Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мнения фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Много и малко зависи как караш.И все пак е по-голям от на JTD.При мен лично извън градско ми гори между 5.3 и 6,а градско 6/7/8.Зависи колко тежи крачето и какви задръствания има в града(много бъркат в джоба тия чакания по опашки).
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #17
      Колега, от данъка ще спестиш 100 лв. Съгласен съм.А колко ще загубиш от по-ниската мощност?Не като разход... по-скоро като риск докато си на пътя.Колко километра ще изминеш за една година? Аз минавам по 30 000, ама айде, 10.000 да минеш... това са 800 литра гориво по 2.50 - 2000 лв, плюс консумативи, застраховки, винетки... отидоха 2500... 100 лв повече или по-малко за данък едва ли са чак такъв проблем. Но с по-мощна кола на пътя ще си в пъти по-сигурен.Карал съм и слаби коли - Ситроена ми беше 72 к.с., а Опела - 60 к.с... Не смееш да изпревариш един камион с такава...докато набере, и зад теб почват да свирят, пред теб уж няма никой, и изневиделица се появява някой, чудиш се да се прибираш назад ли, да натискаш педала ли..Натискаш, пък то не реагира...Слаба кола - не, мерси! И е илюзия, че ще гори по-малко, ако е по-слаба.Бравото е 147 к.с. и на дълъг път пада под 7/100, (понякога, ако не ме е "ухапало кучето")Колата като е мощна, не значи че ще се кара бързо и обратно - и слабата кола вдига скорости (с Опела съм вдигал 160), просто й трябва повече време и място.Не ти се бъркам де, всеки си има предпочитания и разбирания. Просто споделям моето мнение.Успех в избора и скоро да се похвалиш с нова придобивка!

      Коментар


        #18
        ...с ТД100 съм дигал и 10/100 градско, но в момента съм доста доволен.. 6-6 и малко градско, около 5 извън без климатик.. с климата около литър нагоре.И като цяло съм доволен и от вървежа и не мисля, че е мазохизъм като съм със 100 кончета под капака щото си имам турбинка.

        Коментар


          #19
          Незнам за данъка на ТД-то или за другите мотори.Моятр е 1,2 и данъка ми е 35-36 лв.За градска кола става.С климатроник гор малко в повече ама какво от това.Вярно 82 коняса малко за такова купе.
          първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
          Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
          Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

          Коментар


            #20
            И аз искам да карам по-мощна кола, но ситуацията е такава, че трябва да се ограничават някои разходи

            Коментар


              #21
              ами към 40 лв в моя данък.Да се ограничаваш да се ограничаваш... колко дасе ограничаваш.като ти се счупи колата пак трябва да я направиш... данъка не е болка за умиране защото не го плащаш всеки месец.

              Коментар


                #22
                Има го ЖТД 100. Намират се. Моята е такава. След първите ядове за да я вкарам в пътя ( болничка ми я продадоха) вече ми се отблагодарява подобаващо. Не пиша вече в темите за разхода на тази кола, защото смея да твърдя, че е мнооого икономична. Климатроника не го усеща. И сега няма да си впиша разхода, защото съм все още около атрактивните "заводски"такива . Тези с газовите ги слагам в малкия си джоб...дори и от бензиностанция да зареждам. Тази година количката порасна и февруари месец имаше десетгодишен юбилей. Плащах около 44 лв. данък - очаквам вече да е по-нисък...а какво зверче е :D ПС: Ако съм възбудил нечие любопитство: С 32 литра ( толкова ми е тубата ), които винаги наливам до отказ изминавам от 670 до 720 км. в зависимост от приоритетното каране ( в града или извън него). Климатроникът ми е вечно работещ на 25 градуса. Извънградското ми е магистрала с поддържане на 110-120 км/ч. и ...много мощ за още. :D
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #23
                  ntodorov написа:
                  Има го ЖТД 100. Намират се. Моята е такава. След първите ядове за да я вкарам в пътя ( болничка ми я продадоха) вече ми се отблагодарява подобаващо. Не пиша вече в темите за разхода на тази кола, защото смея да твърдя, че е мнооого икономична. Климатроника не го усеща. И сега няма да си впиша разхода, защото съм все още около атрактивните "заводски"такива . Тези с газовите ги слагам в малкия си джоб...дори и от бензиностанция да зареждам. Тази година количката порасна и февруари месец имаше десетгодишен юбилей. Плащах около 44 лв. данък - очаквам вече да е по-нисък...а какво зверче е :D ПС: Ако съм възбудил нечие любопитство: С 32 литра ( толкова ми е тубата ), които винаги наливам до отказ изминавам от 670 до 720 км. в зависимост от приоритетното каране ( в града или извън него). Климатроникът ми е вечно работещ на 25 градуса. Извънградското ми е магистрала с поддържане на 110-120 км/ч. и ...много мощ за още. :D
                  Доколкото мога да сметна 670 км с 32 л излиза около 6 л/100 км. Поправете ме ако греша. Това е впечатляващо. Правил ли си нещо специално докато я вкарваше в пътя?

