Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за малко информация и помощ :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за малко информация и помощ :)

    Добър вечер на всички Така ...Ония ден си взех CD "LG модел: LAC2900RN" което е 53w ако не се лъжа и искам сега да си взема и колони и въпроса ми е какви колони мога да си взема смисъл каква мощност?Неразбирам много и се надямвам да ми помогнете Ако има въпроси ще дообеснявам Мерси предварително

    #2
    Колега, дай малко подробности - с каква кола си на първо място. Щото как да ти препоръчаме колони, като за всяка кола пасват различни?!

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      Колега, дай малко подробности - с каква кола си на първо място. Щото как да ти препоръчаме колони, като за всяка кола пасват различни?!
      Фиат пунто ... от по-старичките 1998г.По принцип си има 4 колонки ,но те са слабики и едната е издала багажа и искам да си взема нещо по-силничко и незнам какви колони може да захрани СД-то .... неразбирам много много

      Коментар


        #4
        По принцип новите "свирки" са с крайни стъпала 4х40, 4х45 или 4х50 вата. Би трябвало да е описано някъде в документацията.За да сложиш нови говорители (колонки) трябва да свалиш някой от оригиналните на колата и за по-сигурно да отидеш с него при търговеца. Така ще можеш да сравниш отворите за закрепване до колко съвпадат и няма да ти се наложи да пробиваш нови.Ползвай магазини за озвучителни тела, а не пазара, където на кутията пише, че говорителите са примерно 300 W, а на практика са не повече от 10 истински вата и можеш да ги гръмнеш още с първото парче което пуснеш на MAX.И понеже понякога има разлика в говорителите отпред и отзад, няма да е лошо да видиш дали всички говорители по колата ти са еднакви.Ако има място можеш да се насочиш към трилентови озвучителни тела, но това ще го уточниш когато го видиш на живо.
        Няма начин да няма начин!

        Коментар


          #5
          Еми аз като зех СД-то гледах в книжката където се обеснява как се свързва тфа онова свързах си го и после гледах дали пише нещо по този въпрос но общо взето пише само "изходна мощтност 53w x 4ch "Днес мисля да отида до зората ,че там ги гледам евтини и ако си харесам ще взема, понеже и СД-то си го взех от там ще му посоча какво СД съм си взел и се надявам да ми обясни какви трябват и така.А колко до това аз старите колони отзад ще ги махна и ще сложа новите на кората поне така съм го замислил .А някой има ли представа дали е много сложно сам да си ги свържа или тррябва да си търса човек който може ?

          Коментар


            #6
            joroo написа:
            А някой има ли представа дали е много сложно сам да си ги свържа или тррябва да си търса човек който може ?
            Според мен, потърси човек. Не е сложно, но ако не си го правил може да изгориш ЦД-то, тъй че по-добре някой, който го е правил.

            Коментар


              #7
              Сега ми казаха ,че мога да си взема автоколони до "4 ОМА и от 5 до 10W" вярно ли е това

              Коментар


                #8
                Аз бих си сложил тези http://electron.bg/alpine-sxe5725s-p...Path=21_142_45 или http://electron.bg/alpine-sxe6925s-p...Path=21_142_45
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  #9
                  joroo написа:
                  Сега ми казаха ,че мога да си взема автоколони до "4 ОМА и от 5 до 10W" вярно ли е това
                  Ако изходящата мощност е 4 х 53 W, аз не бих сложил каквито и да е колони под 60W... Тези 5 до 10 W ще заминат още при първото усилване.

                  Коментар


                    #10
                    Може да прозвучи глупаво и с риск да се повтора ,но като неразбирам незнам какво да пвара .Значи на СД-то в книжката пише : изходна мощтност 53W x 4ch "Преди малко ми казаха ,че мога да сложа автоколони максимум ... 4 ОМА и от 5 до 10W <--- Това вярно ли е ? и ако не е какви колони мога да сложа смисъл до каква мощтност и дали ще може да ми ги захрани СД-то ? Защото на мене това 10 вата ми се струва малко малко .Това отгоре не ми го е казал човек от магазин ами приятел .П.С. - извинявам се ,че се повтарям . Ако е възможно малко по-подробно обяснение защото почти нищо неразбирам Благодаря

                    Коментар


                      #11
                      отпред на кората под предното стъкло не всички колони стават! ушичките за захващането са специфични. едната се напъхва, другата се захваща отгоре... иначе не можеш да сложиш мрежичките. аз бях харесал едни от по 7 лева, ама станаха само едни от 12 лева а колко е завряно да сменяш предните колони няма да ти казвам... трябва и по-къса отверка...по памет - предните са 3.5 инча диаметър, задните - 4 инча. Не си режи кората да слагаш елипси! ако искаш дай да си сменим корите - мойта е с дупки за елипси - изрязани, готови
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        donnna написа:
                        отпред на кората под предното стъкло не всички колони стават! ушичките за захващането са специфични. едната се напъхва, другата се захваща отгоре... иначе не можеш да сложиш мрежичките. аз бях харесал едни от по 7 лева, ама станаха само едни от 12 лева а колко е завряно да сменяш предните колони няма да ти казвам... трябва и по-къса отверка...по памет - предните са 3.5 инча диаметър, задните - 4 инча. Не си режи кората да слагаш елипси! ако искаш дай да си сменим корите - мойта е с дупки за елипси - изрязани, готови
                        принципно задните искам да ги смена и да ги сложа на кората новите ако въобще има смисъл Предните не мисля да ги пипам .

                        Коментар


                          #13
                          зех си някакви колони 50W пробвах ги и станаха днес ги слагам Мерси за помоща проблема ми е решен

                          Коментар


                            #14
                            Тия ватове са пикови които пише в книжката на cd-то.Реалните ватове са 18-20 на канал.30-35w rms са напълно достатъчни за слушане без усилвател.И по силни да си купиш,няма да свирят повече.
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар

                            Working...
                            X