Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вот на недоверие към правителството на ГЕРБ

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    nikolovvd написа:
    В голяма грешка си, ако мислиш, че зависим от правителството!Просто някой хора са свикнали да им казват какво да правят, да им осигуряват работа, на кратко - друг да мисли вместо тях и съответно друг да носи отговорността за всичките им проблеми, а те само да се жалват. Отдавна Контитуцията е променена и в член първи не се предвижда ръководната роля на партията. Ние сме свободни хора и имаме право на избор - какво и къде да работим, къде и как да почиваме. Въобще както настоящето, така и бъдещето е в наши ръце, защото "проблемът на давещите се е в ръцете на самите давещи се".Между впрочем познавам човек, който от както го познавам все се оплаква, че няма пари, че е закъсал и т.н. Обаче преди няколко седмици си купи апартамент и го плати кеш! И така докато ги съжаляваме "бедните" и им слушаме риданията ще ни купят и продадат без да се усетим.
    Нали някой определя правилата, по които да се състезаваме. Абе стига с този член първи, отдавна ни излезе от з.........Не искам никой да ми осигурява работа, но искам някой да създава ясни правила, и чиста среда. Проблемът на давещите е в професионализмът на спасителната служба.Свободата е относително понятие.За някои свободата е когато с радост се подчиняват на определени правила.))))))))))))))
    ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

    Коментар


      #47
      Не искам никой да ми осигурява работа, но искам някой да създава ясни правила,
      А мога ли да те попитам като има ясни правила по въпроса за скороста не ги спазваш ??? Имаме ограничение от 130 на магистрала а караш със 180 !!!! Защо не спазваш ясните правила и закони . :D :D :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #48
        коцев написа:
        Не искам никой да ми осигурява работа, но искам някой да създава ясни правила,
        А мога ли да те попитам като има ясни правила по въпроса за скороста не ги спазваш ??? Имаме ограничение от 130 на магистрала а караш със 180 !!!! Защо не спазваш ясните правила и закони . :D :D :D
        Ееееееееееее, тва тъща ми нямаше така злобно да ме клъвне. Тук се предавам, нищо не мога да отговоря..........искам адвокат.
        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

        Коментар


          #49
          Абе не се ухарчвай откъм пари за адвокат . :D Важното е да разбереш че всички в един цирк играем и номерата си ги знаем .
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #50
            коцев написа:
            Абе не се ухарчвай откъм пари за адвокат . :D Важното е да разбереш че всички в един цирк играем и номерата си ги знаем .
            Аз не смятам, че правилата касаещи скоростта са ясни. Те също са част от общата попара от неясни правила.И нека не принизяваме толкова една малко по глобална тема. В противен случай ще се наложи скоро да се опавдавам и защо съм препикал нечия ограда, след запой.
            ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

            Коментар


              #51
              Подкрепям правителството, понеже ми харесва това, че има много медиини изяви, не се говори с клишета, не се подминават темите, дават се обещания, въобще има диалог.В същото време нещата не са се променили откъм облагодетелстване за сметка на всички нас, но...или свикваме или една определена маса от хора трябва да се махнат. Те са си като тумор за всяко правителство, което идва на власт. Всички знаем кои са.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #52
                GTipo написа:
                Подкрепям правителството, понеже ми харесва това, че има много медиини изяви, не се говори с клишета, не се подминават темите, дават се обещания, въобще има диалог.В същото време нещата не са се променили откъм облагодетелстване за сметка на всички нас, но...или свикваме или една определена маса от хора трябва да се махнат. Те са си като тумор за всяко правителство, което идва на власт. Всички знаем кои са.
                Искам, но няма да те опровергавам, защото пак ще ме нарочат за платен форумец. П.С. Гладиаторче, очаквам твоя отговор, бъди силен и събери сили да драснеш един два реда, чувствам се засегнат
                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                Коментар


