Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спор между приятели.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спор между приятели.

    С един мой приятел спорим. Нито той, нито аз сме лингвисти.Как е правилно да се казва:А/ Не ми се яде сиренеилиБ/ Сирене не ми се ядеКое според Вас е по-правилно, по-книжовно ?Моля Ви само за компетентни мнения.Предварително БЛАГОДАРЯ.
    ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

    FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

    #3
    Хитрец
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #4
      Сложен въпрос е това...Въпросът е върху кое искаш да поставиш акцента. Върху факта, че не ти се яде или върху факта, че точно сирене не ти се яде.При израза "Сирене не ми се яде" много по-силно се акцентира върху това, какво точно не ти се яде - сирене. Но ти се яде и с огромно удоволствие би хапнал кашкавалец, да речем.Докато при "Не ми се яде сирене" по-силно се акцентира върху факта, че не ти се яде, а сиренето остава леко второстепенно.Така че и двата израза са правилни от гледна точка на правилата на Българския език, от теб зависи върху кое искаш да поставиш ударението.Та като не ти се яде сирене, какво ти се яде?а) кашкавалб) луканкав) еленско филег) маруляМоля, чуствай се свободен да дадеш повече от един отговор.Пример: Луканка с маруля
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #5
        Трябваше да има още един отговор, за тези, на които не им се яде сирене
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар

        Working...
        X