Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    коцев написа:
    Затова се получава ей това :http://www.standartnews.com/news/det...трофата
    Това можеше и да не се случи, ако пътя беше от две платна в една посока, или платното беше малко по широко от нормалното(в Румъния си правят новите пътища така, явно там са по умни) и въпреки че колата навлиза в насрещното, пак е възможно разминаване на 3 коли(и пак в Румъния го правят това масово без особенни трудности).......тогава тия неща няма да се случват.....Неска карам от СТЗГ към Нова Зг - 9 часа сутринта, точи се нормална колона към морето с 75-80 кмч.......15 - 20 коли, изпреварването невъзможно.......изведнъж всички намалят, пред мен чувам спирачки, тоя зад мен също свирна, колоната се сгъчква успешно в шахматно разположение, няколко коли отиват с 2те гуми в канавката да не нахулят тоя отпред......ми неква корсичка решила да ползва отбивката вдясно, заспира изневиделица(щото от коли напред са видели отбивката в последния момент) и колоната забива на 10 кмч и се точи поне 500 метра докато се наемем пак на 75 - 80 кмч.......ми напълно разбираемо е че на народа понякога не му издържат нервите и тръгва да изпреварва безрасъдно....
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      Не съм съгласен и няма да се съглася с това твърдение . На хубав път на магистралата обърна ли се автобус и изби сума ни и хора ?? Обърна се . По хубавите пътища стават ли зверски катастрофи ? Стават . Така че пътя не е основна вина .Пишеш за колоната че някой набил спирачки и хоп всички на куп се набирате . В правилника ясно е написано ,че трябва да се движиш на такава дистанция след предното превозно средство ,за да можеш винаги да спреш при внезапна ситуация без да го удариш. Ясно и точно .Нека ти напомня и за зверската катастрофа в Симеоновград където пак ще изкарат някаква дупка виновна, а не това, че колата е летяла с бясна скорост в населено място.
      Шестима младежи на възраст между 17 и 19 години /едно момиче и пет момчета/ са загинали, след като били ударени от автомобил в Симеоновград, съобщиха от МВР. 23-годишен мъж от Симеоновград, карал Опел Вектра с висока скорост, загубил управление над колата и се ударил в стълб, след което колата се преобърнала и ударила преминаващи пешеходци, които били 8 младежа. Инцидентът е станал на ул. "Съединение", в кв. Злати дол, около 23.50 часа. Загиналите са от София, Стара Загора и Симеоновград. Двама от младежите са ранени. Те са настанени в болницата в Харманли. Шофьорът е с опасност за живота в Пловдивската болница, има фрактура на черепа. Двамата му спътници са без опасност за живота. 23-годишният водач има шофьорска книжка от 31 януари 2011 г. Той е управлявал автомобила си с над 100 км/час, при разрешена скорост 50 километра в градски условия
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        T_SHOWАз НЕ пресвятквам, защото всеки, който не се движи според изискванията на закона заслужава да бъде глобен с тези глоби, които толкова много от пишещите тук искаха да бъдат вдигнати, а сега не желаят да бъдат налагани на неспазващите закона. Тези, които застрашават живота на другите на пътя, не са ми колеги, нито имам желания да им удрям едно рамо, за да не ги глобят, защото утре аз мога да бъда жертва на такъв капацитет, а вече между другото съм била и никак не е окуражаващ фактът, че ще вземеш някакви пари от неговата застраховка, защото при всички случаи си се набутал яко. ФЕРАРИСТДупките не убиват, те не са одушевени предмети, че да убиват. Не убива и скоростта, нито неправилното изпреварване - убива човекът зад волана, който не може да вземе адекватно решение какво да прави на пътя. Мисля, че няма нужда да ти разяснявам термините ’спирачен път’ и ’скорост на реакция’. Препоръчвам ти да не живееш в страната на мечтите, а да минеш в реалността - и аз искам да карам със 120 и да пътувам 2 часа вместо 3, но реалността е друга и човек трябва да се съобразява с нея, а не кара според желанията си. Ако не ти харесва тук - отиди в Германия да живееш, никой не те спира. Парадопксът е, че там ЩЕ спазваш немските закони за движение по пътищата, дори да са абсурдни, но тук - няма. Проста психология.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          коцев написа:
          Не съм съгласен и няма да се съглася с това твърдение . На хубав път на магистралата обърна ли се автобус и изби сума ни и хора ?? Обърна се . По хубавите пътища стават ли зверски катастрофи ? Стават . Така че пътя не е основна вина .Пишеш за колоната че някой набил спирачки и хоп всички на куп се набирате . В правилника ясно е написано ,че трябва да се движиш на такава дистанция след предното превозно средство ,за да можеш винаги да спреш при внезапна ситуация без да го удариш. Ясно и точно .Нека ти напомня и за зверската катастрофа в Симеоновград където пак ще изкарат някаква дупка виновна, а не това, че колата е летяла с бясна скорост в населено място.
