Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    krasio_79bsБързото шофиране по писта не е рисково, но бързото шофиране по улиците е рисково и затова по цял свят има ограничения на скоростта. Ако бяха само в БГ, бих признала, че това е огромна грешка, но явно има причина да ги има в не една или две държава. Между другото, по-рано днес прочетох за едни хорица, мир на праха им, които са карали, по свое услотрение, бързо и безрисково, но едно дърво им е показало, посмъртно, че грешат. Това за теорията за безрисковото бързо шофиране можеш да я обясняваш и на всички опечалени родители, които са загубили деца и роднини от подобно безрисково бързо шофиране, но не и на мен, но както сам каза, това е една друга тема.ФЕРАРИСТА ако този драйвер утре те удари, ще махнеш с ръка, за да не му навличаш неприятности ли? Това за мен не е добре издържан мотив - издиша от всякъде. Следващият, моля.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      ele написа:
      krasio_79bsБързото шофиране по писта не е рисково, но бързото шофиране по улиците е рисково и затова по цял свят има ограничения на скоростта. Ако бяха само в БГ, бих признала, че това е огромна грешка, но явно има причина да ги има в не една или две държава. Между другото, по-рано днес прочетох за едни хорица, мир на праха им, които са карали, по свое услотрение, бързо и безрисково, но едно дърво им е показало, посмъртно, че грешат. Това за теорията за безрисковото бързо шофиране можеш да я обясняваш и на всички опечалени родители, които са загубили деца и роднини от подобно безрисково бързо шофиране, но не и на мен, но както сам каза, това е една друга тема.ФЕРАРИСТА ако този драйвер утре те удари, ще махнеш с ръка, за да не му навличаш неприятности ли? Това за мен не е добре издържан мотив - издиша от всякъде. Следващият, моля.
      Ако следваш твоята логика за риска...трябва да не си показваш носа навън.Щото рискове много и всякакви.Па за хорица дето са се утрепали заради разбити пътища не си ли чела?Що не вземеш да им обясниш на тях кой им е крив.За пореден път се опитваш да изместиш темата в посока "Аз съм светица".В темата неколкократно беше обяснено на какви безсмислени места са ограниченията и засадите.Ама явно е трудно да разбереш че покрай пътя има ограничение 40 заради 5 сергии с праскови и гладни полицаи които се грижата за тяхната безопасност.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        krasio_79bs написа:
        kiselo написа:
        krasio_79bs написа:
        Колега kiselo,имаш ли радардетектор?
        мдаа който си използвам често дори
        И какво ти пречи тогава да присветнеш на колега ако има засада???Някак си не мога да ти хвана логиката.Хем не святкаш на колегите, щото карали бързо,хем си оборудвал себе си с радардетектор да те пази като караш с превишена скорост.Някак си егоистично ми се види на мен.Тебе има кой да те пази,другите да му мислят или и те да си купят пазители(радардетектор) Та нали присвяткането е "радардетектора" на нашите бащи.От как се помня у на тати жигулито все са му присвяткали къде има полицаи.И сега не намирам причина да не присветна на някого при наличие на засада.Единственото лошо нещо у цялата работа е ,че някой полицай ще занесе по малко пари у дома си.
        [color=red]Хехе виж аз не съм го купил за да ме пази само за превишена скорост а по-скоро просто да знам къде има полицаи. За да си имам едно на ум, но и да за превишена скорост. Принципно си прав, че между двете неща има общо до толкова, че ме пази, но в случая само мен. Въпреки, че вече доста месеци полицаите са оборудвани директно с камери и радардетектора хич не ги лови или прекалено наблизо.А и това все пак не оправдава това да предупредя някой джигит за полицаи без да го знам какъв е какво вози с колко кара и къде мисли да се нацели. Ако имаше как да предупреждаваме съвестните и добри шофьори САМО бих им пресвятквал без да се замислям, но за съжаление няма как да ги различаваме винаги...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          Той колегата горе хубаво пита как познавате отсрещния с колко се движи,ама няма кой да отговори ... Иначе ме накефи колегата itan75 как ти сипа с големия черпак ... Та извода е - безгрешните не пресвяткате,а ние простолюдието пресвяткаме ...
