Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT Stilo 1.8 плюсове и минуси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT Stilo 1.8 плюсове и минуси

    Здравейте колеги, решил съм да си закупя ФИАТ СТИЛО 1.8, някой може ли да сподели с мен какви плюсове и минуси има. Гледах и Стило 1.6 , да кажа че искам да е с 3-врати, та гледах и 1.6 но ми се стори малко коне, не че ще ходя на състезание де но ми е малко. Разбрах ,че дава ниакакъв проблем с клапата за празния ход ЕЦУ или нещо подобно не разбирам много много. Плашат ме и с електрониката с аербега и какволи още не. Признавам си че вуншния вид е уникален много ми харесва, гледах една в Пловдив 1.8 има климатроник абс аср ..... и какволи не , но се плаша от тази клапа. Настроиките при смяна били сложни и скъпи.Много ще се радвам ако някои ми даде съвет и мнение да я вземам или не. Карал съм много различни марки коли от които сум бил доволен надиавам се и от този избор да е така. Предварително благодаря!
    Fiat stilo 1.6

    #2
    Мога да кажа само, че имах неудоволствието да карам Стило 1.6 веднъж и действително това е някакво недоразумение. Представете си динамиката на Браво 1.6 с 2 човека в колата и пуснат климатик. 1.8 ми се струва идеално за Стило.p.s. Обзалагам се, че максимум до 3 поста, някой ще ти каже да си вземеш дизел :D
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      dikanio написа:
      Мога да кажа само, че имах неудоволствието да карам Стило 1.6 веднъж и действително това е някакво недоразумение. Представете си динамиката на Браво 1.6 с 2 човека в колата и пуснат климатик. 1.8 ми се струва идеално за Стило.p.s. Обзалагам се, че максимум до 3 поста, някой ще ти каже да си вземеш дизел :D
      Вземи си дизел.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        Princo написа:
        dikanio написа:
        Мога да кажа само, че имах неудоволствието да карам Стило 1.6 веднъж и действително това е някакво недоразумение. Представете си динамиката на Браво 1.6 с 2 човека в колата и пуснат климатик. 1.8 ми се струва идеално за Стило.p.s. Обзалагам се, че максимум до 3 поста, някой ще ти каже да си вземеш дизел :D
        Вземи си дизел.
        +1 JTD 115 това е твоята кола.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Неискам да карам дизел, причините са много , но най вече заради цената. Мислиа да и сложа LPG. Интересуваме здравината на колата, надежна ли е, знам че е относително. Моля за съвет дали си заслужава инвестирането в такъв автомобил. Поразгледах цените на частите и ми се сториха приемливи.
          Fiat stilo 1.6

          Коментар


            #6
            Щом си намислил да слагаш газ, то най-добре за този автомобил ще да е да сложиш газов инжекцион, а газовият инжекцион ще ти излезне 1 000++лв, дали цената не се изравнява тогава с тази на дизела? Помисли си хубаво над въпроса!P.S: Или ти говориш като цена и на дизела по бензиностанциите ??
            Lancia Lybra '00 1.8 140hp

