Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охлаждаща подложка за лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Охлаждаща подложка за лаптоп

    Здравейте колеги. Сега в топлото време ми се отвори проблем с лаптопа - при пускане на игра или в някои случаи и филм, компютъра загрява и се изключва. Това ме навежда на мисълта да си купя охлаждаща подложка, но проблема е, че нищо не знам за тези подложки. Как работят, как се захващат за лаптопа(това ми е много важно) и въобще вършат ли работа и има ли смисъл от тях? Мерси предварително.

    #2
    Аз имам подложка с 2 вентилатора. Попринцип ми помагаше, но видеокартата пак прегряваше когато играех. В сервиза момчето каза, че по-добре на лаптопа да не играя на тежки игри.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    Коментар


      #3
      Като за начало го изчисти.

      Коментар


        #4
        Re: Охлаждаща подложка за лаптоп

        Painfall написа:
        Здравейте колеги. Сега в топлото време ми се отвори проблем с лаптопа - при пускане на игра или в някои случаи и филм, компютъра загрява и се изключва. Това ме навежда на мисълта да си купя охлаждаща подложка, но проблема е, че нищо не знам за тези подложки. Как работят, как се захващат за лаптопа(това ми е много важно) и въобще вършат ли работа и има ли смисъл от тях? Мерси предварително.
        И на двата си лаптопа съм с подложки. На по-стария подложката е с два вентилатора, а на по-новия лаптоп е просто висока плоскост за по-удобна работа на легло и на място, което е различно от маса. Вентилаторните се захранват чрез USB кабел от лаптопа. Относно захващането - не се захващат, а служат като табли. Не вдигаш лаптопа, а поставката. Според мен вършат работа, защото на по-стария лаптоп можех да си готвя, преди да му купя вентилаторна поставка. Разгледай моделите на Belkin.
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #5
          Задължително го отвори и изкарай одеалцето от прах, което се е събрало вътре.Винаги го слагай на твърди повърхности.Начина им на работа е просто да вкарват повече свеж въздух. Свързват се с USB като не ти трябват драйвъри или каквото и да е.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Щом е започнал да се рестартира, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го почисти преди каквото и да решиш за подложката. Според мен не е задължителен аксесоар при правилно използване на машината.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Мерси за информацията. Иначе смятам, че лапотпа е ползван правилно - на 5 месеца е и винаги е ползван на маса.

              Коментар


                #8
                Ако си взимаш подложка,гледай да е алумминиева,тип радиатор.Защото тя има най-добър топлообмен.Верно с някой лев е по-скъпа,но си заслужава. И да е с крачета,такаче лаптопа да е с около 2 пръста над масата, заедно с подложката.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  #9
                  колега аз работя в компютърна фирма и от опит ти казвам не се занимавай с никакви подложки единственото нещо което правят(поне тези с вентилаторите) е да напълнят лаптопа по-бързо с прах. Чисти го редовно като задължително вади "овцата" от радиаторите и така

                  Коментар


                    #10
                    Колега, от потребителски опит споделям, че от както ползвам обикновена подложка с 3 вентилатора за 12 лева, лаптопа вече не се рестартира!Но предполагам, че може и да си е до лаптоп и да не става с всички
                    Ползвайте мигачи!
                    Sometimes I feel like screaming

                    Коментар


                      #11
                      Лаптоп, който е почистен и се рестартира от прегряване ще го върна в магазина веднага!!!Няма такова кино, като тежки игри и не знам какво си. Ако не може да работи при тежък режим - то не е машина, а боклук.Подложките с вентилатори просто вкарват повече боклуци вътре
                      Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
                      Lancia Lybra SW 1,9JTD

                      Коментар


                        #12
                        kal0yanch40 написа:
                        Ако си взимаш подложка,гледай да е алумминиева,тип радиатор.Защото тя има най-добър топлообмен.Верно с някой лев е по-скъпа,но си заслужава. И да е с крачета,такаче лаптопа да е с около 2 пръста над масата, заедно с подложката.
                        Глупости, топлообмен с какво? С пластмасата под лаптопа? Алуминиева...иначе...Tва да не ти е директен топлообмен между процесор и радиатор, бря? Седни си, двойка

                        Коментар


                          #13
                          Orcinus написа:
                          kal0yanch40 написа:
                          Ако си взимаш подложка,гледай да е алумминиева,тип радиатор.Защото тя има най-добър топлообмен.Верно с някой лев е по-скъпа,но си заслужава. И да е с крачета,такаче лаптопа да е с около 2 пръста над масата, заедно с подложката.
                          Глупости, топлообмен с какво? С пластмасата под лаптопа? Алуминиева...иначе...Tва да не ти е директен топлообмен между процесор и радиатор, бря? Седни си, двойка
                          1-во: имаш лаптоп,знаеш ли че при продължителна работа на лаптопа,на максимална мощност,отдоло пласмасата не се пипа,толкова е гореща.2-ро: Естесвено че ще има топлообмен.Има една нагрята повърхност(пластмасата) и една бързо агряваща се,и съответно бързо охлждаща се повърхност(алуминиевата подложка) с допънителен/ни вентилатори,която е плътно по лаптопа.Няма да се постигнат чудеса с охлаждането,което е ясно,но определено ще има ефект.
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            #14
                            Най-добрата вентилация е да свалиш долния капак и да си работиш на "открито" Подложките с вентилатор вършат работа! Вземайте най-евтиния вариант и гледайте да са тихи, че дразни
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              При мен разликата е, че сега загрява и подложката :D
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X