Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ele, много добре казано

    Коментар


      ele написа:
      Винаги когато някой започне да пресветва, започват да карат с 40-50 - това най-много ме дразни - карат като луди, а дори закона не знаят, защото ако го знаеха, нямаше да пъплят като мравки.
      Ей с това съм много съгласен. Няма ли полицаи перат като луди. Има ли полицаи карат с 10 км под разрешената. Сякащ полицаите ще им дадат шоколадче.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        Разбирам противниците на присветването, но докато законите важат за едни, а за други не, аз ще се опитвам да съм във втората група. Ако направят глобите x10, сложат камери на всчики опасни участъци, където има ограничения и се елиминира човешкия фактор в лицето на катаджиите, тази тема ще стане безсмислена. Иначе, бих се съгласил изцяло с ele, ако живеехме в нормална страна, но там едва ли щеше да има такава дискусия. Всеки път като преглеждах темата тези дни, си мислех как ele е учудващо пасивна в нея. А тя е точно по нейната част - закони и морал. И ето, че избухна и ни насмете набързо :D
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          19-годишен младеж загина, друг 20-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа. Инцидентът е станал около полунощ на пътя между разградските села Самуил и Хърсово, съобщиха от полицията. Лек автомобил "Фиат Мареа", в който са пътували младежите, се е движел с несъобразена с пътните условия скорост при мокър асфалт. На десен завой шофьорът губи контрол над управлението на автомобила и той се преобръща. Двамата мъже са от село Желязковец, уточняват от полицията
          E на тоя ако имаше някой да му е пресветнал ,то нямаше да се утрепе . Колко сме далече от реалноста и истината .
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            ele написа:
            не мога да разбера защо мислите, че корупцията има 1 страна.
            Защото само едната от страните получава преки материални блага.......Ся не ми казвай че би предпочела дадеш 200 лв за глоба, пред алтернативата да дадеш 20 на мига.......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              Lane Staley написа:
              ele написа:
              Винаги когато някой започне да пресветва, започват да карат с 40-50 - това най-много ме дразни - карат като луди, а дори закона не знаят, защото ако го знаеха, нямаше да пъплят като мравки.
              Ей с това съм много съгласен. Няма ли полицаи перат като луди. Има ли полицаи карат с 10 км под разрешената. Сякащ полицаите ще им дадат шоколадче.
              Точно заради един такъв щяха да ми напишат акт миналата година между Стара и Нова Загора.Спряха ме и полицая ме пита дали съм разбрал защо са ме спрели.Обясних му, че глупака пред мен като му светнаха с фарове и започна да кара с 50 вместо 90 ме изнерви. Като тръгнах да го изпреварвам бях забравил за знака "изпреварването забранено" за 3000 м. и като видях непрекъснатата линия разбрах, че съм в нарушение. Катаджията обаче излезе човек и като разбра, че съм си адекватен на пътя и съм осъзнал грешката ме пусна по живо по здраво да си тръгна дори без да ми напише един фиш.А участъкът е прав поне 15 км без ни един завой, но понеже често стават катастрофи в този участък и изпреварването е забранено.
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                ФЕРАРИСТ написа:
                ele написа:
                не мога да разбера защо мислите, че корупцията има 1 страна.
                Защото само едната от страните получава преки материални блага.......Ся не ми казвай че би предпочела дадеш 200 лв за глоба, пред алтернативата да дадеш 20 на мига.......
                А другата косвени.. надявам се да не ми се налага да плащам подобни глоби лично на мен това ми е мотива да не искам да им давам пари.
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  Колега kiselo,имаш ли радардетектор?
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    ФЕРАРИСТ написа:
                    ele написа:
                    не мога да разбера защо мислите, че корупцията има 1 страна.
                    Защото само едната от страните получава преки материални блага.......Ся не ми казвай че би предпочела дадеш 200 лв за глоба, пред алтернативата да дадеш 20 на мига.......