          Шестима младежи на възраст между 17 и 19 години /едно момиче и пет момчета/ са загинали, след като били ударени от автомобил в Симеоновград, съобщиха от МВР. 23-годишен мъж от Симеоновград, карал Опел Вектра с висока скорост, загубил управление над колата и се ударил в стълб, след което колата се преобърнала и ударила преминаващи пешеходци, които били 8 младежа. Инцидентът е станал на ул. "Съединение", в кв. Злати дол, около 23.50 часа. Загиналите са от София, Стара Загора и Симеоновград. Двама от младежите са ранени. Те са настанени в болницата в Харманли. Шофьорът е с опасност за живота в Пловдивската болница, има фрактура на черепа. Двамата му спътници са без опасност за живота. 23-годишният водач има шофьорска книжка от 31 януари 2011 г. Той е управлявал автомобила си с над 100 км/час, при разрешена скорост 50 километра в градски условия
          Г-н Коцев, забелязал съм, че колкото и да опитвам да спазвам дистанция, винаги се намира някой гений да се напъха между мен и предната кола...Оди ти спазвай дистанция в колона!
          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

          Коментар


            Значи говорим все за едно и също ,че се намират толкова много тарикати които искат да покажат че са над всички .
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              Когато един водач е на пътя - участник в движението, то той не е просто седящ удобно в някакво тенеке, а мислещо същество. Това изисква от него адекватни реакции във всеки един момент, а не да се води от настроенията и поведението на другите водачи. Накратко казано - всяка коза за своя крак. Това че някой минава с 100 през дупките или не спазва знаците си е негов проблем и не задължава никой да се води по неговия акъл. Нормалната реакция в този случай е плавно намаляване на скоростта до разумни граници без да се вкарват в стрес каращите зад нас. Мислите на водача трябва да са 200 метра пред и зад колата, а не на върха на носа му! Въобще шофирането не е проста работа и не е за всеки. Това че половината от водачите в България са с купени книжки ни принуждава да мислим два пъти повече и да се превръщаме в детективи, опитвайки се да придвидим реакциите на тези пред и зад нас. Поради горното подкрепям тези, които предупреждават бързаците с фаровете, че има патрул на КАТ на пътя, въпреки че няма такъв.
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                Давам сигнал винаги, причината е, че нашите катаджии не играят по-правилата, а когато субект, който трябва да бъде най-яркия изразител на закона и правилата не ги спазва, никой не може да обвинява гражданите, че не ги спазват. Това е война, от едната страна имаме нефункциониращи силови структури, които имат единствена цел да ти създават проблеми, а от другата страна имаме тотално изнервени и всячески затруднявани граждани да се придвижват нормално по различни дестинации. Подобна кретенска ситуация в икономически по-развитите страни, аз не съм виждал. Там катаджиите и полицаите са като лъвове, нашите се държат като порове, е няма как да не водим "присвяткваща" война срещу тях. Въпросът е в авторитета и личния пример! Нашите силови структури нямат такъв, и за това са виновни само и единствено те. Писнало ми е да гледам, неправилно маневриращи и неправилно паркирани автомобили с фуражки и полицейски стикери. Няма как изразителите на реда и законността да бъда тотален ШИТ, и да се изисква от останалите да спазват правила. Е не става така. И те така.............................аз ще присвЕтквам и в бъдеще.............