                  #53
                  SUS SCROFA: Позицията ми е абсолютно правилна, както и позицията на nikolovvd, а коцев ти го каза много добре по-горе. Ако действително мнението, което изказваш в тази тема, е твоето мнение по въпроса, а не мнение с цел да разбуниш духовете, мога да кажа, че го даваш много соц, дори бих го окачествила като чалга мислене. От лични наблюдения на мои познати мога да твърдя, че всеки, който е изоставил този начин на мислене (партията, държавата, бат Бойко и прочее трябва да се грижат за мен до гроб) се справя много по-добре в живота, способен е много по-бързо да си намери нова работа и съответно се справя по-добре. Твърдя и че тези хора са много по-усмихнати и щастливи и е много по-приятно да си в тяхната компания.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #54
                    ele написа:
                    SUS SCROFA: Позицията ми е абсолютно правилна, както и позицията на nikolovvd, а коцев ти го каза много добре по-горе. Ако действително мнението, което изказваш в тази тема, е твоето мнение по въпроса, а не мнение с цел да разбуниш духовете, мога да кажа, че го даваш много соц, дори бих го окачествила като чалга мислене. От лични наблюдения на мои познати мога да твърдя, че всеки, който е изоставил този начин на мислене (партията, държавата, бат Бойко и прочее трябва да се грижат за мен до гроб) се справя много по-добре в живота, способен е много по-бързо да си намери нова работа и съответно се справя по-добре. Твърдя и че тези хора са много по-усмихнати и щастливи и е много по-приятно да си в тяхната компания.
                    "Позицията ми е абсолютно правилна" - Уааау, каква убеденост, какво самочувствие, каква самоувереност..............Аз не искам нищо от никой, но ако някой си мисли, че политиката и управляващите нямат никаква роля в неговия живот е меко казано объркан Аз няма в твой стил, да ти занареждам, че съм постигнал много, че се реализирам добре и т.н., но ще ти кажа, че се чувствам добре Ти винаги опростаЧваш нещата, в твоите отговори никога няма нищо по същество, повтаряш едно и също като теза. Как не се измори не знам. Политиката е средство за решаване на проблемите на обществото и така е откакто ловците са започнали да обработват земята, да трупат запаси и да преразпределят зърното на останалата част от племето, според нуждите им, още тогава на жрецът са отреждали повечко Аз нямам нужда, някой да си грижи за мен, но има много хора, за които някой трябва да се погрижи. Аз не мога сам да си определям лицензионните режими, регистрационните режими, данъците и т.н. Толкова е простичко Другият вариант е принципа "всеки сам за себе си", "всеки да се оправя сам", това е пълна дивотия и е далеч от моите разбирания за нормално развито общество. :D
                    ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                    Коментар