                    Ти не получаваш пряко материално благо, като си спестяваш 180 лева, така ли?Ако някога ме глобят с 200 лева, да, предпочитам да си платя глобата, вместо да дам 20 лева. И тъй като не искам да давам 200 лева, не нарушавам закона, за да не давам поводи да ме санкционират. Смятам, че е лицемерно да ревеш колко била кофти тая държава и колко била корумпирана и полицията каква била, да разправяш каквато държавата, такива и хората, и в същото време да си готов да дадеш подкуп, както и да подпреш със святкане на фаровете някой нарушаващ закона.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      krasio_79bs написа:
                      Колега kiselo,имаш ли радардетектор?
                      мдаа който си използвам често дори
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        kiselo написа:
                        krasio_79bs написа:
                        Колега kiselo,имаш ли радардетектор?
                        мдаа който си използвам често дори
                        И какво ти пречи тогава да присветнеш на колега ако има засада???Някак си не мога да ти хвана логиката.Хем не святкаш на колегите, щото карали бързо,хем си оборудвал себе си с радардетектор да те пази като караш с превишена скорост.Някак си егоистично ми се види на мен.Тебе има кой да те пази,другите да му мислят или и те да си купят пазители(радардетектор) Та нали присвяткането е "радардетектора" на нашите бащи.От как се помня у на тати жигулито все са му присвяткали къде има полицаи.И сега не намирам причина да не присветна на някого при наличие на засада.Единственото лошо нещо у цялата работа е ,че някой полицай ще занесе по малко пари у дома си.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          ele написа:
                          Ти не получаваш пряко материално благо, като си спестяваш 180 лева, така ли?
                          Макар че е друга тема, аз не спестявам нищо, щото нищо не плащам.....
                          ele написа:
                          Ако някога ме глобят с 200 лева, да, предпочитам да си платя глобата, вместо да дам 20 лева.
                          Ся не казвам че си ненормална, но реално погледнато не повече от 1-2-3-4% от драйверите биха предпочели 200 вместо 20.......
                          ele написа:
                          не нарушавам закона, за да не давам поводи да ме санкционират.
                          Тва няма как да стане.......ако ми кажеш че от как имаш книжка не си вдигала 70 градско, няма как да ти повярвам......или пък че 90 е максимума който си вдигала извън града, и не по магистрала......открито ти казвам че не ти вярвам......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            ФЕРАРИСТ: не съди за другите по себе си.В края на краищата не прочетох един разумен мотив да святкаш на другите за полицаи, освен че те сърбят пръстите. Разбрах и че сте много загрижение за останалите шофьори, които карат бързо, и не искате да ги санкционират, но не разбирам някои такъв ако ви избута от пътя/сече ви пътя или направи някоя яка маневра на косъм пред вас го псувате - нали ви е колега, който така милосърдно ще предупредите някой ден?
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              ele написа:
                              ФЕРАРИСТ: не съди за другите по себе си.В края на краищата не прочетох един разумен мотив да святкаш на другите за полицаи, освен че те сърбят пръстите.
                              Опитвам се поне........мда, трудничко ми е понякожга.......Мотив - искам да предпазя драйвера от неприятности с катажийчетата, и да лиша последните от пари......дали това е разумен мотив е въпрос на гледна точка, но поне е мотив....
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар


                                ele написа:
                                ФЕРАРИСТ: не съди за другите по себе си.В края на краищата не прочетох един разумен мотив да святкаш на другите за полицаи, освен че те сърбят пръстите. Разбрах и че сте много загрижение за останалите шофьори, които карат бързо, и не искате да ги санкционират, но не разбирам някои такъв ако ви избута от пътя/сече ви пътя или направи някоя яка маневра на косъм пред вас го псувате - нали ви е колега, който така милосърдно ще предупредите някой ден?
                                Първо трябва да осъзнаеш разликите между бързо и рисково шофиране,па тогава да размишляваш по темата със святкането.Има водачи които и с 50 да карат пак са рискови на пътя,ама туй е една друга тема.
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X