Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Immortal, прав си :D Познавам много хора с пълен актив, а карат... :D

    Коментар


      #77
      Immortal написа:
      Искам да попитам колегите, които винаги карат съгласно абсолютно всички идиотски ограничения (с което пречат на движението и създават предпоставка за ПТП), по колко километра минават на година?Имат ли годишни винетки на автомобилите си изобщо?Щото ми се струва, като изключим kiselo, който го знам че щъка Бургас-Варна, че не излизат много често от градовете (най-вече София). На мен 80% от 30.000 км, които навъртам годишно са ми извънградско. В 100% от случаите карам с превишена скорост. Например никога не карам с 90, а винаги със 100-110 по първокласните пътища. Не защото така искам да карам, а защото цялото движение върви с толкова. Ако карам с 90, всички започват да ме изпреварват, при което осъзнавам, че им преча, затова и карам като останалите.
      Хм не че нещо ама доста повече скитам от Бургас - Варна ...от октомври насам вече почти имам 30 000км А аз точно за това говорех, че аз понякога пак казвам, че на пръсти мога да ги преброя случаите в които карам със скорости над 130км/ч, а останалите съм си с 90 или колкото е там ограничението +-5км/ч... разбира се има случаи в които като колоната ме натиска карам и със 110-120, но това не продължава дълго...просто ги пускам да ме изпреварят...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #78
        kiselo написа:
        ... разбира се има случаи в които като колоната ме натиска карам и със 110-120, но това не продължава дълго...просто ги пускам да ме изпреварят...
        Е пускаш, пускаш, колко да ги пускаш... при условие че и насрещното движение е такава колона? Отибваш от пътя? Не на мене тия...

        Коментар


          #79
          лично аз не създавам условия за образуване на колона зад мен, а когато съм в такава не изпускам случай, да излезна от нея ....
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #80
            kosta написа:
            лично аз не създавам условия за образуване на колона зад мен, а когато съм в такава не изпускам случай, да излезна от нея ....
            Глей ся как ше ти скочат всички законоспазващи хора във ФФБ,че си автохулиган и си еба*и опасния на пътя ...
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #81
              Той,да си кара,както си знае.Ама да не създава опасни ситуаций,още повече да не попада в такива.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #82
                Изобщо не ме интересува с колко кара колоната. Карам с ограничението. 90 значи 90. На всеки знак 50 намалям на 50. Също и в населени места. Пак повтарям, изобщо, изобщо не ми пука че някой е решил да нарушава закона и, видиш ли, и аз трябва да го нарушавам за да не му наруша комфорта. Разбира се, съдействам на всеки който ме изпреварва. Давам знак че в насрещното няма никой, давам знак и когато насреща идва кола и е опасно да ме изпреварват, спазвам дистанция за да може да се прибере между мен и предната кола, дори отнемам от газта за да стане изпреварването максимално бързо.Знам че сега някой ще пусне лафа за ’ангелските крилца’, но при мен е въпрос на добре обмислен личен избор.И да, отбивал съм от пътя за да пропусна колоната зад мен.

                Коментар


                  #83
                  ls1 написа:
                  И да, отбивал съм от пътя за да пропусна колоната зад мен.
                  С кемпера?

                  Коментар


                    #84
                    Immortal написа:
                    ogi28b написа:
                    ... имам пълен актив точки. А това също е показател за това как карам.
                    И аз имам пълен актив точки. Това не е никакъв показател.
                    Хихихихи, за 15 години активен шофьорлък (б@х как се пише тази дума) нЕмам НИТО ЕДИН АКТ!Това показател ли е?
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #85
                      Аз пък си святкам за щяло и нещяло (всякакъв вид опасности по пътя). За мен катаджиите са опасност на пътя.Туй за пълният актив точки, нещо не можах да го разбера. Аз като съм с пълен актив от точки да не си мислите, че съм божа кравичка. Във града (Варна) съм карал със 120, прохода Слънчев Бряг съм го минавал целият на 2-ра скорост с 30 км/ч. Всичко е според ситуацията. Гледам да не създавам рискови ситуации и да не преча на останалите участници в движението. Винаги давам мигач, дори да не е необходимо, предпочитам да са ме разбрали какво ще правя.
                      ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                      FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                      Коментар