                      #55
                      Не разбрах кое е дивотия. Лицинзионните режими или ригистрационните режими или данъците.Ми хайде да премахнат лицензионният режим за търгвия с оръжие или лекарства или с опасни вещества и да видим дали няма да се превърнем в диваци от джунглата.Или да опиташ да живееш без да плащаш данъци, но и да си плащаш за лечение, за боди гардове да ти пазят имотите от крадци, пожар и т.н., но няма да ти се наложи, защото няма да имаш право. Как ще излизаш от дома си, защото улиците са общински, пътищата държавни и за да стъпваш по тях трябва да си плащаш. За да се придвижваш с личния си автомобил е същото положение. Всички държави са изградили свои правила, които общо взето са аналогични. Има един термин - синхронизиране на вътрешното законодателство с европейското. Некой ден в Европа положението ще е като в САЩ. Законите, лицензите, данъците и т.н. ще са еднакви за всички страни членки, но дори и тогава ще има някой различия, както е в САЩ.Въпросът е дали законите се спазват, защото и най-добрият закон, е лош закон, ако не се спазва.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #56
                        nikolovvd написа:
                        Не разбрах кое е дивотия. Лицинзионните режими или ригистрационните режими или данъците.Ми хайде да премахнат лицензионният режим за търгвия с оръжие или лекарства или с опасни вещества и да видим дали няма да се превърнем в диваци от джунглата.Или да опиташ да живееш без да плащаш данъци, но и да си плащаш за лечение, за боди гардове да ти пазят имотите от крадци, пожар и т.н., но няма да ти се наложи, защото няма да имаш право. Как ще излизаш от дома си, защото улиците са общински, пътищата държавни и за да стъпваш по тях трябва да си плащаш. За да се придвижваш с личния си автомобил е същото положение. Всички държави са изградили свои правила, които общо взето са аналогични. Има един термин - синхронизиране на вътрешното законодателство с европейското. Некой ден в Европа положението ще е като в САЩ. Законите, лицензите, данъците и т.н. ще са еднакви за всички страни членки, но дори и тогава ще има някой различия, както е в САЩ.
                        Не си вникнал в дискусията добре Синхронизирани сме вече, нали сме част от ЕС Не бих си позволил да сравнявам Германия с Франция, камо ли да сравнявам САЩ с нещо си..........
                        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                        Коментар


                          #57
                          liverpool235 написа:
                          popara801 написа:
                          Гласувах ЗА правителството в момента.Няма по-добра алтернатива със сигурност.
                          Много точно казано!
                          Липсата на алтернатива не трябва да значи примиряване с положението, спиране на търсене на алтернатива и преизбирането на "най-малкото зло". Затова сме 20 години на това дередже, защото никога не се търси по-доброто, а се преизбира и примирява с положението "най-малкото зло". Каквото започнаха да правят предишните, тези ги наплюха колкото могат и довършват (досъсипаха) тяхното деяние. За техния мандат до тук няма нищо положително, проведоха една камара акции с екзотични имена, без ефективни присъди, не довършиха заварените дела на всички мутри и мафиоти, няма нито една достроена магистрала, а всички дупки си седят, и същевременно досъсипаха здравната и пенсионна система. Не се справиха с дребните средни и и големи бандити, не се справиха със сивите работодалели а непрекъснато се вдигат цени и се тръби, че сега живеем по-добре. Не, не мога да се съглася с това, не го подкрепям. Затова от много години не гласувам за никой. А за пложението в което сме - за него са толкова виновни и тези, които толкова време ги избират всичките тези за последните 20 години.

                          Коментар


                            #58
                            SUS SCROFA написа:
                            ele написа:
                            SUS SCROFA: Позицията ми е абсолютно правилна, както и позицията на nikolovvd, а коцев ти го каза много добре по-горе. Ако действително мнението, което изказваш в тази тема, е твоето мнение по въпроса, а не мнение с цел да разбуниш духовете, мога да кажа, че го даваш много соц, дори бих го окачествила като чалга мислене. От лични наблюдения на мои познати мога да твърдя, че всеки, който е изоставил този начин на мислене (партията, държавата, бат Бойко и прочее трябва да се грижат за мен до гроб) се справя много по-добре в живота, способен е много по-бързо да си намери нова работа и съответно се справя по-добре. Твърдя и че тези хора са много по-усмихнати и щастливи и е много по-приятно да си в тяхната компания.
                            "Позицията ми е абсолютно правилна" - Уааау, каква убеденост, какво самочувствие, каква самоувереност..............Аз не искам нищо от никой, но ако някой си мисли, че политиката и управляващите нямат никаква роля в неговия живот е меко казано объркан
                            Да, бе, ти си опериран от самочувствие също. Направо ти липсва такова. И защото питаш поради каква причина не ти отговарям, ами просто не мога да споря с толкова ерудирани и интелигентни хора като теб. Прости ми.

