в момента работещ и достатъчно ефикасен механизъм за противодействие на техните маймунджулъци.А пък за обезглавяването на МТел - аз съм на принципа че не трябва да рушим ами да подобряваме. Държавата и всички комисии и комисари, комитети и комити да не се мотаят като мухи без глави ами да принудят МТел да се държи цивилизовано, коректно и с уважение към клиентите си.
                  Bravo 1.6 / 16

                  Коментар

                  Working...
                  X