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            kiselo написа:
            krasio_79bs написа:
            kiselo написа:
            krasio_79bs написа:
            Колега kiselo,имаш ли радардетектор?
            мдаа който си използвам често дори
            И какво ти пречи тогава да присветнеш на колега ако има засада???Някак си не мога да ти хвана логиката.Хем не святкаш на колегите, щото карали бързо,хем си оборудвал себе си с радардетектор да те пази като караш с превишена скорост.Някак си егоистично ми се види на мен.Тебе има кой да те пази,другите да му мислят или и те да си купят пазители(радардетектор) Та нали присвяткането е "радардетектора" на нашите бащи.От как се помня у на тати жигулито все са му присвяткали къде има полицаи.И сега не намирам причина да не присветна на някого при наличие на засада.Единственото лошо нещо у цялата работа е ,че някой полицай ще занесе по малко пари у дома си.
            [color=red]Хехе виж аз не съм го купил за да ме пази само за превишена скорост а по-скоро просто да знам къде има полицаи. За да си имам едно на ум, но и да за превишена скорост. Принципно си прав, че между двете неща има общо до толкова, че ме пази, но в случая само мен. Въпреки, че вече доста месеци полицаите са оборудвани директно с камери и радардетектора хич не ги лови или прекалено наблизо.А и това все пак не оправдава това да предупредя някой джигит за полицаи без да го знам какъв е какво вози с колко кара и къде мисли да се нацели. Ако имаше как да предупреждаваме съвестните и добри шофьори САМО бих им пресвятквал без да се замислям, но за съжаление няма как да ги различаваме винаги...
            Да бе....Па аз моя го купих да виси на сенника и да пречи на момата да не се гримира на огледалцето.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              Princo написа:
              Той колегата горе хубаво пита как познавате отсрещния с колко се движи,ама няма кой да отговори ... Иначе ме накефи колегата itan75 как ти сипа с големия черпак ... Та извода е - безгрешните не пресвяткате,а ние простолюдието пресвяткаме ...
              Колегата Itan75 незнам с какво съм го ядосал предвид че преди време и на бира ме покани даже...Явно с нещо съм го подразнил да ме извинява аз не съм му се разсърдил или раздразнил за каквото и да е, беше ми интересно да се запознаем с него . Аз не познавам кой с колко кара няма как и да знам. Аз съм далеч от безгрешен имам си актове на името дори и да не са за превишена скорост...Между другото връзката между радардетектора и пресвяткането е добър камък в моята градина...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                krasio_79bsРазбитите пътища не убиват, убиват неправилните решения на капацитета, който кара автомобила. Логично е да се кара според условията на пътя, а не според както капацитетът би желал да бъде. А след като на някакво място има ограничение то трябва да се спазва, независимо дали е логично или не, а за пълненето на джобовите на полицаите вината е почти изцяло на шофьорите, но тук ще навляза в едни мисли, които няма да ви харесат изобщо. Колкото до сергиите - винаги се намира някой капацитет на вече спряла кола, който да отвори вратата без да погледне идва ли друга кола или не. Въпросът в този случай е дали мястото на сергиите е до пътя, а не дали заради това са сложили ограничение.мисля, че е безсмислено да се спори с вас, защото поне един свестен аргумент не можахте да изкарате, напротив усещам как някои от вас навлизат в етапа на обиждане, защоот просто няма какво да кажат. Странно е как в едни стари теми искахте по-високи глоби за нарушителите, а сега не искате да ги плащат, защото този, който не спазва ’безсмисленото’ ограничение едва ли спазва и смислените. Не знаете на коя страна да застанете или по-скоро сте на принципа - той законът не важи за мен. Спазвайте закона, в частност ограниченията на скоростта, ежедневно загиват хора, а те са нечии родители, деца, приятели. Опитайте се да се поставите на мястото на тези хора и се замислете дали ще ви е приятно - в поне 90% всеки, убил човек на пътя, е бил абсолютно сигурен, че кара безопасно. Замиснете се за това следващия път, преди да пресветнете на някого. Айде със здраве
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  ele написа:
                  krasio_79bsРазбитите пътища не убиват, убиват неправилните решения на капацитета, който кара автомобила. Логично е да се кара според условията на пътя, а не според както капацитетът би желал да бъде. А след като на някакво място има ограничение то трябва да се спазва, независимо дали е логично или не, а за пълненето на джобовите на полицаите вината е почти изцяло на шофьорите, но тук ще навляза в едни мисли, които няма да ви харесат изобщо. Колкото до сергиите - винаги се намира някой капацитет на вече спряла кола, който да отвори вратата без да погледне идва ли друга кола или не. Въпросът в този случай е дали мястото на сергиите е до пътя, а не дали заради това са сложили ограничение.мисля, че е безсмислено да се спори с вас, защото поне един свестен аргумент не можахте да изкарате, напротив усещам как някои от вас навлизат в етапа на обиждане, защоот просто няма какво да кажат. Странно е как в едни стари теми искахте по-високи глоби за нарушителите, а сега не искате да ги плащат, защото този, който не спазва ’безсмисленото’ ограничение едва ли спазва и смислените. Не знаете на коя страна да застанете или по-скоро сте на принципа - той законът не важи за мен. Спазвайте закона, в частност ограниченията на скоростта, ежедневно загиват хора, а те са нечии родители, деца, приятели. Опитайте се да се поставите на мястото на тези хора и се замислете дали ще ви е приятно - в поне 90% всеки, убил човек на пътя, е бил абсолютно сигурен, че кара безопасно. Замиснете се за това следващия път, преди да пресветнете на някого. Айде със здраве
                  Ти толкова ни наплаши,че ни е страх да извадим всякакви аргументи срущу тебе,кво остава да спорим ...
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    Казах ви аз, че няма начин ele издържи на желанието да покаже правия път на заблудените и ще се развихри в тая тема. Не знам как устоя в началото, но вече вдигна оборотите и отнесе всички грешници като цунами. Тя е една люта подправка към форума и ме кефи все повече. Ако присъстваше на известната сцена от Библията, щеше да е първата, хвърлила камък по Мария Магдалена :DТова няма нищо общо с темата. Ако имаш нещо конкретно да кажеш на колежката - използвай ЛС. Този пост показва присмиване и неуважение към нея.ogi28b
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      от това, което са ми споделяли приятели , които са ходили примерно в Германия , знам че там където има КАТаджии ( по български ) има и сигнализация за тях ( подвижна табела ) поне 1км преди мястото на което са застанали с цел да не се стресне водача когато ги види. Е това пресветване което правим ние си е точно тази сигнализация
                      Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                      Коментар


                        И тази тема почна да се изражда от "светците" във форума. Никой не иска да се говори за жертви по пътищата, а за едно сигнализиране за наличие на представители на КАТ зад някое ограничение при извънградско шофиране.По този начин управляващият насрещно движещото се МПС ще намали своята скорост от 90км/ч на 60км/ч и няма да бъде санкциониран - над 90% от постовете на КАТ са на такива пътни ситуации.При разговор с мои по-възрастни роднини ми пипомниха времената когато ограниченията на скоростта в България бяха 60км/ч (за населени места), 80км/ч (за извънградски пътища) и 120км/ч (магистрала).Та пътищата в родината не са се променили толкова много, но знаете ли какво се сетиха моите близки - преди при ограничение от 80км/ч не е имало толкова много ограничения от 60км/ч. Даже много трудно се сещаха за наличие за такива ограничения.След като през 199 и някоя си промениха закона и съответно ограниченията станаха 50/90/130 започнаха да "никнат като гъби" тези ограничения от 60км/ч. Е питам аз: Какво се случи изведнъж на дадена отсечка от пътя, така че 1990 да може да се преминава с 80км/ч, а 20г по-късно да трябва да преминавам от там с 60км/ч?Защо служителите на КАТ не контролират отсечка от пътя с ограничение 90км/ч, а само такива с 60км/ч или по-малко?Защо като по цял свят се строят магистрали (за удобство на хората, за по-бързо предвижване, за намаляване на вредни емисии СО2 ) в България се поставят ограничения (за неудобство на хората, за по-бавно предвижване, за да изразходваме спирачки и после да ускоряваме => повишаване на вредни емисии СО2)?В цял свят пътната инфраструктура се създава, за да служи на човечеството - в България, за да служи на държавата (попълване на хазната с глоби).Не искам никой да се съгласява с моят начин на мислене, но не искам и да ме наричат с обидни епитети само защото си позволявам да мисля и да не се съгласявам със всичко наложено ми от група хора със съмнителни интереси (шайката управляващи БГ). Ако някой се постарае да направи статистика, ще се види че загиналите по пътя в катастрофи НЕ са на места с ограничение 60км/ч (където заработват държавни служители), а там където няма ограничение (където няма и КАТ). Причините са навлизане в насрещното движение и челен сблъсък,а не превишаване на скоростта (например - от 60км/ч на 80км/ч).Всеки път когато трябва да пътувам в БГ повече от 350км съм изправен пред трилемата:1) движения навсякъде според ограниченията и пристигане в т.В след 6ч 30мин2) спазване на всички допълнително поставени ограничения (60км/ч), но по-бързо движение (100 - 110км/ч) при ограничение 90км/ч, за да компенсирам загубеното време предвижено с 60км/ч и пристигане за 5ч 45мин.3) постоянно движение с 100км/ч (освен ако някой не присветне) и пристигане за 5 часа.В повечето пъти моят избор е 3).