            Видеорегистратори

            Коментар


              #7
              Bobi777 написа:
              Неискам да карам дизел, причините са много , но най вече заради цената. Мислиа да и сложа LPG. Интересуваме здравината на колата, надежна ли е, знам че е относително. Моля за съвет дали си заслужава инвестирането в такъв автомобил. Поразгледах цените на частите и ми се сториха приемливи.
              Няма автомобил, който да си заслужава инвестицията, но има такива, които си заслужават парите...ПС: Защо не искаш дизел ? Какво и е на цената ? :D
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Bobi777 написа:
                Неискам да карам дизел, причините са много , но най вече заради цената. Мислиа да и сложа LPG. Интересуваме здравината на колата, надежна ли е, знам че е относително. Моля за съвет дали си заслужава инвестирането в такъв автомобил. Поразгледах цените на частите и ми се сториха приемливи.
                Като човек, каращ вече 4-та италианска кола, ти казвам - вземи си дизел, освен ако не мислиш да слагаш МЕТАН.Не се надявай италианска кола да ти гори ПОД 9/100 газ (LPG). Лично моята под 10/100 НИКОГА не е слизала. Газов инжекцион за 1500 лв. Бензин гори около 8...При среден разход на 1.9JTD около 5/100 нафта - нещата като пари се изравняват.Отделно допълнителната инвестиция за монтаж на газовата, отделно още една система за чупене и обслужване.Разход на 100 км:бензин - 8 х 2.52 = 20.16 лвгаз (LPG) - 10 х 1.25 = 12.50 + поне 1/100 бензин (от палене и каране на къси разстояния градско, особено през зимата) = 15.00 лвдизел - 5 х 2.55 = 12.75 лвметан - 5 кг х 1.60 = 8.00 лв

                Коментар


                  #9
                  При правилно шофиране JTD мотора може да падне до 4.2-1 доказано от мен даже скоро след седмица пак като пътувам ще пробвам да го сваля на 4.0 и ще снимам този път /100км
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    Купи си 1.8 бензин.Колатати ще си я караш,а не колегите в форума.Бензин или дизел-ако попаднеш на запазена бройка ще останеш доволен.Попаднеш ли на дарак ще изваждаш много.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      и аз те съветвам за бензиновотоколкото до разхода...сигурен съм че при примерен маршрут София-Бургас ще гори максимум 8,5 при спазване на ограничениятапри същия режим дизелово Стило няма да падне под 4,5
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Sev написа:
                        и аз те съветвам за бензиновотоколкото до разхода...сигурен съм че при примерен маршрут София-Бургас ще гори максимум 8,5 при спазване на ограничениятапри същия режим дизелово Стило няма да падне под 4,5
                        Което е пак двойно по-малко и по-евтино от бензина.Друг плюс на дизеловото е ,че има почти двойно повече въртящ момент и във всеки един момент е готово да реагира ,когато ти трябва бързо да дръпне. Иначе мойто има обичайните проблеми ,еърбега(пасажерския) и тропащите задни тампони ,които срещу 100-тина лв се оправят.
                        FIAT STILO 1.9JTD 2002

                        Коментар


                          #13
                          KUM4o написа:
                          Sev написа:
                          и аз те съветвам за бензиновотоколкото до разхода...сигурен съм че при примерен маршрут София-Бургас ще гори максимум 8,5 при спазване на ограничениятапри същия режим дизелово Стило няма да падне под 4,5
                          Което е пак двойно по-малко и по-евтино от бензина.Друг плюс на дизеловото е ,че има почти двойно повече въртящ момент и във всеки един момент е готово да реагира ,когато ти трябва бързо да дръпне. Иначе мойто има обичайните проблеми ,еърбега(пасажерския) и тропащите задни тампони ,които срещу 100-тина лв се оправят.
                          8.5 x 1.3лв = 11.50лв. - LPG4.5 x 2.6лв = 11.70лв. - ДизелИ кое му е по-ефтиното? Мен ми изглежда почти еднакво. Като иска човека бензин му отговорете за бензин. Той не пита каква да си купи - дизел или бензин.
                          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                          Коментар


                            #14
                            FIAT Stilo 1.8 плюсове и минуси

                            Да . Още повече , че гледам главните ,, стилни печкари ’’ не са взели отношение по въпроса ....
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              При спазване на ограниченията 6.5 до 7 бензин (София -Бургас)Тази година рекорда ми е София- Царево 5.9(като Бургас-Царево на климатик).Градско 9.5-12.5 (според -зависи).Имаш вариатор който липсва при 1.6 (друго не се сещам да е по -скъпо сравнение с 1.6).Дросел клапата се почиства така ,че не я мисли.
                              Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                              Коментар

                              Working...
                              X