                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                Коментар


                  ФЕРАРИСТ написа:
                  Това можеше и да не се случи, ако пътя беше от две платна в една посока, или платното беше малко по широко от нормалното ....
                  И 2 и 3 и 4 платна да направят все тая. Миналата и по-миналата седмица пътувах Бургас-Созопол. Пътят е магистрален тип с две ленти по две платна във всяка посока разделени от мантинела. В лявата лента е забранено за автобуси, но въпреки това там автобусите се изпреварват с 100+ въпреки, че има ограничение 80. Ще кажете, че ограничението е неразумно, но какво ще кажете ако стане ПТП и ви се наложи да чакате 3-4 часа в жегата да разчистят пътя, защото няма къде да отидета заклещени в две колони между мантинелите? Както е казал другарят Сталин - "Има човек - има проблем".
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    коцев написа:
                    Не съм съгласен и няма да се съглася с това твърдение . На хубав път на магистралата обърна ли се автобус и изби сума ни и хора ?? Обърна се .
                    Ти наричаш пътя на магистралата хубав.......само километър преди тва място на Тракията има надлез на който има такива бабуни че ум да ти зайде......А След пазарджишката отбивка към СФ ако си с по твърдо окачване надали може човек да кара с повече от 100......и тва ако е хубав път.....Кривил ли е някой джанта на магистрала - аз съм.....
                    ele написа:
                    ФЕРАРИСТДупките не убиват, те не са одушевени предмети, че да убиват. Не убива и скоростта, нито неправилното изпреварване - убива човекът зад волана, който не може да вземе адекватно решение какво да прави на пътя.
                    Стига бе, искаш да кажеш че винаги като си зад волана нещата зависят от тебе.......караш с 90 изскача ти крава на пътя, блъскаш я......караш с 120 - не я блъскаш, щото тя излиза зад тебе......прост пример, не се отплесвай да казваш че трябва да се кара с толкоз.....има неща който не зависят от водача, и тва са нещата който могат да са причина той да пукне ако стане беля.....дърветата също не убиват, той човек сам си умира като се блъсне в тях....
                    nikolovvd написа:
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    Това можеше и да не се случи, ако пътя беше от две платна в една посока, или платното беше малко по широко от нормалното ....
                    И 2 и 3 и 4 платна да направят все тая.
                    Да питаме Имортала, че аз вече нямам наблюдения по една от най - черните отсечки в БГ между Сливен и Ямбол - преди години реновираха асфалта в една част от пътя, изсякоха дърветата, направиха хубави канавки, и разшириха пътя.....Имортале - как е положението сега - има ли повече инциденти, има ли повече жертви, има ли повече опасни ситуации от преди в тоя участък, или скапаната държава си е хвърлила парите на вятъра?????
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      ФЕРАРИСТ: тая крава не се движи с 500 км в час, че да не я видиш - като видиш стадо крави, логично е да намалиш скоростта. А и няма гаранция, че кравата няма да искочи и ако се движиш с 120 - много обичаш да говориш в минало бешело време и да използваш думата ’ако’. Ако се бях родила мъж, нямаше да приказвам или натискам клаксона, щях директно да чупя канчета, ама не съм затова действам според действителната ситуация. Препоръчвам ти да минеш в реалността и да забравиш подобни времена, думи, както и да даваш теоретични примери, които не са приложими практически - ще видиш, че други лампи светят на тази земя. Дърветата не убиват, убива се сам капацитетът, който е карал толкова бързо, че не е овладял колата и се е блъснал в тях. Ако дърветата убиват, аз имам 12 в двора - не ми се мисли до сега колко пъти щяха да ме убият.Но стига толкова със спама - ако толкова много искаш да ми кажеш нещо - можеш да го кажеш на лични
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        Ако поровиш в новините ще прочетеш. Аз се сещам за 2 много тежки ПТП от началото на годината с загинали на място.Ако си гледал клипчето на Дидо ще видиш как се кара в този участък - 120-150 км/ч. Миналата седмица като пътувах по този участък, докато си карах с 90 някакъв джигит изникна от нищото зад мен. Настигна ме с такава скорост, че се притисних дали въобще ме вижда. Ако не караш с включени светлини вероятността от челен удар при неправилно изпреварване е голяма.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          ele написа:
                          ФЕРАРИСТ: тая крава не се движи с 500 км в час, че да не я видиш - като видиш стадо крави, логично е да намалиш скоростта.