                  Коментар


                    #24
                    samoleta написа:
                    ntodorov написа:
                    Има го ЖТД 100. Намират се. Моята е такава. След първите ядове за да я вкарам в пътя ( болничка ми я продадоха) вече ми се отблагодарява подобаващо. Не пиша вече в темите за разхода на тази кола, защото смея да твърдя, че е мнооого икономична. Климатроника не го усеща. И сега няма да си впиша разхода, защото съм все още около атрактивните "заводски"такива . Тези с газовите ги слагам в малкия си джоб...дори и от бензиностанция да зареждам. Тази година количката порасна и февруари месец имаше десетгодишен юбилей. Плащах около 44 лв. данък - очаквам вече да е по-нисък...а какво зверче е :D ПС: Ако съм възбудил нечие любопитство: С 32 литра ( толкова ми е тубата ), които винаги наливам до отказ изминавам от 670 до 720 км. в зависимост от приоритетното каране ( в града или извън него). Климатроникът ми е вечно работещ на 25 градуса. Извънградското ми е магистрала с поддържане на 110-120 км/ч. и ...много мощ за още. :D
                    Доколкото мога да сметна 670 км с 32 л излиза около 6 л/100 км. Поправете ме ако греша. Това е впечатляващо. Правил ли си нещо специално докато я вкарваше в пътя?
                    Грешиш - 4,77 излиза.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #25
                      sugarboy написа:
                      samoleta написа:
                      ntodorov написа:
                      Има го ЖТД 100. Намират се. Моята е такава. След първите ядове за да я вкарам в пътя ( болничка ми я продадоха) вече ми се отблагодарява подобаващо. Не пиша вече в темите за разхода на тази кола, защото смея да твърдя, че е мнооого икономична. Климатроника не го усеща. И сега няма да си впиша разхода, защото съм все още около атрактивните "заводски"такива . Тези с газовите ги слагам в малкия си джоб...дори и от бензиностанция да зареждам. Тази година количката порасна и февруари месец имаше десетгодишен юбилей. Плащах около 44 лв. данък - очаквам вече да е по-нисък...а какво зверче е :D ПС: Ако съм възбудил нечие любопитство: С 32 литра ( толкова ми е тубата ), които винаги наливам до отказ изминавам от 670 до 720 км. в зависимост от приоритетното каране ( в града или извън него). Климатроникът ми е вечно работещ на 25 градуса. Извънградското ми е магистрала с поддържане на 110-120 км/ч. и ...много мощ за още. :D
                      Доколкото мога да сметна 670 км с 32 л излиза около 6 л/100 км. Поправете ме ако греша. Това е впечатляващо. Правил ли си нещо специално докато я вкарваше в пътя?
                      Грешиш - 4,77 излиза.
                      Мерси за уточнонението Собственика да каже как се постига това?

                      Коментар


                        #26
                        Ако питаш мен - с въображение... Смесения цикъл на тази кола го дават 5,5...не знам как колегата е постигнал 4,77, освен ако не кара единствено извънградско.

                        Коментар


                          #27
                          Painfall написа:
                          Ако питаш мен - с въображение... Смесения цикъл на тази кола го дават 5,5...не знам как колегата е постигнал 4,77, освен ако не кара единствено извънградско.
                          Този разход се постига единствено и само лятно време ( зимата имам около 6 л. смесен разход, а при кучи студ и само градско съм стигал до 8-9 литра-писал съм в оня раздел )...И да - въображение е нужно, но не, когато разхода на колата ми касае само мен. Очаквах подобни забежки, които обаче оправдават впечатленията ми за наистина атрактивен разход. Само да вметна ( колегите ми в дизеловия раздел знаят :D ). Тази кола е с напрактика нов двигател. Може би трябваше да уточня, че летния сезон съотношението градско - извънградско е 30 към 70 ( образно и ориентировъчно казано). От близо седем месеца зареждам само от "извора" и заради ниската цена на придобиване на горивото си позволявам скъпа добавка ( за CR на реномирана немска фирма) и 2Т масло в съотношение 1/200...Сега вие въобразявайте, както щете. Вашите съмнения няма да повлияят ни най-малко на разхода ми. :D ПС: Карам и DTI на Опел, карам и служебно Форд Торнео с CR двигател ...Което си е, си е. Опела е добра и по-голяма кола, но всички там е с литър-два нагоре и същата, че и по-зле от на Брава-та динамика. Същото важи и за Торнео-то. И понеже аз си плащам масрафите - пиша това, което би помогнало на колегата в изборът му.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #28
                            ntodorov написа:
                            ...Тази година количката порасна и февруари месец имаше десетгодишен юбилей. Плащах около 44 лв. данък - очаквам вече да е по-нисък...
                            Напразни са очакванията ти. Данъкът се променя след 13-тата година.Коефициентите са следните:от 0 до 5 год - х 2.6от 6 до 13 год - х 1.5от 14 нагоре - х 1Аз само да вметна, че данъкът на Бравото (147 к.с.) ми е 60 лв. Напълно законно.

                            Коментар


                              #29
                              Immortal написа:
                              Аз само да вметна, че данъкът на Бравото (147 к.с.) ми е 60 лв. Напълно законно.
                              Е сега тука вкара голямата интрига в темата. И как става тая работа законно?
                              --Старата ръжда любов не хваща!--
                              156 sportwagon 1,9 jtd 115
                              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                ntodorov написа:
                                ...Тази година количката порасна и февруари месец имаше десетгодишен юбилей. Плащах около 44 лв. данък - очаквам вече да е по-нисък...
                                Напразни са очакванията ти. Данъкът се променя след 13-тата година.Коефициентите са следните:от 0 до 5 год - х 2.6от 6 до 13 год - х 1.5от 14 нагоре - х 1Аз само да вметна, че данъкът на Бравото (147 к.с.) ми е 60 лв. Напълно законно.
                                Как така 60 лв за 147 коня? Обясни, ако обичаш

                                Коментар

                                Working...
                                X