                            Коментар


                              #59
                              SUS SCROFAА ти да не би да очакваш щрауси, пред които да се изтъкнеш с убеженията си, които според мен са абсолютно грешни? Не знам как искаш в един форум да се обхванат всички страни на битието - тук влизат млади хора, в разцвета на силите си, някои от колкото предпочитат някой да ги храни с лъжица и да ги дундурка, вместо да осъзнаят, че живота им зависи изцяло от тях. Колкото до тези, които не могат по една или друга причина да се справят сами - нали за тях говориш, които трябва да се подпомагат от държавата. Я сега се разрови и виж колко хора отказват да плащат данъци - как според теб една държава да плаща адекватни обещетения и помощи, след като половината й население отказва да плаща данъци, а когато опре те да взимат помощи, започват да мрънкат как държавата нищо не правила за тях - тия неща не са толкова прости, че да се обсъждат във форум, защото думите лесно се изопачават от други потребители, но какво да ти говоря за това - ти нали си пауър юзър, явно ги разбираш тия неща. Баси, честно - аз бих се зарадвала ако в тоя форум има повече хора със самочувствие като моето, вместо да ги бия с чука в главата да се снижават, както ти правиш
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #60
                                ele написа:
                                ...Баси, честно - аз бих се зарадвала ако в тоя форум има повече хора със самочувствие като моето, вместо да ги бия с чука в главата да се снижават, както ти правиш
                                Ele,ама много бъркаш понятията начи... Виж сега. А съм щастлив. Имам щастлива жена и страхотно хлапе. Никога не съм работил нещо което не ми е харесвало, работил съм си даже изцяло по специалноста. В момента вече работя това, което ми е било хоби толкова години и съм щастлив. Без работа никога не съм оставал... Имам самочуствие, защото можах с тези си сили да поддържам семейство първите 2 години след раждането на детето. Как обаче да съм доволен, когато колкото и да печеля, когато отида на зъболекар колкото и каквото да съм внасял, касата ми покрива 30 кинта и всичко след това си доплащам като поп. Каквото и да внасям за пенсия - има задължителелни пенсионни фондове. Е м**а му, от какво да съм доволен? Каква е тая държава и това правителство, което прави толкова много за народа си, и въпреки всичко има задължителни допълнителни вниски?! Ами като така и така ще се плаща, за какво да ги давам на държавата? Да хрантутя някой? Който не работи не трябва да яде. За какво да давам толкова пари във вид на осигуровки и някой да получава заплата за това, като после не получавам адекватно обслужване? Че те поне да се натрупваха (много рядко ходя на лекар засега), а то какво? Мине годината и изгарят... И аз съм младото поколение, което след време ще се пенсионира, чиито пари сега се събират. Казвате, нямало пенсии сега, защото комунягите глабнали парите и избягали. А от какво да съм доволен сега, когато виждам, че в здравеопазването и пенсионните няма никакво развитие? Ти ходила ли си скоро на лекар да видиш какво се плаща там от човек, който последните 20 години работил на висока "бяла" заплата?! И как майка ми е изпаднала в потрес от това превъзходно правителство, че има няклко години до пенсия и не се знае дали ще ги доживее и колко ще получава? Еле, евала ти за самочуствието, незнам на какво се крепи, но не бъркай понятията моля те. Както виждаш и а зъм като теб, но това не значи, че не мога да съм недоволен. Твоето е по-опасно, защото явно много е притъпило инстинктите ти за самосъхранение и виждаш само розовата страна на живота си... Но с това просто доказваш народната приказка "Сит на гладен не вярва.". Е не, и не за да не останеш с гршни впечатления - не съм поредния хейтър (защото и такива определения имаше от твоя страна към някой тук), всеки който ме познава може да потвърди колко оптимиситчен и весел тип съм. Просто тази политика която се води не ме кефи, не виждам в какво ни развива и според мен няма бъдеще. Но докато има хора, кото подкрепят това - така ще е. Не е луд този който яде паницата... )))

                                Коментар

                                Working...
                                X