                          С тебе не мое да се спори - ти ги виждаш през храстите, и никога дори и за секунда не ти се случва да се заблееш....
                          ele написа:
                          Дърветата не убиват, убива се сам капацитетът, който е карал толкова бързо, че не е овладял колата и се е блъснал в тях.
                          Има много причини да отидеш към дърветата, и повечето от тях изобщо не зависят от теб......а и от теб да зависят, в белите държави хората мислят как да предпазят хората от собствената им немърливост и са ги махнали, или са сложили мантинели пред тях......Караш си ти нормално, бидейки най - добрата жена шофер в БГ, но те изпреварва дървар с голяма Навара, непреценил че идва кола срещу него - понеже той си е по мил от тебе, те натиква в канавката щото няма как да се прибере в платното си......ти колкото и да си добра отиваш към кротко стоящия там дебел орех.....чустваш ли се виновна че си карала бързо и не си могла да овладееш колата......не се чустваш нали.....
                          nikolovvd написа:
                          Ако си гледал клипчето на Дидо ще видиш как се кара в този участък - 120-150 км/ч. Миналата седмица като пътувах по този участък, докато си карах с 90 някакъв джигит изникна от нищото зад мен. Настигна ме с такава скорост, че се притисних дали въобще ме вижда. Ако не караш с включени светлини вероятността от челен удар при неправилно изпреварване е голяма.
                          Не съм го гледал, но тва че на един клип има един с 150 не значи че всички карат така......
                          nikolovvd написа:
                          Ако поровиш в новините ще прочетеш.
                          Аз от новините изводи не си вадя, те наблягат на лошите новини.......изводи си вадя от това което всеки ден виждам по пътя......а аз всеки ден съм на него...
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            ФЕРАРИСТ написа:
                            Не съм го гледал, но тва че на един клип има един с 150 не значи че всички карат така....
                            Напротив! Изключения са хората, които карат с 90 в този участък. И миналата година, когато го откриха участъка и таза година е едно и също - писта от Формула 1! На мен обаче не ми пука дали ще ме изпревари Q7, Голф 1 или Москвич. Карам си с разрешената скорост, компютъра се грижи да я поддържа в определените граници и превръща шофирането в удоволствие.
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              nikolovvd написа:
                              Напротив! Изключения са хората, които карат с 90 в този участък.
                              Мда, жителите на тия два града са известни богаташи, карат едни от най - мощните коли в Европа, за тях бенза и нафтичката е без пари, и имат доживотен имунитет против КАТ......Иначе да - 90 си е малко за тоя път, бас държа че честичко вдигаш 100 - 110 по него, и не е нужно да ме убеждаваш в противното, няма как да ти повярвам.......
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар


                                ФЕРАРИСТ написа:
                                nikolovvd написа:
                                Напротив! Изключения са хората, които карат с 90 в този участък.
                                Мда, жителите на тия два града са известни богаташи, карат едни от най - мощните коли в Европа, за тях бенза и нафтичката е без пари, и имат доживотен имунитет против КАТ......Иначе да - 90 си е малко за тоя път, бас държа че честичко вдигаш 100 - 110 по него, и не е нужно да ме убеждаваш в противното, няма как да ти повярвам.......
                                Еми то в едно ауди А8 - 80 километра в час се усещат като състояние на обездвижване. Високата скорост е проблем само по нашите безумно надупчени и бабунчести магистрали и първокласни пътища. Кравата може да ти изкочи и с 60 км/ч, все тая, всичко зависи от пътните условия и сигрността на автомобила. Адски ми е смешно, като започнат всички да обвиняват шофьорите, че не събразявали скоростта при движение в извънградски условия )))))))). Има ли знак за магистрала, има, тогава си перкам и си свиркам. Само в България зяпаме знаци за неравности по пътя на магистрала 0000000. Как после да не светкам колегите за засада от белогвардейци :D
                                ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                                Коментар

                                Working...
                                X