                        #86
                        ele написа:
                        Определено НЕ. На този, на когото пресвяткате да намали скоростта, може няколко километра по-нататък да убие някого. Полицаите не трябва да стоят с палка и да спират коли, а да се оборудват с камери и само да снимат - така ще хванат повече превишили скоростта.
                        Колежке, от поста ти разбирам следното: Ти НЕ пресвяткаш, защото ако намали може няколко километра по-нататък да убие някого.Правилно ли съм разбрал?
                        ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                        FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                        Коментар


                          #87
                          Immortal написа:
                          ls1 написа:
                          И да, отбивал съм от пътя за да пропусна колоната зад мен.
                          С кемпера?
                          Особено с кемпера . И особено в проходи. За съжаление като спирам на отбивка вариантите са два, или този зад мен като види десния мигач си мисли че давам знак да ме изпревари (не може да повярва че някой ще спре на отбивка да го пусне) или ако случайно се усети че ще спирам дава газ и се залепя за задницата ми, което значи че аз за да го/се опазя влитам в отбивката и как спирам само аз си знам. Затова напоследък пускам аварийки и така отбивам, обикновено аварийките предизвикват леко увеличение на дистанцията и мога да отбия спокойно. За съжаление обикновено вместо да оценят жеста минават край мен доволно освирквайки ме. Какво да се прави, българчета.

                          Коментар


                            #88
                            Immortal написа:
                            kiselo написа:
                            ... разбира се има случаи в които като колоната ме натиска карам и със 110-120, но това не продължава дълго...просто ги пускам да ме изпреварят...
                            Е пускаш, пускаш, колко да ги пускаш... при условие че и насрещното движение е такава колона? Отибваш от пътя? Не на мене тия...
                            Aaaйде не на мене тия...колко пъти пък си попадал в толкова засилен трафик, че след около 30-40мин каране да не можеш да пропуснеш 5-6 коли да те изпреварят...?!та дори 30-40 мин са много. Обикновено на 10-тата минута се е отворила някоя права с разрешено изпреварване без коли в насрещното...намалям си на 90 цъкам с десния мигач и който бърза да ходи да се трепе да отива...
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              #89
                              Колегата, който спомена, че колоната го принуждавала да кара над ограничението - ако попаднеш в колона, където всички карат със 150 и ти ли ще караш с толкова . И това според мен е най-тъпото, дай щом другите правят така и аз да правя така, че да не ми се смеят :DСъщия вариант - ако всички почнеме да се хвърляме от някой мост и ти ли ще се хвърлиш Без лоши чувства естествено
                              Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                              Видеорегистратори

                              Коментар


                                #90
                                dimaldim написа:
                                Колегата, който спомена, че колоната го принуждавала да кара над ограничението - ако попаднеш в колона, където всички карат със 150 и ти ли ще караш с толкова .
                                Явно не се движите много-много по българските пътища.Няма колона, която да се движи със 150. Обикновено се движи със 100-110. А за 150 - да, по магистралата като съм на кеф и не бързам, обикновено карам с толкова
                                kiselo написа:
                                ...намалям си на 90
                                Това като признание ли да го тълкуваме? Че все пак си карал с над 90?В засилен трафик попадам всеки път когато тръгна за някъде. Просто основния път, по който се движа е най-натоварения в България - накъдето и да тръгна - и на изток, и на запад - все по път 6 (и после 66) се движа. (Петолъчката-Карнобат или Сливен-Стара Загора)... после ми е магистрала, но докато стигна до нея - особено лятото, колоните са непрекъснати. Щеш не щеш се съобразяваш с тях. И според мен наистина е МНОГО по-безопасно да се движиш спокойно със 110, отколкото да караш с 90 и постоянно да има някой, който се опитва да те изпревари.Има и идиоти, които по първокласните пътища, и то натоварените, карат с над 120-130... На такива винаги пресветвам, за да намалят малко, макар и за кратко. Може пък точно в тоя момент да предотвратявам ПТП... кой знае. Макар че на някои от тях не им пука за полицаите (което си е вина на полицаите вече)...

                                Коментар

                                Working...
                                X