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          ele написа:
                          krasio_79bsРазбитите пътища не убиват,
                          Тука съм готов да поспоря малко по разпалено - минаваме си по пътя, и виждаме намачкана кола, вечерта по новините оная печалната Ана Салич трагично разправя как някой си се намазал на пътя, и според всезнаещите катажийчета както винаги причината била превишена скорост.......може би от тия намазаните малко са останали живи за да кажат че примерно в някоя дупка им се е откачил кормилен накрайник, и колата се е юрнала на някъде........може би някой песимист ще каже " Ми то от една дупка тва не мое да стане, явно колата му е била гробница" - е,и........тва може и да не стане в една дупка, но той не е минал в една дупка днес, минал е в 20 - 30 - 40 - и новия му накрайник, въпреки че е чисто нов внос от Китай или Турция е сдал багажа......Всеки ден когато се гледат по скапаните медии как в 95% от случайте причините за катастрофи са превишена скорост, а поне 50% от водачите са били пияни, у редовия зрител се "зомбира" мнението че е пълно си изроди, всички карат като луди, а само той е що - годи примерен шофер, който умерено нарушава закона, и на него му е простено........докато не му се случи тва и на него.......Ако бях господ щях за 1 месец да телепортирам сите германци да карат по нашите пътища, а ние по техните, да видите тогава ква касапница ще настане тука.......Ако имаше свестни пътища, и всички важни междуградски артерии бяха магистрали както е на запад, и от А и Б до морето се стигаше по път с 2 платна в една посока, и хората не се изнервяха да пъплят с 60 по междуградски път, нямаше да има предпоставки за инциденти......И понеже пътища няма, няма кой друг да го отнесе, освен скапаната държава, че не може да осигури на водача що годе нормално придвижване от А до Б, а мисли само как да го изкара виновен, и да го изцоца с повечко пари ако може......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            Че има много знаци поставени кесим ,има . Че строителите като приключат работа по някоя отсечка не си прибират знаците за ограничение на скороста и това е вярно.Пример: пътуващите по магистрала Хемус при село Сопот има голяма табела с надпис: Пътя е в ремонт 40км. Вече две години откакто е готова отсечката ,няма кой да я махне тая табела и тя стои за украса защото никой на тоя хубаво направен път няма да кара с 40км.И естествено няма такива водачи които да се съобразяват с табелата.Обаче ,да обърнем палачинката от другата страна . В закона е казано ясно е без коментарии : максимално разрешената скорост за движение по пътищата е 90км а на магистралите е 130км. А да видим колко хора се съобразяват със закона Май че една трета . Затова се получава ей това :http://www.standartnews.com/news/det....php?t=73346и стотици още примери .
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              Immortal написа:
                              Моята философия е малко по-различна.Много често присветвам с фаровете дори и там, където няма полицаи, просто като видя, че някой се е засилил повечко. Обикновено като пристветна - намалят, а с това и вероятността да направят ПТП с НЕВИННИ жертви.
                              Подкрепям и прилагам понякога същия метод.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                Към колежката "ele".Колежке, в темата на стр.6 пост № 10 (мой) Ви зададох въпрос. Моля да ми отговорите, ако обичате.Предварително БЛАГОДАРЯ.
                                ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                                FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                                Коментар

                                Working...
                                X